Šumenie v uchu

mims
26. apr 2018

Uz niekolko mesiacov mam sumenie v uchu, akokeby sum mora. Zacalo to ku koncu tehotenstva, myslela som, ze je to od chrbtice vyssou vahou. Stale to vsak trva aj po porode. Nemate skusenost?

26ka
26. apr 2018

ze by vysoky tlak?

lorela
26. apr 2018

ORL treba navštíviť.

zemislava
26. apr 2018

Može to byť znečistený zvukovod, cvaknutá krčná chrbtica, preťažené obličky...

janinah
26. apr 2018

volá sa to tinnitus,pogoogluj,treba ísť na orl čím skôr

katulienkax
26. apr 2018

Ja to už mam 3 roky ☹

zemislava
27. apr 2018

@katulienkax ja vyše 10, asi sa tym nedá veľa urobiť len zvyknúť

pepusa1
1. máj 2018

Tiež to mam a to už 10 rokov a zhoršilo mi to sluch

pepusa1
1. máj 2018

@janinah aj tak jej nepomôžu ono sa to nedá liečiť ale vyšetriť treba

janinah
1. máj 2018

@pepusa1 liečiť sa to dá v tom zmysle,že liekmi sa snažia,aby sa to nezhoršovalo,aby sa ten proces zastavil,je to porucha prekrvenia vo vnútornom uchu,niečo o tom viem,bola som orl sestra

katulienkax
1. máj 2018

To prekrvenie je len jedna z mala príčin porúch sluchu, čítala som o tom nieco a vobec nevedia príčinu Tinnitus. Niektorí tvrdia je to je porucha mozgu, ini ze ucho a další ze chrbtica. Liečba na to neexistuje a tie tabletky mi to vobec nezlepsili. Neberiem to. Zbytočne si zaťažovať pecen. Oni to predpisujú aby mal pacient pocit ze mu nieco lekar dal.

pepusa1
2. máj 2018

@janinah mňa nikto nelieči uz 10 rokov :(

janinah
2. máj 2018

@pepusa1 tak dr. s injekciou za tebou domov nepríde....chcelo by to návštevu na orl amb. a kontrolné vyš.

pepusa1
3. máj 2018

@janinah s injekciou? Tak ale ja chodím na audiometricke vysetrenie každý rok ale ja žijem v UK a keď som bola na vyšetrení na slovensku tiež mi nič nedali asi záleží aky Dr tak ja mam asi smolu ale keď pôjdem najbližšie určite sa na to opýtam ale bola som fakt veľa krát len ušné slúchadlá mi odporučili

katulienkax
3. máj 2018

Ja som bola u dvoch doktorov na Orl a obidvaja sa vyjadrili ze liečba nie je.

katulienkax
3. máj 2018

A tiez mi dali tie tabletky a aj tak doktor kyvol rukou ze aj tak to vačšinou nepomôže . Jedine možno hned uplne na zaciatku v prvých týždňoch ked je to akútne ale v žiadnom prípade pri chronickom dlhodobom. A bola som na rôznych vyšetreniach - chrbtica, hlava, žily atd. A ma to aj moja mam a oco a oni boli u uplne iného doktora a ten tiez povedal ze liečba nie je.