Syndróm bakteriálneho prerastania čreva - SIBO

nikuskaakolarova
1. jún 2023

Pekný večer prajem prosím vás aké ste mali príznaky tí čo ste mali sibo ja mám už dlho problémy s trávením prelievanie a škvrkanie v črevách ,žalúdočné problemy ,hnačka alebo zápcha bolesti pod rebrami mám za sebou pred asi 3-4 mesiacmi gastro CT aj sono ale nič sa nenašlo bola som aj na alergologii kvôli imunite a keďže mávam aj tie bolesti tak mi dr vzala aj krv na alergie vraj vyšlo že nejaké alergie tam sú ale ešte neviem na čo mám na to nárok az budúcu rok a minule sa mi spravili fľaky červené po tele tak povedala že to môže byť histamin ale nemám ho potvrdený teraz asi od minule týždňa sa mi pridružili aj problémy s chrbtom a aj problémy s konecnikom mám aj hemoroidy dnes som bola aj u fizio myslíte že tieto príznaky môžu byť zo sibo? Ďakujem

anita010
1. jún 2023

Môže, keďže ti presakujú črevá a tak sa dostáva von to, čo nemá a má to vplyv na všetko. Veď na nete je o tom už popísané veľa. Ja to mám tiež a riešim to len tráviacimi enzýmami a po pár týždňoch je už celkom fajn 🙂

anjelok
1. jún 2023

@anita010 ake beries?

kacena4
1. jún 2023

flaky neviem ale inak mozu brala som 3 davky atb na sibo kym mi bolo lepsie + dieta daj si ho vysetrit a uvidis

nikuskaakolarova
autor
1. jún 2023

@zalka no môže byť len ja som to mala skôr na rukách a tvári

nikuskaakolarova
autor
1. jún 2023

@anita010 ďakujem pekne za odpoveď

nikuskaakolarova
autor
1. jún 2023

@kacena4 áno dám ešte sa mi aj ťažšie zvykne dýchať ale to môže byť aj z uzkosti a chrbtu

zalka
1. jún 2023

@nikuskaakolarova bolelo ťa to na dotyk?

nikuskaakolarova
autor
1. jún 2023

@zalka nie

zalka
1. jún 2023

@nikuskaakolarova aha tak potom nič, ... zrejme to nebude čo ma napadlo

nikuskaakolarova
autor
1. jún 2023

@zalka a čo ťa napadlo máš aj ty také?

zalka
1. jún 2023

@nikuskaakolarova no flaky erythema nodosum ... pri diagnozre morbus crohn ...

nikuskaakolarova
autor
1. jún 2023

@zalka to nepoznám a to sa ti kde prejavilo na nohách?

zalka
1. jún 2023

@nikuskaakolarova áno na nohách, ale strašne bolestivé ..

nikuskaakolarova
autor
1. jún 2023

@zalka aha no ja mám na nohách len extrémne suchú a šupajucu pokožku

zalka
1. jún 2023

@nikuskaakolarova hm.. hemeroidy máš zo stolice,

nikuskaakolarova
autor
1. jún 2023

@zalka no ja mám hemoroidy už dlho lebo mám už 4 deti cisárskym a čo som čítala na nete že môže sibo zhoršiť stav čo sa týka hemoroidou mám posledné dni tlaky v konečníku svrbenie a pálenie

anita010
1. jún 2023

@anjelok Striedam podľa toho, čo zjem. Najlepšie mi robí Kreon a od Jamieson Digestive Enzymes.

maxpower39
3. jún 2023

@nikuskaakolarova smiem sa spýtať na tú stolicu akú máva farbu a s váhou ste ako na tom aj chudnete alebo sa vám váha drží

kristinagook
31. dec 2023

@nikuskaakolarova dobrý deň prosím zistili vám niečo ? Mám rovnaké problémy momentálne

nttnnt
4. mar 2024

@kristinagook a vam nieco zistili ja som tiez na tom podobne neviem sa dockat gastra akoze clovek aj umre kym ho vysetria 🤦🏽‍♀️

petrapod
27. apr 2024

@nttnnt dobrý deň moEm sa opýtať boli ste už na gastro?

nttnnt
6. máj 2024

@petrapod celkom nic. ze syndrom zrazdiveho creva, este ma caka sibo test