Syndróm karpálneho tunela - zbláznim sa od bolesti

ema83
28. jan 2023

ahojte dievcata. prosim vas poradte mi ako si mam ulavit od nocnych bolesti pri syndrome karpalneho tunela. na noc nosim obycajnu dlahu, ktora spevnuje len zapastie, ale vobec mi nepomaha, budim sa cca kazde dve hodiny na sialenu bolest ruky. pravu ruku mam zoperovanu, bolesti mam na neoperovanej lavej ruke. nosite niektora dlahu s oddelovacom prstov? pomaha?

petulda333
28. jan 2023

Neviem ti odpovedat,ale mam otazku. Ako ti to zacalo? Resp ake prejavy si mala,myslim,ze to mam aj ja. Bolesti zatial len parkrat do mesiaca. Dakujem

ema83
autor
28. jan 2023

mozete mi aj odfotit dlahy, ktore vam pomahaju ulavit od bolesti?

ema83
autor
28. jan 2023

@petulda333 trpnu mi prsty - palec, ukazovak, prostrednik a cast prstennika. mam ich necitlive, napr. ked detom skusam ci nemaju vlhke topanky tak to necitim. k tomu vsetkemu pichava bolest prstov a neschopnost robit jednu cinnost dlhsi cas, lebo ruka mi tak strpne, ze neviem ani pohnut s prstami.

janinah
28. jan 2023

prečo si nedáš operovať aj tú bolestivu ruku?

miskakyska
28. jan 2023

Dcere pomohol krém karpal akut..

ema83
autor
28. jan 2023

@janinah lebo sa nemozem v praci odpalit na 4 tyzdne. prepustalo sa a ja som presla sitom a momentalne som ostala na dva useky sama..a dalsi dovod - mam obrovsky problem zohnat neurologa. ta doktorka, u ktorej som bola je uz na dochodku, ostatni doktori novych neberu a ked zoberu tak objednavaju na vysetrenia s takmer polrocnym cakanim. takze kym sa dostanem na vysetrenie a zlepsi sa v robote situacia musim nejako vydrzat a pomoct si ako sa da..

mimka2019
28. jan 2023

Na youtube je veľa videii ako cvičiť...mne tie videa veľmi pomohli, ja mám na oboch rukách už cca 7 rokov, operovať som nedávala lebo mám 3 detí a nezvládla by som to, čakám pokiaľ najmladšie pôjde do škôlky a idem na operáciu...

brendaa
28. jan 2023

@ema83 ahoj lieky od bolesti nemáš?

kakawah
29. jan 2023

Mala som len tehotenstve, spala som v sede na gauči, dávala si ľadové kocky na boľave miesto. Ale potom som kúpila toto. A mohla som s tým konečne existovať

erikaa09
29. jan 2023

Razova vlna, masaž plus cviky. Ale keď je už bolesť a neda sa vydržat tak asi uz jedine operacia. Ja pracujem rukami. A chodim preventivne k fyzio.

majkakvet
29. jan 2023

@ema83 dlaha musi byt az cez dlan. Su speci dlahy na karpal - od zapastia az cez dlan. Mne to velmi pomohlo, aj ked az zakrok vyriesil bolesti. Obe ruky mam operpvane.

lentilka23
29. jan 2023

Ja som trpela pol roka, s dlahou... Vyskusala som vsetky mozne rady a cviky... Mala som pred operaciou, ktorej som sa bala. Nakoniec som si nadavkovala zvysene davky B komplexu (B1 a B6 musi byt), pangaminu.... a pomohlo. Do tyzdna bolest ustupila.

maris5
29. jan 2023

@ema83 kym sa nedostanes k neurologovi, tazko je hladat riesenia. Potrebujes rehabky, lieky a dlahu kym sa dostanes na operaciu.
Skusala si flector od bolesti? Vitaminy s vysokym obsahom Bcka, tie su uz vacsinou na predpis.
Pozeram, ze Neuromultivit si vies kupit aj bez receptu v malom mnozstve, alebo BioleVox.

ninakajka
29. jan 2023

@ema83 mojmu muzovi pomohli zvysene davky vitaminu B

benit
29. jan 2023

@ema83 kolegyna bola v ruzomberku na operaciu laparoskopicky a na druhy den bola v praci.

zuzkaa1991
29. jan 2023

@ema83 ja som sa dočítala a robila v noci prud ladovej vody(mne sa objavil ked som bola tehotná 3mes pred koncom boli hrozne bolesti len voda pomáhala

missviolet
29. jan 2023

mne pomohlo len ho fakt zacat liecit. milgamma m tabletky a cviky a masaze na karpalny tunel. poctivo kazdy den, cele mesiace s bolestami... teraz som uz roky ok

zsulka
26. apr 2023

@erikaa09 mas s tou razovou vlnou skusenosti? pomoze to, aj ked je uz velmi zly stav? dakujem

erikaa09
26. apr 2023

@zsulka mam a veľmi dobre ale vyskusaj razovu vlnu s diatermiou je to lepsie ako to co majú niektorí doktory ( obyčajne ) . Mne už trplna cela ruka , ani spať som nemohlo. No zaleži aj ake maš vysledky od odbornikov skus zobrat bud k fyzio co ma razovu vlnu alebo k dr

zsulka
27. apr 2023

@erikaa09 hej...bola,som uz dnes aj na 1.davke, ja mam ale velmi zle emg, tak uvidime, ako to zareaguje...vraj mali aj zle stavy a pomohlo, tak som zvedava

katusskaa
15. nov 2023

prosím vás pomohli niekomu injekcie? ortopéd mi pichol kortikoid, ruka začala bolieť viac - to je asi normálne, ale čo potom

zsulka
16. nov 2023

ja som už aj po operácií, nepomohli ani rázové vlny, ani rehabilitácie.

alena00
28. jan 2024

@lentilka23 dobry den brala ste psngamin kolko na den dakujem za odpovede

lentilka23
29. jan 2024

@alena00 Davala som si 3, 1 rano, 1 naobed, 1 vecer. Po dvoch mesiacoch pomohlo. Uz mi nic nebolo. A to som sa pred tym trapila 3/4 roka a hrozila mi operacia 🙂

rika44
22. aug 2024

@lentilka23 od ktorého výrobcu ste mala pangamin? Čo som našla ja, tak tam uvádzajú 12 tabliet ako dennú dávku....

lentilka23
22. aug 2024

@rika44 kupila som obycajny v Coop jednote v sacku, netreba kupovat nic drahe.