Supraventrikulárna tachykardia

9. mar 2023

Nedavno mi bola diagnostikovana SVT. Isla som na pohotovost s tepom medzi 150-170, k tomu aj nepravidelne udery a extremne grganie. Stalo sa ni to uz aj pred polrokom, ale preslo to same do 10 min a nebolo to take neprijemne. Ale tiez to bolo sprevadzane extremnyn grganim. Dr na pohotovosti mi nasadila concor. Ale odvtedy mam sialeny strach ze sa to opat zopakuje, bojim sa ostat sama, ist z domu. Mam 28 rokov, 2 deti a inak zdrava okrem traviacich problemov (nejaka funkcna porucha). Mate s tym niekto skusenost. Co vam pomohlo? Co vyvolalo epizody? Ako ich sama zastavit?

taktotedanie
9. mar 2023

Liekmi co berietr pravidelne
Nicim inym savti neda zastavit
Podat popripade k tomu neurol, xanax aj sa vyskyt e

autor
9. mar 2023

@taktotedanie kusok sa tych liekov bojim, kedze bezne mavam tlak 106/68 ze mi ho stiahnu este viac. Raz som uz pre sinusovu tachykardiu brala coryol ale musela som vysadit lebo som mala tep 53 a tlak 87/58 a to som brala len polku najnizsej davky

bejbypd
9. mar 2023

Concor až tak veľmi tlak neznižuje

irusa
9. mar 2023

Žila som s tým 17 rokov, 2-3 x do mesiaca záchvat s tepom 250 a vyššie. Lieky na to nepomáhajú, nakoľko v srdci sú miesta, že ked el.impulz srdca na to miesto narazí vyvoláva to tachykardiu s vysokým pulzom. Tieto miesta sa odstraňujú katetrovu abláciou.

taktotedanie
9. mar 2023

@irusa transezofagealna ablacia nie je vhodna pre kazdeho

irusa
9. mar 2023

@taktotedanie nepíšem, že je... To je na uvážení lekára, len píšem, že som sa s tým trápila 17 rokov, kým ma odporučili na ablaciu... Od abkacii sa mi takýto pulz nezopakoval

macekovam
9. mar 2023

A štítnu žľazu máš v poriadku?

taktotedanie
9. mar 2023

Ja mam betaloc a bez problemov
Cim nizsi tlak tym vyssi tep logicke

autor
9. mar 2023

@macekovam teraz ju nikto nekontroloval, ale v septembri bola este ok

autor
9. mar 2023

@taktotedanie tiez mas svt? Ja sa toho strasne bojim a ked citam zahranicne fora so skusenostami s bisoprololom mam obrovsky strach ho aj uzivat. Mam dve male deti a musim pri nich bediet normalne fungovat

taktotedanie
9. mar 2023

Brala som pol tbl rano z 25mg tiez mam dietsfungujem normalne

autor
9. mar 2023

@taktotedanie dakujem za odpovede. Dufam ze to bude aj moj pripad, hlavne ze sa tieto ataky svt nebudu opakovat. Lebo pre mna to bol hororovy zazitok…

miiichaelaaa
9. mar 2023

Vypýtaj sa na katétrovú abláciu u svojej kardiologičky. Myslím si, že v dnešnej dobe to už nie sú srandy a zákrokom ti to navždy odstránia. Nemusíš brať lieky celý život, ktoré aj tak nemusia na 100% zaberať. Ja som bola síce až ako 26 ročná, no neľutujem.

drobec98
8. máj 2023

Mal som rovnaký problém od cca 11stich, nepravidelne 5x za rok búšenie 180-200, posledné 2 roky sa to zhoršovalo a mal som búšenie častejšie, pre 6stimi mesiacmi som mal rovnaké búšenie 20x za deň 3-4 týždne pobehal som všetkých doktorov. Pred 3 mesiacmi som bol na zákroku, a od vtedy ten problém pre mňa neexistuje, ani najmenší náznak. Robili mi to v Košiciach, jeden deň sa príde, 2. zákrok, 3. domov, všetko pri vedomí, žiadne lieky som nebral predtým a ani teraz. Mám 24. U mňa to búšenie vyvolali do pár min energetické nápoje, teda veľa kofeínu naraz, jedna káva bola v poriadku, prestal som piť kofeín na niekoľko mesiacov a fungovalo to dočasne no potom sa búšenie vrátilo aj bez kofeínu. Toľko som odpozoroval u seba, hádam vám to nejak pomôže. 🙂

ivuska84
7. júl 2023

Aj ja som to mala uz ako dieťana druhom stupni, ale nik mi nevedel prísť na to,čo to je, až keď som ako dospelá sla ku kardiologovi lebo sa mi to začalo opakovať častejšie poslal ma na ablaciu...desať rokov klud, ale opäť sa mi to spúšťa, je to len párkrát do roka, takže zatiaľ ôk, mne vždy pomohlo zadržať dych a akoby fúkať nosom, lieky som nikdy nebrala, ak by ma to obťažovalo asi by som opäť sla na zakrok