Svrbenie tela a začervenanie pri behu

laura777
10. feb 2014

Ahojte, hladala som nieco o mojom probleme, ale nic som tu nenasla..:(
Chcela by som sa spytat, ci nahodou niektora z Vas nema rovnaky problem ako ja. Zacala som konecne po porode cvicit, no pri behu na beziacom pase, ma velmi zacnu svrbiet urcite casti na tele, a pokozku mam na viacerych miestach velmi cervenu.Vytvoria sa mi take cervene flaky. Zatial cvicim 30 min. Po osprchovani svrbenie prestane a aj cervene flaky zmiznu. Citala som nieco o alergii na cvicenie, alebo ze to moze sposobovat alergia na jedlo, ktore som predtym ziedla. Ale ja to mam pri kazdom cviceni, bez ohladu nato co zjem predtym. Problemy s dychanim nemam. Citala som, ze pri takejto reakcii treba z cvicenim prestat, aby nedoslo ku kolapsu, no ja neprestavam, cvicim dalej. Len sa bojim, aby sa mi nahodou nieco nestalo, kedze som vtedy s malym doma sama. Mali ste niektora podobnu skusenost? Vopred dakujem za kazdu odpoved: 🙂

dossy
10. feb 2014

@laura777 ja mam nieco podobne ... ja to mam ked pridem zo zimy do tepla... a tie miesta co neboli poriadne zababusene ... napriklad nohy (silonky) ma neskutocne svrbia a mam cervene flaky... skriabem a skriabem.. alebo cely krk ... potom to prejde ☹ neni to take hrozne tak to neriesim .. sa poskriabem a ide sa dalej 🙂

lorela
10. feb 2014

@laura777 Po opísaní tvojho problému mi napadá, či to nemôže byť materiálom - oblečením, ktoré máš na sebe. Alebo práškom či avivážou, ktoré používaš. Predsa len, spotíš sa, a vlhké veci viac priľnú na pokožku alebo "pustia" viac farby, či zvyšky nejakého pracieho prostriedku.

dadia
10. feb 2014

toto isté trápi aj mňa, ale iba na bežiacom páse-nikde inde.Väčšinou začínam s cvičením na páse a pri ostatných strojoch to už necítim.Vždy ma napadne, že je to práškom, alebo avivážou.Normálne si mi dala chrobáka do hlavy

silvia216
10. feb 2014

Tak toto isté mám aj ja, najviac ma pri behaní, alebo cvičení svrbí dekolt a ten mám celý červený...Mňa toho trápi ešte viacej, napríklad ked sa mi v noci zohrejú nohy, tak ma strašne začnú svrbieť, ale nemôžem sa poškriabať, lebo to by bolo ešte horšie. Ja som s tým bola aj u lekárky, no tá mi povedala, že mám hyperreaktívnu pokožku :(

dynnora
10. feb 2014

Ahoj, mne sa nedávno stalo to, že som bola na zumbe a začal ma svrbieť krk a nastala silná alergická reakcia, skončila som na internom v nemocnici na noc. Nie je to sranda. Môže to byť tým, že si pred tým zjedla niečo, na čo môžeš byť alergická a tým, že si cvičila sa rozprúdila krv a alergény vystúpili oveľa rýchlejšie. Je dobré, aby si šla na alergické testy, ja idem tiež koncom mesiaca. Je to nebezpečné, tie alergie :( aj ja sa tým trápim, lebo som začínala cvičiť a teraz mám z toho strach. Od tej skúsenosti som nebola na zumbe ani v posilke, lebo sa bojím, aby sa to nezopakovalo. Včera som si čítala na internete článok, že sa neodporúča aspoň 6 hodín pred cvičením niečo jesť. Mne povedala sestrička u alergológa, že keby som nešla cvičiť, tak by som možno tú reakciu nemala, ale pohybom sa to zrýchlilo a vyvolalo. Jedla som pred zumbou kebab - neviem či tam bolo kari korenie alebo nie (na kari som alergická) ...predtým som ho normálne jedla a žiadnu alergiu som nemala, no tým, že som šla na zumbu, tak asi tie alergény tam boli :( . Posielam článok, ktorý som si včera čítala.
http://www.akv.sk/index.php?option=com_content&...

laura777
autor
10. feb 2014

@lorela ahoj, no materialom to asi nebude, lebo kedze cvicim doma, tak uz som skusala behat len v spodnom pradle a vysledok bol ten isty..:(

laura777
autor
10. feb 2014

@silvia216 mna svrbi da sa povedat skoro cele telo, zadok, dekolt, brucho, stehna, najprv to neskutocne svrbi a potom je to cervene, najviac tiez dekolt, mam ho cely cerveny...najprv som si myslela, ci to nie je tym, ze mam teraz kila navyse, no neviem...

laura777
autor
10. feb 2014

@dynnora dakujem za clanok, tiez som ho citala, skusim cvicit hned rano, pred ranajkami a uvidim, ze ci nastane ta ista reakcia....ked tebe nastala ta silna alergicka reakcia, tak si mala aj problem s dychanim? Lebo ja zatial problem s dychanim nemam...lechcela by som prestat cvicit, lebo neviem ako inak sa potom zbavim tych 8 kg navyse, co mi ostali po porode, upravujem si aj stravu, ale tym ze kojim a maleho stale este bolieva poveceroch brusko, nemozem ani hocico zjest...

snu
10. feb 2014

🙂 ja mam toto na bajku 🙂 vzdy ked sa bicyklujem,tak ma strasne svrbia ruky 🙂 vudy som to pripisovala tomu,ze sa potim a ten pot proste nerobi dobre mojej kozicke 🙂 a to iste aj dekolt.. ale zaujimave je,ze na zumbe ma ruky zas nesvrbia,len ten dekolt 🙂

laura777
autor
10. feb 2014

@dadia ja to mam tiez len ked sa mi zvysi tep a rozprudi krv...

dynnora
10. feb 2014

Našťastie som problém s dýchaním nemala, len som mala žihľavku na krku, dekolte a asi dva pupienky na bruchu. Hneď mi pichli injekciu a nechali si ma na pozorovanie. Stalo sa mi to aj pred 6. rokmi na plese a to som mala oveľa silnejšie, po celom tele a svrbeli ma aj ústa a jazyk. Môže dôjsť k zaduseniu :(. Teraz beriem každý deň tabletky na alergiu Alerid. A treba sa vyhýbať potravinám, na ktoré je človek alergický. Ja som rozmýšľala, že tiež by som skúsila cvičiť nalačno, lebo mám ozaj strach. Ale keď sa mi to stalo teraz nedávno, tak to asi bola fakt reakcia na potraviny vyvolaná cvičením, lebo predtým som chodila na zumbu a v pohode, nič sa mi nestalo.
Inak niekedy ma svrbí dekolt, keď som naobliekaná - sveter, šál, bunda a keď som vonku a je mi už dosť teplo, tak ma vie svrbieť dekolt a mám červené fľaky, ktoré po niekoľkých minútach prejdú.

dynnora
10. feb 2014

Laura, určite by som ti odporúčala ísť za alergológom a nechať si spraviť testy. Neviem či si už niekedy bola, či vieš na čo si alergická. Niekedy si môžeš myslieť, že nie si na danú potravinu alergická, ale alergie vždy pribúdajú a to, na čo si nebola alergická pred 3 rokmi, tak teraz môžeš byť. Ja sa bez tabletiek už radšej nepohnem. Hneď ako len ráno vstanem, tak hneď beriem tabletku, už to nechcem podceňovať.

lilitela
10. feb 2014

@laura777 podla mna je to okrem zvyseneho prekrvovania z dovodu zvyseneho tepu sposobene aj otrasmi svalov a tkaniv pri behu, poskakovani, ktore sposobuju este vacsie prekrvenie kedze to funguje ako masaz. To iste aj na bicykli tie ruky dostavaju vela otrasov aj cez odpruzenu vidlu. Preco zvysene prekrvenie sposobuje svrbenie, neviem.

laura777
autor
11. feb 2014

@dynnora tak dnes som cvicila hned rano, nalacno a bolo to bez svrbenia a cervenych flakov....vyzera to tak, ze to bude asi z potravin, vcera rano pred cvicenim som vypila citronovu vodu a jedla som celozrnu kaiserku s maslom, sunkou, paradajku, papriku a rukolu...nieco z toho mi asi skodi....u alergologa som bola raz este pocas vysokej, bolo to pred deviatimi rokmi, mavala som take stavy niekedy, ze som sa nevedela poriadne nadychnut, ako keby len tak dopolovice...myslela som si, ze ci nebudem alergicka na nieco, no nic mi nezistili...ten problem z dychanim sa mi od vtedy este parkrat zopakoval, ale vzdy to preslo, tak som to dalej neriesila, nebolo to nic vazne, len velmi to bolo neprijemne, necitila som sa vtedy prijemne....skusim si teraz odsledovat, ze co mi to sposobuje....

dynnora
11. feb 2014

Laura, tak to ti hneď poviem, že to bude PARADAJKA - je to zelenina, ktorá dosť často spôsobuje alergiu a ja som na nich tiež alergická....takže si myslím, že to bude tou zeleninou. Dokonca aj v tom článku čo som ti posielala píše o paradajkách 🙂 . Ja by som ti naozaj odporučila ísť na alergológiu nech ti spravia testy - aspoň budeš vedieť čomu sa máš vyhýbať.

laura777
autor
12. feb 2014

@dynnora objednam sa tam, len som chcela pockat este 2 mesiace, kym budem maleho dokrmovat, aby som ho nemusela brat zo sebou a mohla ho nakrmit aj babka