Suchý dusivý kašeľ

22. nov 2023

Ahojte ! Mam taky problem, z ktoreho som uz zufala … od dcery som chytila nejaku virozu .. zacalo to kaslom - velmi podobnym ako ked zjete alebo sa nadychate niecoho studeneho … okrem toho som nemala ine priznaky ako bolest hrdla, teplota len ten kasel a sem tam som smrkala ale to minimalne… problem je ten .. ze kasel mam uplne zachvatovy, strasne ma to unavuje .. dnu v byte sa dusim, von je to lepsie ale ono sa to tyzden nezlepsuje .. a co som si vsimla zacala som tie zachvaty mat na prasnych miestach ( mam aj zistenu alergiu na prach ) , dcere neviem ani docitat rozpravku ako ma davi na vracanie … trochu sa zacinam obavat ze to je alergiou … zeby sa mi nejaka nova vyvinula? alebo to je len nejaka pliaga - choroba? zazil niekto nieco podobne??? uz chcem mat pokoooj 🙈 dcery maju obe vlhky kasel a tak im zavidim :D ja sa tu len dusim az ma z toho hlava boli

janage
22. nov 2023

Covid test si nezvazovala? Akurát sestrička hovorila ze im stúpajú počty, mierny kašeľ, bolesť hlavy pripadne dutiny a keď sa nevylezi, tak o týždeň dva volajú pacienti, že priserne kašlú.
Inak takýto kašeľ môže byť aj pri chlamydiach a mykoplazmach, to zisti dr.z krvi

majamat
22. nov 2023

je nroamlne, ked je neikto chory, ze sa neciti dobre, kasel je sprievodny jav ochoreni a moze byt rozny. aj zachvatovy. taky byva prevazne skor suchsi kasel,
alergia mu moze naozaj pritazit, mas alergiu na prach a dychacie cesty su prave pocas infekcie mimoriadne citlive , su viac prekrvene, preto mozes na alergen regovat intenzivnejsie.

ak mas leiky na alergiu,t reba ich pocas infektu brat naozaj dosledne.
mas neico an alergiu?

autor
22. nov 2023

@majamat mam v lekarnicke zrovna fenistil kvapky a zodac , co z toho si vziat?

autor
22. nov 2023

@janage fuuu no nerobila som si test lebo som doma a asi by to nevyriesilo moje otrasne neutichajuce priznaky :D ja len chcem vidiet svetlo na konci tunela 🥹

janage
22. nov 2023

Môžeš ešte skúsiť pleumolysin je na voľno na suchý kašeľ, ale treba dodržať dávkovanie a nebrať dlhšie ako 7 dní- obsahuje kodein. A obmedziť fyzickú aktivitu.
Plus studené zábaly na krk. Ja som ako dospelá mávala časté laryngitidy a tam pomáhalo studené a niečo na opuch.

majamat
22. nov 2023

daj zodac. denne.

janage
22. nov 2023

Príznaky by to nevyriešia, ale určite ako info pre lekára by to bolo fajn. Ak by test bol pozitivny, pravdepodobne kašleš z toho a asi to nebudú chlamýdie či laryngitida. Ak negativny, zváži dr.dalsie možnosti.

dzulli1980
22. nov 2023

Ja rovnako ... dcéra čosi dovliekla zo školy, ona za dva dni fit, ja som si dnes bola dať predpísať ATB, lebo sa neviem už 3 týždne takéhoto kašľa zbaviť ... ani Paxeladine, ani antihistaminiká, ani babské rady mi nepomáhali.

autor
22. nov 2023

@dzulli1980 fuu nestras, mam to tyzden a uz sa opustam .. vsade kde sa pohnem ludia cumia ze ci mam tuberu 🙃🔫

cherrystone
22. nov 2023

mame toto iste doma uz druhy tyzden. (chutovka zo skolky, lebo chudatka deti tam kaslu z alergie.. no iste ako inak). nemame ziadne priznaky len suchy kasel. test na covid negativny. nase dieta to preslo po 3 tyzdnoch, tak cakam. ak sa to nespravi budeme musiet ist k dr.

jumama
22. nov 2023

My tiez cosi take vsetci doma mame. Len bolest hlavy, velka unava a druhy den bolest hrdla a potom uz len suchy kasel. Najprv dcera, kaslala hlavne v noci, teraz skor rano, ked vstane, uz druhy tyzden. Ja som mala este take priznaky, ze ma bolel chrbat tak strasne, ze by som plakala, ani lezat sa mi nedalo a teraz sa mi na tom mieste spravili aj vyrazky, ako dajaky pasovy opar, ci co. Natieram si to sudocremom. Tipujeme, ze je to nejaky Covid, text sme mali doma, ale tam nic nevyslo. A vcera dokonca aj nas pes bol uplne apaticky, pricom nic mu nemohlo byt, nic nezjedol divne, nic si neublizil. Veterinarka povedala, ze obcas aj na psa moze prejst choroba od ludi, on mal aj teplotu.

mistymay33
22. nov 2023

@cherrystone ja tak isto. Suchy, dusivy kaseel uz dva tyzdne, bez teploty, prvy tyzden okrem kaslu nic, druhy tyzden trosku upchate dutiny. Covid test 2 x negativ. Po 10 dnoch kasla som si isla pre ATB. So mnou u lekara dalsie trinosoby v cakarni s presne rovnakymi priznakmi, ktore pretrvavaju viac ako tyzden.

lapersefona
22. nov 2023

Zacbi imhalovat yabro

cherrystone
22. nov 2023

@mistymay33 aj ti urobili nejake vytery a zistili, co to bolo?

autor
22. nov 2023

@cherrystone no ja som s detmi bola u dr, robil crp a mala ho pod 8 takze na atb to nebolo vraj virus … 🤷🏼‍♀️

autor
22. nov 2023

@mistymay33 ja tak isto najprv cisto kasel a potom pocit upchatych dutin … a tie atb pomohli?

isis234
23. nov 2023

Je vhodné na jar a v jeseni zarobiť do 7 dcl pohára s viečkom: 20 strúčikov cesnaku, 3 citrony a med od včelára (jarný, alebo kvetový) Citrony umyť vo vode s octom,nakrájať na kolieska. Cesnak nakrájať na švrtky. Do pohára dávať striedavo..2PL med, ctiron, med, cesnak, med..... Pohár dať do chladničky,
Ráno n a lačno užiť za 1 PL. Cesnak v mede nie je cítiť...
Môže sa obmeniť miesto cesnaku zázvor ..2 cm nakrájať na kolieska.
Na kašeľ je vhodný čaj zo skorocelu,,, medovky... materinej dúšky,, šalvie.... zvlášť.

jonnie
23. nov 2023

Na suchý neproduktivny kašeľ používané Tussin.

alison11
23. nov 2023

Zodac si daj aj ja mam ten na alergiu

mistymay33
23. nov 2023

@cherrystone nerobili mi nič, iba pozrela hrdlo a popočuvala priedušky.

mistymay33
23. nov 2023

pre autorku - ATB Beriem tretí den, a vyzerá že pomáhajú. Konečne to zo seba po troške vykašliavam.

mima172
23. nov 2023

Baby, no ja len čumím koľko z nás má aktuálne to isté 😔
Mne pomáha nonstop pusteny difuzer a hoci nemám rada chémiu, tak som včera bola v lekárni a dali mi sirup Paxeladine. Zatiaľ necítim účinok, no snáď príde, lebo ma teda drhne svet, v noci musím byť na gauči, inak budím muža aj dceru😬
Takto pred rokom som kaslala tak dlho, až mi vzali krv a tresk chlamýdie a mykoplazmy. Tak ma teraz chytá panika pri každom suchom kašli.

autor
28. nov 2023

@dzulli1980
@mistymay33
@jumama
@mima172
no co dievcata ako polracujete? 🥹 ja si kazdy den hovorim ze “zajtra bude lepsie” ale je to stale to iste … vzadu v krku mi zateka priezracny hlien ktory sa taha tak ze ma to drazdi a niekedy z toho az vraciam … Vam nieco zabralo?? uz som skusala pleumolysin, sinupret, striekam si nasivin , nic mi nepomaha … do toho mam este zapal prinosovych dutin a zalahnute v uchu 😭😭😭

mima172
28. nov 2023

Ja som dnes bola u Dr, vzala mi opäť krv na chlamydie a mykoplazmy, má podozrenie, že sa mi ta pliaga vrátila. Dala mi atb, ktoré som užívala aj minule pri nich, výsledky budú v piatok. Dala mi aj kodein, snáď ho nebudem musieť použiť 😕

mistymay33
28. nov 2023

Pre autorku: ja som dobrala antibiotika a vyzerám rovnako... Dutiny plné, v ušiach zalahnuté a stále kašlem. S chorobou bojujem tretí týžden. Ale čo mi najviac vadí, je neskutočná únava.

autor
28. nov 2023

@mima172 daj prosim vediet ako si pochodila … ked sa to nezlepsi pojdem si aj ja urobit aspon vytery
@mistymay33 no prave ze to nebude bakterialne… aspon to co mala dcera, ona mala crp do 8 a ja som to chytila od nej.. ona je uz zdrava a my s mladsou sa tu trapime 🥲

mima172
28. nov 2023

V piatok dám vedieť, som zvedavá, no dúfam, že to nebude zasa ono.
Inak to crp je klamlivé. Ja som mala z chlamýdií a mykoplaziem atypický zapal pľúc a crp nizke.
Vytery sú fajn, no krv ti dá viac odpovedí.
@mistymay33 to co popisuješ som presne mala pred rokom, vid vyššie 😕 Dutiny, kašeľ, únava, biele sople.

isis234
29. nov 2023

Do konca novembra je akcia i v ENERGY... Droserin krém vtierať do jamky medzi kľúčne kosti, aj v oblasti nosových dutín... Nádchovník -čaj, sirup. Tiež skorocel

jumama
29. nov 2023

U nas pretrvava obcasny suchy kasel, hlavne v noci. A ja mam stale vyrazky vyhodene na chrbte v hrudnej casti, take, ze ma z toho chrbat boli. Je to ako pasovy opar mozno, ze pri znizenej imunite to byva, u lekara som nebola, ine priznaky nemam, ani teplota, nic, a segra je zdravotnicka a hovorila mi, ze taketo vyrazky naozaj pri Covide byvaju a ze nevedia dat na to ine ako si davam, tekuty puder alebo zinkovu mast na vysusenie.