Svrbenie - možná alergia

nikinikiniki8
18. júl 2023

Ahojte, možno máte niekto podobnú skúsenosť.. ?
Už v tehotenstve mi to začalo, že rôzne časti tela ma extrémne svrbeli a potom boli vyhádzané, lekári to vtedy skoro vôbec neriešili, ani keď som už pred porodom 2 tyťdne bola v nemocnici...
No ale pokračuje to aj teraz. Asi 3 týždne dozadu ma na ruke také jedno miesto začalo extrémne svrbieť. Ako som to škrabala tak sa tam spravili také pupáčiky, proste také vyhádzané ale cela ta časť ruky.. mám tetovania tak to nebolo moc vidno ale bolo to extrémne cítiť. Posledných pár dní to vobec nesvrbelo a zahojilo sa to uiplne, nič tam neni.. no ale teraz mi začalo to isté na nohe. extremne svrbenie a vyhadzana cela polka nohy na pištale.. Jasne,že sa to snažím neškrabať, keď som doma davam si na to alpu aby to chladilo a nesvrbelo ale vyzerá to hroze a je to celkom nepríjemné.. NEmáte niekto takéto skúsenosti že z čoho to asi bolo?

Ďakujem

bublinka1426
18. júl 2023

@nikinikiniki8 vcera som posielala foto mojej nohy a zevraj alergia na slnko ( noha po holeni)
nemas nieco podobne? teplo slnko pot ...ale ja nemam moc pupaciky.

macik9999
18. júl 2023

@bublinka1426 presne taketo mam aj ja

bublinka1426
18. júl 2023

@macik9999 odfot lekarke. mne dala lieky na alergiu a krem na potieranie

romikk22
18. júl 2023

@bublinka1426 ahoj prosím ta co na to berieš? Od predvčera mam toto aj ja z opaľovania a neskutočne to svrbí. Dala som si fenistil kvapky ale nepomáha a striekam aloe vera gél ale strašne to vsvrbi ďakujem

bublinka1426
18. júl 2023

@romikk22

treba volat lekarke, mne dala veci len na predpis.
mna to skoro vobec nesvrbi...

bublinka1426
18. júl 2023

@romikk22 Locoid 2x denne velmi jemne natrieť + Lieky na alergiu 1x denne Omarit

romikk22
19. júl 2023

@bublinka1426 ďakujem krásne

anetkaadamko
19. júl 2023

@nikinikiniki8 ahoj, presne toto som mala všetkých 3teh....nepomáhalo nič ....a dokonca to mám aj mimo teh.uz. Nepomôže nič.....jedine to miesto si chladiť. Za 6 týždňov sa to vyhoji. Je to imunitného povodu.

bublinka1426
19. júl 2023

@romikk22 neni zac

bublinka1426
19. júl 2023

@anetkaadamko tiez taky vysev ako maju moje nohy?

anetkaadamko
19. júl 2023

@bublinka1426 ono to začne ako poprhlene od žihľavy....bledé a potom začne cerveniet a svrbit a pálit....hlavne večer a v noci...