Svrbenie po kliešťovi

nazornatest
6. jún 2023

Ahojte v nedeľu večer som si objavila na chrbte na boku kliešťa obrovského ako svet.. keďže som si tam nevidela poriadne tak mi ho vyberal niekto iný ale vyšiel celý neostalo nič tak som bola spokojná no od včera to veľmi svrbí je to trochu pripuchnuté a vyzerá to takto prikladám foto… neviem či to môže byť keď je kliešť taký veľký plus ak som ho mala zo dva dni… alebo to mám riešiť doktorom pretože som v 10 týždni tehotenstva.. ďakujem za každú normálnu radu

unicornlady
6. jún 2023

U nás obvodná predpíše pre istotu antibiotiká po uhryznutí kliešťom.
Netuším, ako je to u tehotných. Ale asi by som sa radšej tiež na to spýtala.

simca06022011
6. jún 2023

Podla mna je to v poriadku, ono sa to musi zahojit. Predpokladam, ze to svrbi ako kazdy iny stipanec... Po vybrati sa to zvykne dezinfikovat, neviem ci ste. No posleduj si to, mozes sa opytat dr co s tym, ale u nas s tmy nerobia nic. Odbery na boreliozu sa robia az o cca mesiac, jeden lekar dava atb mast, co druhy okomentuje, ze na co? :D a tak.. nazory su rozne. Zvykne sa davat aj sumamed preventivne (atb),a le to ma moj chalp iba odkedy naozaj bol v nemocnici s boreliozou.

nelca84
6. jún 2023

@nazornatest vyzera to uplne normalne, ako po kliestovi. A svrbiet to bude este par dni. Staci pozorovat, ono to pomaly ustupi.

nelca84
6. jún 2023

@unicornlady tak s tym som sa este teda nestretla. To moja svokra by bola tristvrte roka nonstop na antibiotikach, ta ma kliesta kazdy tyzden 🙈

h2
6. jún 2023

Svrbenie po kliešťovi je normálne. O pár dní to prejde.

unicornlady
6. jún 2023

@nelca84 Tak zase nie každý ide po pichnutím kliešťom k dr. Skôr len ľudia, ak sa im niečo nezdá.

monro
6. jún 2023

Ja by som pozorovala ako sa to mení, prípadne, či sa na tele hoci aj niekde inde neobjaví typický fľak a možno po 3 týždňoch odber krvi.

annamaria4
6. jún 2023

na boreliozu to nevidim, to by tam bola bodka, biely fliacik a okolo velky cerveny flak. ono to prestane svrbiet po par dnoch, toho by som sa nebala, ak to nezmeni, tak by som sla k doktorke, ale s najvacsou pravdepodobnostou to nic nebude 🙂

gab
6. jún 2023

mm mal tiez kliesta na chrbte, vybrala som ho, a az na 4 den sa mu urobil svrbivy cerveny fliacik. Ja som to natrela tee trea olejom a do dvoch dni mu to zmizlo.

martinajurkechova
6. jún 2023

@nelca84 už sa mi stalo, že sme museli dávať framykoin, lebo sa to zapalilo. Aj toto tak vyzerá, čiže asi myslela lokálne ATB.

biankaaaa
6. jún 2023

Mne po kliešťovi ostal taký menší štipanček tiež a dosť svrbel. Mala som ho prvýkrát, tak som sa s tým išla radšej ukázať k doktorke, tá ma poslala na kožné, kde mi Dr. povedala, že vraj to je ok a dala mi ešte nejakú vodičku na potieranie, aby sa to rýchlejšie zahojilo. Fľak, ktorý je príznakom boreliózy vyzerá trochu inak