Svokra je chorá

viva13
9. nov 2021

Prosím poradte svorka /74r./ ako svokre pomocť ked odmieta lekara, hospitalizáciu.Už je to s nou neunostne. Myslíme si že ma bud starecku demenciu alebo alzhaimera.
100x za den ta istá otazka, beha nam za patami sukromie žiadne ohovara nás po dedine, očiernuje že jej berieme veci, stále niečo hlada ked to nevie nájsť, povie že sme jej to my zobrali.Suvislu vetu nevie povedať, mota všetko.Zvedava je na všetko,načúva nám za dverami.Denno dene pije alkohol.
Prosím len normalne komentáre

medyna
9. nov 2021

tak nijako, pokiaľ nie je zbavená svojprávnosti a sama nebude chcieť, tak nepomôže nič

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
simca06022011
9. nov 2021

Do nemocnice by ste ju ani nedostali, sestra sa starala takto o babku partnerovu a kym jej nejde o zivot, nikto by ju nikam nezobral. Robila babka aj ine veci teda, nechutnejsie uz (a tento stav u nej trval aj dlhsie ako 5r urcite, zabudanie, motanie, opakovanie vsetkeho 20x). Neozobrali ju nikam s tym do "nemocnice", na vysetrenia sa jej nikto nepytal doma, proste ju synovia nalozili do auta a isla k lekarovi. Prakticky lekar to vsetko manazoval, sestra s nou obehavala, dohodli ze volali za nu, zistovali atd. Nakoniec zistili aj cukrovku (babka mala strasne rada sladke, cize aj potom to nejak uplne nevysadila), ale teda nakoniec babka lezat po kovide a porazke a teda veelkou snahou (si viete predstavit v nasom state co museli deti robit) sa dostala do zariadenia, neskor do nemocnice, kde nakoniec zomrela :( Ona bola aj celkom zlata, len to bol stres stale a aj nervy, ked v kuse daco zabudla, sa bali ju necaht aj samu doma. Plus stale po nej upratovat...

veronika_sk000
9. nov 2021

kontaktovala by som jej obvodného lekára, aby vám dal odporúčanie k psychiatrovi a stretla sa s ním osobne, aby mi poradil, ako ďalej postupovať, keď odmieta podstúpiť vyšetrenie..určite by som to neriešila tým, že ju "nechať dožiť"..je to ťažké pre každého, vidieť takto upadať človeka..ona si neuvedomuje, že má problém..následne po riešení s psychiatrom by som riešila umiestnenie v nejakom zariadení pre seniorov, to bude najlepšie pre všetkých

viva13
autor
9. nov 2021

@veronika_sk000 už návrh bol do domova seniorov odmieta

viva13
autor
9. nov 2021

@veronika_sk000 ona denne chodí do obchodu a bez alkoholu nebude

iwesska
9. nov 2021

@viva13 No to je zial Alzheimer,moja babka robila to iste a to sme s nou byvali v byte🤦🏻‍♀️Chodila po dome a rozpravala kazdemu,ze sme jej dochodok zobrali,ze nema co jest,ze aj oblecenie sme jej vzali,pytala po susedoch🙄Horsie bolo,ze oni jej to uverili,akokeby nas nepoznali🙈 Potom nam pokradla zo stromceka ozdoby a zaniesla do klubu dochodcov😂Ja som chodila na strednu vtedy a zobrala mi papier s ulohou do skoly,ze to musi zaniest na postu,lebo bez toho jej nevydaju dochodok😂Akoze chvilami to bola sranda,ale viac zufalstvo. Zacala sa stracat vonku.Ono sa to vyriesilo samo,lebo tolko labzovala po byte,az si nohu zlomila na balkone,musela do nemocnice a odtial uz do domova dochodcov,lebo potrebovala 24hod.starostlivost,prestala nas spoznavat,slo to rychlo, zomrela rok na to.

veronika_sk000
9. nov 2021

@viva13 ja som pred materskou robila v domove seniorov a takýchto prípadov tam bola väčšina..preto odporúčam radiť sa s psychiatrom, ten vie zabezpečiť aj lieky, ktoré znižujú chuť k alkoholu..a určite pomôže aj s umiestnením