Syndaktýlia - operácia

22. júl 2024

Narodina som sa s dvoma spojenymi prstami na oboch nohach.. cely zivot sa zato strasne hanbim, v lete nenosim slapky atd.. rodicia mi to uz v detstve chceli dat odstranit, ale doktor ich varoval, ze tym ze mi noha bude este rast sa prsty mozu späť spojit. Takze to nechali tak. Teraz uz ako dospela si to chcem riesit. Chcem vediet, ak sa tu najde niektora s touto vadou a dala si ju odstranit, ze ako dlho trva hojenie, pripadne ak si z Bratislavy, kde si si to dala robit?

vorkola
22. júl 2024

Vsak pokial ta to neboli, a nemas probemy pri chodeni,tak ja by som si nedala operovat

autor
22. júl 2024

@vorkola asi ste necitali, ze ma to cely zivot obmedzuje

vorkola
24. júl 2024

Jaj, pardon,takze problemy mas asi pri chodeni,to sa potom musis poradit s dobrym ortopedom

dominika811
2. aug 2024

Ahoj, mam presne to iste co ty😁 nikdy som to neriešila, až dokým sa mi nenarodilo druhé babo a ma také iste zrastené prsteky ako ja. Tak som si povedala ze to dám spravit aj sebe aj jemu. Sebe až v 35 rokoch😄 treba zacat tak ze si vezmes vymenny listok od obvodnej dr a pojdes k ortopedovi. Urobi ti röntgen ci je zrastena len koža alebo aj kosti. Toto ma caka prave teraz, cakat par mesiacov na termín. V ba ti neviem poradit dobrého ortopéda, ja som bola v nr. Ja som bola celý cas v tom ze toto riesi plastický chirurg ale až dnes mi povedal ze nie, toto operuje ortoped. Netreba ani celkovu anestéziu, urobi ti to na jednodňovke.