Syndróm dráždivého čreva

bublinka0
5. apr 2024

Prosim ako sa prejavuje SDČ? Ma niekto realne skusenosti s tym? Ako sa lieci? Je nejaky liek na zbavenie krcov? Dakujem.

lonely66
5. apr 2024

@bublinka0 duspatalin. nevyliečiš to. pozor na stravu, nejesť, čo ti nerobí dobre, ak máš také jedlá. psychická pohoda, pravidelné vyprázdňovanie - čo je tiež dosť nereálne u mnohých. na kŕče okrem duspatalinu môžeš aj novalgin, nospa a iné, treba skúsiť, lekár poradí, predpíše. naučiť sa s tým žiť, je to funkčná porucha, to nevyliečiš, len zmierňuješ príznaky a snažíš sa fungovať tak, aby tie kŕče boli len ojedinelé. ale ani to mnohokrát neovplyvníš.

bublinka0
autor
5. apr 2024

@lonely66 ten liek je zrejme len na predpis ze?

lonely66
5. apr 2024

@bublinka0 zdá sa mi, že áno. kto ti stanovil diagnózu? zrejme gastroent., že? tak on ti ho aj predpíše. alebo možno môže aj obvodný, netuším.

3009
5. apr 2024

@bublinka0 Duspatalin je na predpis . predpíše gastroentrológ.

bublinka0
autor
5. apr 2024

@3009 a uziva sa ten liek cely zivot?

lonely66
5. apr 2024

@bublinka0 podľa potreby, čiže pri kŕčoch nasadíš na pár dní, cca 4-5 a potom vysadíš. to máš ako no-spa napríklad, len viac šité na črevá

bublinka0
autor
5. apr 2024

@lonely66 dobre,dakujem 🙂

3009
5. apr 2024

@bublinka0 viac menej áno, duspatalin je už nastále.

lonely66
5. apr 2024

@3009 ja som ho brávala len podľa potreby, aj lekár mi takto naordinoval 🙂 že keď to na mňa príde, že sú nepríjemné bolesti a kŕče, nasadiť 2x denne na cca 5-10 dní a potom môžem vysadiť. tak som aj urobila. ale prakticky, či som ho brávala alebo nie, veľmi mi to kŕče neovplyvnilo. tak som ho vysadila úplne.

3009
5. apr 2024

@lonely66 mne ho kázal brať stále ráno a večer a mne to pomáha.