Svrbiace vyrážky na ruke

besnota
10. jún 2015

Nema to sice moje dieta, ale ja ale dufam, ze mi skusite pomoct. Som uz zufala co to moze byt, strasne tie vyrazky svrbia, skusala som vselico - psylobalsam, kokosovy olej, olivovy olej, bepanthen, lieh a nic, rano je to lepsie, myslela som ze alergia na slnko, mam to len na rukach, kojim takze blbosti nejem.
Dakujem za kazdu radu.

ragulca
10. jún 2015

@besnota podľa mňa alergia na slnko, mám niečo podobné, ale asi 3x horšie ☹

besnota
autor
10. jún 2015

@ragulca fuh a co si davas na to? Idem sa zblaznit ako to svrbi, mala som strasne davno take na dekolte zo slnka ale uz netusim ako sa to vyliecilo.
Asi zacnem nosit dlhe rukavy, mozno to zmyzne

simisi
10. jún 2015

aj ja to mam,zo slnka 😒

mirage
10. jún 2015

Slnko.. Moze to byt hocico co si zjedla, opalovaci krem, lieky, farba na vlasy - toto vsetko v kombinacii so slnkom. Kozna ti nieco predpise.

sheila72
10. jún 2015

Moja dcéra mala presne takto vyhádzané ruky asi pred týždňom....potom som si náhodou pozrela reportáž v tv o tomto a vraveli že to je alergia, keď niekto nie je dlho na slnku, pokožka môže takto zareagovať na veľký prísunsslnečných lúčov. Prípadne to môže byť aj z tepla. Nám pomohol fenistil ale za 4-5 dní.

ragulca
10. jún 2015

@besnota bola som na kožnom, beriem cetrizin a krémujem na noc s Locoid crelo, cez deň krém s faktorom 50+, akurát, že sa mi to veľmi ešte nelepší, uvidím o pár dní

mirage
10. jún 2015

@ragulca vobec nechodit na slnko.. 😒 ja mam silnu alergiu na slnko a vzdy ma prekvapi.. Skoncila som uz aj na hospitalizacii na koznom 😝

besnota
autor
10. jún 2015

Asi to bude to slnko, nejedla som nic divne, kedze kojim malinke babo na stravu si davam pozor ani farba krem nic...
Zbehnem do lekarne kedze vela si toho asi nemozem dat.
Vdaka aspon viem ze niesom sama

ragulca
10. jún 2015

@mirage vedome som sa neopaľovala, iba cesta z práce a do práce autom, prekvapilo ma slnko ešte pred tým daždivým týždňom čo bolo

spirit16
10. jún 2015

Nemusela si sa vobec vedome opalovat. Ja som to mala 3 roky po sebe a bolo to prave vtedy, ked som akurat dostavala slnka menej ako obycajne. Takze ked som nahodou vystavila kozu aj na chvilku na slnko, tak bolo zle. Teraz problem vobec nemam. Lenze slnko davkujem pomaly a postupne, lebo od momentu, ked skoncia mrazy, som kazdy den na zahrade aspon chvilu.

maria117
11. jún 2015

@besnota skus fenistil gel + nejake antihistaminika,len na tie asi budes potrebovatpredpis. Ja som cosi podobne mala ako alergiu na lieky,na inych castiach tela....

besnota
autor
11. jún 2015

@maria117 chcela som si dat fenistil ale nemoze sa pri kojeni ☹ asi skocim do lekarne sa opytat

milota164
11. jún 2015

ja mam teraz tiez asi zo slnka taky flak na ramene strasne to svrbi, natieram si to bepanthenom nemam to po nom take suche a menej to svrbi

mirulinulinka
28. mar 2020

Ja mam taketo vyrazky s na rukach svrbi to strasne uz neviem co na to dakujem

zuzulikj
25. apr 2020

@mirulinulinka ahoj. Mam presne to iste na oboch rukách a na dekolte. Neviem ci je to stravou alebo ako baby písali dávno že slnkom. Ja dojčím. No je pravda že chipsy ani čokoládu neodmietnem. Strašne ti svrbí, pokožka je úplne suchá. Dala som si fenistil gél. Ako si na tom ty? Bola si u Dr?

mirulinulinka
27. apr 2020

@zuzulikj nebola som u dr ale uz budem musiet ist lebo uz to mam aj na ruke a je to nepekne aha

zuzulikj
29. apr 2020

@mirulinulinka hej, verím. A hlavne to svrbenie je otras že. Mne už vyrážky miznú, ešte stále svrbia ale lepší sa to. Mam úplne suchu kožu na krku aj na dekolte. Dávala som si ešte detské maslo na pokožku z DMky.

zuzulikj
29. apr 2020
mirulinulinka
29. apr 2020

@zuzulikj to iste mam aj ja tam neviem sa toho zbavit 😭😭😭

zuzulikj
30. apr 2020

Skus to natrieť niečím neparfumovanym. A nosiť aspoň 3/4 rukáv

mirulinulinka
12. máj 2020

@zuzulikj bola som u koznej dala mi kortikoidnu mast a lieky na alergiu

zuzulikj
15. máj 2020

@mirulinulinka a co povedala? Z čoho sa to spravilo? Ja už mám pokoj, zahojene.

mirulinulinka
16. máj 2020

@zuzulikj ze mohlo to byt s rukavic ale aj z ineho ale s coho nevedela ja mam uz taketo

mirulinulinka
16. máj 2020

@zuzulikj mam tam akoby jazvy

girgola
17. máj 2021
katka23693
23. jún 2022

Poradtw mi prosím co to je