Svrbenie prsníka a podpazušia

terzzz
15. nov 2021

Zdravim, chcela by som sa podelit o svoj problem a zaroven sa opytat, ci ma niekto podobnu skusenost...
Priblizne v januari tohto roka ma zacal trapit pravy prsnik. Spociatku ma iba jemne svrbievala bradavka a bola na dotyk citliva. Kedze som si v prsniku nahmatala aj hrcku velku asi ako hrasok (dobre ohranicenu, pohyblivu), dlho som necakala a isla ku gynekologovi. Ten mi vsak povedal, ze na sono prsnikov sa chodi az pocas preventivnej prehliadky od 23 rokov, a ja som tento rok mala 22. Niekolko mesiacov som to teda neriesila, ale stale som mala tie neprijemne pocity a dokonca ma uz prsnik zacal aj pobolievat, zacalo ma tahat a svrbiet aj pod pazuchou, trochu sa mi vtahovala bradavka. V lete som isla k inej gynekologicke, ta uz ma nastastie na to sono poslala. Robili mi ho dve lekarky sucasne a usudili, ze je vsetko uplne v poriadku, jedine som tam mala nejaku zvacsenu uzlinu myslim ze 15mm. Dost som si vydychla a uzavrela to s tym, ze sa tym uz nemusim trapit. To svrbenie a pobolievanie bradavky, prsnika aj pazuchy ale vobec neustupilo, mozno sa naopak zhorsilo. Navyse sa to podla mna vobec nemeni v zavislosti od cyklu. Hoci sa na to casto snazim nemysliet, vyrusuje ma to a velmi ma to znepokojuje. Mam pocit, ze aj uzliny pod pazuchou sa mi zvacsili... Hrcka ostava rovnaka. Chcela som to riesit s obvodnou lekarkou, ale zatial som sa k nej nedostala, castejsie v ambulancii nie je nez je.. Objednala som sa na kozne a rozmyslam ze by som si ako samoplatkyna dala este raz urobit sono.
Prosim vas, nezazili ste nieco podobne? Ako ste to riesili a podarilo sa vam zistit pricinu? Nemate tip na nejaku dobru ambulanciu v Bratislave, kde by mi urobili sono bez odporucenia lekara?
Vopred dakujem za kazdu radu a slusnu odpoved.

janetinka27
15. nov 2021

@terzzz ahoj,skus zavolat do CAR, tam zvyknu robit sono aj samoplatcom.drzim ti palce a verim,ze vsetko bude ok

akinom0077
15. nov 2021

@terzzz pokial mas uzliny a prsia podla sona ok… tak fajn. Netrap sa chod pravidelne na kontrolne sono. Musia ta poslat.
Co sa tyka svrbenia moja skusenost je taka ze urcite obdobie som mala extremne svrbenie jednej bradavky isla som sa rozdriapat, najskor som sa sledovala ci to suvisi s cyklom- no nie akurat to ze pred menstr to bolo este silnejsie. Pouzivala som calciovu mast… nezaberala…. nasledne som sa nadalej pozorovala a zistila som ze svrbenie sa zhorsuje po sex styku ked je kontakte s prsiami partner…🙂 Nasledovala gyn., kozna, kopec citania na nete a sebapozorovania no a islo o mykozu ( dole som nemala mykozu- to bolo ok) ale mala som na pokozke lepsie povedane na bradavke🙂 a partner v hrdle mykoticky zapal hrdla. Po uziti mycomaxu svrbenie prestalo na dobro

akinom0077
15. nov 2021

@terzzz este co sa tyka uzlin v podpazusi aj to som mala raz hrcku ale u mna to vysetril gyn a prvu otazku mi dal” neuzivali ste nahodou posledny mesiac antibiotika”? a veru v tom mesiaci ked som mala hrcku som bola 2 tyzdne po antibiotikach…
Kazal mi o dalsie 2 tyzdne prist na kontrolu hrcka tam uz nastastie nebola, povedal ze sa to zvykne robit po atb…
so svrbenim to ale nema nic spolocne hrcka je jedna vec a svrbenie je druha vec

falbala132
15. nov 2021

odporucam ti vyskusat Indol3, Indonal alebo DIM, urobit si aspon 3 mesacnu kuru.
mala som to iste, neverila som im ani na sone, ked mi opakovane tvrdili, ze tam nic nevidia. a bolo to presne taketo ako opisujes, svrbivo-tahavo-bolave... Po tychto doplnkoch mi to postupne takmer uplne odoznelo, najskor je to hormonalneho povodu.

terzzz
autor
15. nov 2021

dakujem vam krasne za odpovede a podelenie sa o vlastne skusenosti! citim sa pokojnejsia 🙂 clovek ma vzdy najprv tendenciu mysliet na najhorsie 😅 uvidim teda ako dopadnem na koznom a na sone.

@falbala132 dakujem za tip, raz som si uz urobila kuru s indol3, no mam pocit, ze nezabralo. mozno to skusim este zopakovat 🙂