Svrbenie nohy po výbere kliešťa

lenka8p
5. jún 2023

Včera som si vytiahla kliešťa z nohy , mohol tam byt tak cca 10 hodín viac urcite nie.
Dnes ma ale dost svrbí noha , som unavena a mam pocit, ze sa to svrbenie zhoršuje. Ist v tom pripade za lekárom?

gabika0825
5. jún 2023

@lenka8p ja by som išla k lekárovi aj keby po kliešťovi nič nemám, pre istotu. Kamoške tiež nič nebolo, ale nemala dobry pocit a po týždni alebo dvoch išla radsej k dr. a dobre že išla, lebo jej zistili boreliozu, dali jej antibiotiká a bola v poriadku. Ak sú ale takéto priznaky tak ísť k lekárovi čo najskôr

nelca84
5. jún 2023

@lenka8p staci pozorovat. Takyto fliacik je bezny po odstraneni kliesta. Aj svrbiet to bude este par dni. Ak by sa spravil okolo vpichu velky cerveny kruh, vtedy treba ist k lekarovi.

kr058
5. jún 2023

Mierne začervenanie deň po vybratí je bežné, ale otázkou je, či ste si miesto po vybratí vydezinfikovala. Ak nie, skúste si to aj teraz natrieť napríklad Betadine alebo Ialugen Plus. Miesto sledujte, ak by sa to zväčšilo, bolo viac červené a teplé, tak treba ísť k lekárovi. Miesto sledujte aj dlhodobo, ak by sa tam vytvoril kruh, čo sa postupne zväčšuje a okolo stredu bledne, treba ísť taktiež za lekárom (môže ísť o lymskú boreliózu). Držím palce.