Svrbiace vyrážky meniace sa na modriny

alison11
1. nov 2018

Ahojte žienky má niekto,tiež pocit svrbenia drobných vyrážok? Ja keď si poškrabkám zmenia sa na modriny fialové bodky,čiarky a po novom i modrý fľak,mám ísť k obvodnej či kukožnej z tým?
Z čoho to môže byť?Akonáhle sa zmenia na modrinky prestane svrbieť a aj vyrážky zmiznú a to mávam len na stehnách.

mariejenka
1. nov 2018

@alison11 ahoj,mam dost podobné potiaze, ja si myslim že to zacalo,ako sa ochladilo,ci to nebude nejaká reakcia na chlad..plus do práce chodim na bicykli,rano je dost sviezo, neviem si to inak vysvetliť. Snad niekto poradi.

alison11
autor
5. nov 2018

@mariejenka Nuž ja neviem,ja veľmi v chlade nechodím,hoc občas keď musím k lekárom cestovať dlšie trasy tak musím veľmi skoro na bus.Tiež dúfam,že sa niekto ozve kto má určenú diagnozu nato že čo to je.

mariejenka
5. nov 2018

@alison11 asi v tom sme same,lebo zatiaľ nikto nic...u mna momentálne pomaly miznu,uz vobec nesvrbia...kokso netusim. Ale ak by zacinalo opat pojdem na kozne,a isto napisem.

alison11
autor
5. nov 2018

@mariejenka Mňa len raz svrbia a ako náhle poškrabem miznú vyrážky a miesto nich mám fialové dobky a modryni viď na foto.

kormelia11
5. nov 2018

@alison11 isla by som rozhodne k dr

mariejenka
5. nov 2018

@alison11 ty kokso,tak ja azbtake modriny veru nemam len to cervene co bolo,a zmenilo na tmavsie a mizne to...urcite chod za obcodnou,a nech ta posle na kozne plus aj krv by som si dala vysetrit....

alison11
autor
5. nov 2018

@mariejenka Ďakujem za rady,veď krv mi brali pred 3mi mesiacmi,tak fakt neviem a ku kožnej chodievam i kvôli psoriáze,ale tak v piatok budem mať cestu tade kde mám obvodnú tak sa spítam
@kormelia11 Ďakujem

kormelia11
5. nov 2018

@alison11 mna by asi netrapili ani tak vyrazzky ako tie modriny co sa vam robia uvidite co povie dr

alison11
autor
6. nov 2018

@kormelia11 Zrejme asi cievky mám slabšie,len neviem ako to zistia,či u cievného by som mala ísť?

kormelia11
6. nov 2018

@alison11 skuste sa pytat u obvodnej a robia sa vam celkovo modriny mozno by trebalo ist na hematologiu

alison11
autor
6. nov 2018

@kormelia11 len keď sa udrem alebo pri týchto vyrážkach keď sa silnejšie poškrabem ináč nie,hoc pred missedom som nemala tieto vyrážky,len posledných pár mesiacov mávam sem-tam tie vyrážky ale modriny sa mi robievali už pri udretí aj ke´d nepostrehla silnejšiu bolesť sa mi modriny spravili,krv mi brali na zrážanie a železo v máji a celkové v júli kvôli únave a zistili mi len zvýšený bilirubín mala by som na kontrolu ísť,len akosi mi momentálne nevychádza čas,vpiaotk idem z mladším na kontrolu má angínu,tak vtedy si dohodnem odber krvi u mojej obvodnej.

kinderkooo
2. júl 2021

@alison11 Dobrý večer prosím Vás zistili Vám s čoho máte tie modriny ? Ja mávam presne to isté ako vy..

snezienkaaa82
29. máj 2022

@kinderkooo zistili vám niečo?

alison11
autor
30. máj 2022

@kinderkooo Nie nešla som k doktorovi a ono to prešlo po čase už sa mi netvoria,tak asi som nebrala mobivenal vtedy ten mi pomáha aj pri zlatej žile na žily posilňuje ich.

mizuelka22
29. apr 2023

@alison11 ahoj, ako dopadol ten tvoj problém prosím?

alison11
autor
29. apr 2023

@mizuelka22 Prešlo to asi mi vitamíny chýbali beriem dlhodobo Mobivenal čo posiluje cievy,aj C vitamín.

nikkas
5. apr 2024

@kinderkooo prosím ta ako to dopadlo s tými svrbiacimi fliacikmi a naslednymi modrinami u teba mam to tiez dakujem

alison11
autor
6. apr 2024

@nikkas Mne sa zas spravili už mam odporučenie k cievnemu,len mi nedvihali tel.budem skúšať ss dovolať som zvedavá čo povedia teraz neberiem Mobivenal už dlho.