Svrbenie hlavy

nikka222
25. nov 2023

Ahojte baby,, potrebujem pomoc,, začala ma svrbiet hlava,, nieje to stále ale niekedy je to neprijemné a akoby mi tam niečo chodilo .. NIE vši nemám,, preventívne som si dala šampón na vši, sprej,, skúsila vycesavat vsivacikom.. Aj 3x denne .. No na hrebeni nič nebolo... Skúsila som aj šampón co je na psy, vyfenovala si vlasy a následne prezehlila a vyčesala.. No na všivaciku nič.. Nemám ani žiadne vyrážky okolo na krku,, ci za ušami.. Ani žiadne červené bodky .. . Ani lupiny nemám..Pre istotu som aj posteľné obliečky dala vyprat a vymenila za nove.. Vysavam taktiež každý deň.,, vetram každý deň,, Aj pred spaním si vyvetram keď idem spať .. Myslíte že to môže byť zo stresu keďže mam teraz také trochu zle obdobie.. Šampón som ešte nemenila, tak vyskúšam aj to..
Ja už neviem možno si iba namyšlam,, ale možno mi budete vedieť poradiť.. Ďakujem

daulet
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mtlc
25. nov 2023

@nikka222 mám taký istý problém. Aktuálne som vylúčila kondicionér (tento použivam asi 2 mesiace) a mám pocit, že sa to zlepšilo.

terina25
25. nov 2023

@nikka222 skus sampon nizoral

nikka222
autor
25. nov 2023

@daulet našla som si také malé ako keby lupinky,(vlasy som umývala pred 2 dňami) dala som medzi nechty a neprasklo to.. Ako som niekde čítala že keď to praskne ide o vši.. Divne mi je ze na vsivaciku nič nieje...

nikka222
autor
25. nov 2023

@mtlc neukazuje mi fotku.. Ako sa vola ten kondicionér.. Ja som práveže nikdy s vlasmi problém nemala ale zas je pravda ze som šampóny striedala častejšie.. Teraz istú dobu používam ten istý

mima172
25. nov 2023

@nikka222 Nezačala si používať nejakú novú vlasovú kozmetiku? Ja som si pred pár mesiacmi kúpila šampón v Jednote a neskutočne lupiny sa mi po ňom začali robiť a to som v živote lupiny nemala. Veľmi to svrbelo. Keď to neprejde tak skoč na kožné, môže to byť aj seborea.

nikka222
autor
25. nov 2023

@mima172 práveže ja lupiny vôbec nemám... Ani šupky vo vlasoch nič.. Aj asi sto krát za deň pozerám do vlasov ci náhodou neuvidím vši.. Ale nic.. Napadlo ma ešte ci to nemôže byť zmenou prášku na pranie??

mima172
25. nov 2023

@nikka222 Hmmmm, okrem uteráka tam s ním hlava do kontaktu veľmi neprichádza. Kontaktná alergia na prášok by sa prejavila asi skôr inde na tele, nemyslíš? 🤔 Ale za skúšku to stojí, vyskúšaj uteráky prať v pôvodnom prášku. A inak nič nove? Sprej na rozcrsavanie vlasov, kondicionér, maska?

nikka222
autor
25. nov 2023

@mima172 no na tele tiež nič nemám.. Ale ako píšeš za vyskúšanie nič nedám.. No kondicionér som mala od značky syos a masku od pantene....

mima172
25. nov 2023

@nikka222 Neskúsiš olejový zábal? Ja som mala síce to svrbenie spôsobené tým šampónom a lupinami z neho, no mne pomohol olejový zábal. Ak máš doma nejaký kvalitný olej - ideálne olivový alebo mandľový, tak si ho poriadne vmasiruj do pokožky, zabal hlavu do potravinovej fólie alebo aspoň vypni vlasy štipcom a nechaj aspoň 20-30 minút pôsobiť. Potom dobre umy a hlavne utieraj do iného uteráka, nie do vypraneho novým práškom. Toto ti neuškodí, maximálne nepomôže, za skúšku to stojí.

nikka222
autor
25. nov 2023

@mima172 neskúšala som zábal. Keďže nikdy som taký problém nemala a tiež ma to napadlo si dat nejakú tú "kúru" na vlasy.. Určite vyskúšam ten zábal.... Ak to neprejde zájdem ku kožnej.. Každopádne ďakujem za rady

dadka1997
25. nov 2023

@nikka222 ja ked zmenim sampon ma neskutocne svrbi hlava .. cize vzdy sa musim vratit k tomu svojmu .. a tak ma svrbi ze mam chrasty...🤣 tiez som si vyčesala hlavu pre istotu ale nemam nic

nikka222
autor
25. nov 2023

@dadka1997 no ved prvé, co ma napadlo tak ci nemám tie male potvorky na hlave.. Tak hneď som konala.. Vycesacala,,, umývala,, striekala
Prala atď.. No ja práveže nemám ani chrasty ani lupiny.. Ale vyskúšam iný šampón

majla87
25. nov 2023

@nikka222 podla mna ta uz ta hlava svrbi z tych produktov na vsi a pre psov. Niekedy je menej viac. Postelne obliecky oprat v prostriedku, ktory ti nevadi, vlasy umyt samponom, ktory ti nevadi a dat tej pokozke par dni cas na zotavenie.

nikka222
autor
25. nov 2023

@majla87 viete, človek v tom strese, keď ho svrbí hlava, hneď ho napadne ze mate vši.. Tak hneď človek rýchlo koná.. Aspoň ja..
Ale asi mate pravdu,, skúsim si dat od všetkého pokoj.. Zmením šampón a ostatné prostriedky a uvidíme 😊

majla87
25. nov 2023

@nikka222 ja som to mala nedavno, obliecky oprate v inom prasku a hlava ma svrbela. Aj sampon som mala novy, iny ako zvycajne, tak som obliecky vymenila, vratila k staremu samponu a preslo to. Treba najskor vylucit potencialnu alergiu. Alebo este kuknite vlasovu seboreu potom, ak to po tyzdni- dvoch neprestane svrbiet. Ale teda v prvom rade skusit vylucit alergiu.

tinka8512
25. nov 2023

Ja mam tento problem uz vise roka, vsetko mozne som vyskusala a nic nezabera, mam sice suchsiu kozu na hlave ale to som mala vzdy. Tiez som z toho zufala.

nikka222
autor
28. nov 2023

@tinka8512 skúšala si aj tea tree olej?? Ja som to vyskúšala a zatiaľ je to ok.. Tak uvidíme.. Do hocijakeho šampónu nakvapkaj cca 15-20 kvapiek toho oleja nechaj pôsobiť na hlave tiež možno 20 minút zábal si kľudne hlavu a potom opláchni.. Je to taka ako keby kura tak uvidim,, co bude ďalšie dni

nikka222
autor
28. nov 2023

@tinka8512 ja som si pre istotu aj vsivacikom vycesacala vlasy ale nič žiadne lupiny ani hnidy nič nič.. Tak dúfam ze ten tea tree olej mi zaberie

tinka8512
28. nov 2023

@nikka222 no este som skusila tu rozmarinovu vodu ale niajk extra nepomohla, mozno skusim ten tea tree,mam ho doma, vdaka

nikka222
autor
28. nov 2023

@tinka8512 za malo vyskúšajte.. Dúfam ze pomôže 😊😊😊

ivetulik
13. feb 2024

už pominul problém?