Sucho v ústach a vysoký tep

26. aug 2021

Ráno som sa zobudila na pocit,že mi je neskutočne zle. Ako som vstala začalo sa so mnou točiť,sucho v ústach. Tep som si namerala 128 tlak som mala 120/80. Deje sa mi to intenzívne uz štvrtý deň. Vyšetrenia ,čo som pochodila pred rokom všetko v poriadku. Chystám sa kolobeh vyšetrení absolvovať opäť. Lekári na mňa už pozerajú ako na hypochondra. Niekedy mi aj tlak vystúpi na 180/115 tep nepravidelný 130. Samozrejme verdikt lekárov psychika,tetania. Samozrejme ,keď človek má tieto stavy aj tri ky za týždeň,tak psychika pracuje. Ja sa už neskutočne bojím,že vďaka týmto stavom prídem o prácu a hlavne o rodinu,lebo už nikto nemá na mňa nervy. Neviem,či som jediná, ktorá ma taký pocit,že lekári problém neriešia a hneď verdikt tetaniu. Tie moje stavy sú tak príšerné,že dnes mám v práci voľno,tak asi celý deň prelezim, nakoľko takýto záchvat má neskutočne vycerpava. Popravde už strácam chuť aj žiť.

danielahamar
26. aug 2021

Žiadny další kolobeh vyšetrení ti nepomôže, ak si s tým nevieš rady, tak psycholog, alebo psychiater. Bohužiaľ, je to choroba mladých dnešnej doby, kedže žijeme v strese a sme nejako viac labilní. Magnézium berieš?

autor
26. aug 2021

@danielahamar áno beriem magnosolv, prípadne magnerot 3 x denne, vitamín D a B. No dnes som išla normálne do kolien. Nevedela som,čo so sebou a nemôže povedať,že mám nejaké problémy. Skôr tieto stavy má ovplyvňujú v bežnom živote,že už mám problém niekam chodiť mimo bežný stereotyp.

mimimoje
26. aug 2021

Mne takto začínal vysoký tlak, presne takéto záchvaty som mala. Dostala som lieky na tlak, ktoré tlmia aj tep. Pozri si tiež niečo viac o panickej poruche, panických atakoch. Budeš prekvapená, ako ti to bude sedieť presne na tvoje pocity.

danielahamar
26. aug 2021

magnerot môžeš aj 6x denne, skús začať jogu, či meditovať, je to proste psychika nahromadená za nejaký čas a si to potláčala a takto to prepuklo

stanulienkat
26. aug 2021

Stres,unava,vycerpanie,uzkostne poruchy,blokovana chrbtica. Kym sa neskludnis,nema zmysel zatazovat x lekarov. Ma to vela ludi. Treba ist k obvodnej a predpusat nieco na ukludnenie.

autor
26. aug 2021

@mimimoje mne zo začiatku nedali nič. Zmenila som obvodného a ten mi teraz predpísal toľko,čo ani neviem,čo brať. Ráno som si dala 1/2 concor a 1/2 neurol 0.25 s tým,že necítim sa tiež dobre ,nakoľko tlak mi to zrazí na 90/58,čo bežne mám 120/80

autor
26. aug 2021

@stanulienkat no chrbticu cítim to je pravda. Momentálne mám ovulaciu a vtedy je to najhoršie. Mám 34,tak asi prechod to nebude.

stanulienkat
26. aug 2021

Pi dostatok tekutin. A zredukovat stres. Aj ked to ide tazko.

autor
26. aug 2021

@stanulienkat ono je to ťažko a hlavne v práci, neskutočne u mňa vyvoláva stres,keď máme schôdzu. Včera sme mali a ráno to asi buchlo.

kvetinka75
26. aug 2021

niečo podobné okrem tak vysokého tlaku, som mala z chrbtice. Vyriešila to jedna masérka. Odvtedy všetko OK. Ani rehabilitácie nezabrali. Až ona premasírovala jedno miesto a od vtedy nemám problém

smoulingirl
26. aug 2021

Ake vyšetrenia ti robili pred rokom?

luccija
26. aug 2021

Dať si polku 0,25 xanaxu je nič ja mám tetaniu 2 m a 3 týždne som brala ukludnovak 3x denne mala som prvý x takéto nepríjemnosti a veľmi pomohol v tých začiatkoch.aj vápnik si dávaj, ale inokedy ako magnosolv a tu na noc kázala neurologicka
Ale u teba to určite tou pracou.Mozes si dať čokolvek, keď Ťa stresuje robota

autor
26. aug 2021

@smoulingirl kardiologia, endokrinologia,neurologia a už zo zúfalstva som bola aj pri psychiatricke ťa v priebehu 15 minút mi nasadila AD,no vydržala som ich brať dva mesiace, nakoľko som mala samovražedné myšlienky a na základe tlaku manžela som ich vysadila. Vraj nie som cvok,aby som ich brala. On vidí problém len v chrbtici,no vôbec nepočúva,že vďaka tým atakom mám problém vykonávať bežné denné činnosti a nebodaj niekam ísť mimo mojej trasy. Áno už je to aj psychika a som si toho vedomá,no neurológ mi vraví,že on pri tetanii sa nestretol s problemom so srdcom

luccija
26. aug 2021

Bola si na EMG?

autor
26. aug 2021

@luccija áno tetania

smoulingirl
26. aug 2021

Echo na kardiologii ti robili, holter si mala?

autor
26. aug 2021

@smoulingirl echo skôr a holter som mala v priebehu pol roka 2 x, prvý krát som mala atak zachytili mi paroxyzmus SVT dráhy a druhý krát všetko v poriadku atak som nemala

luccija
26. aug 2021

Tetania ide v ruke s úzkostnu poruchou a je to nahromadený stres, ktorý neventilujes.S čím sa lekár nestretol veď vysoký tep, zavrate búšenie srdce s tým súvisí.Davaj si pravidelne pár dní ukludnovak 0,25 je úplne slabý musíš sa zbaviť tých úzkosti.Ja som tiež nikam nechodila, lebo mi bolo zle len obchod a čo najbližšie k domu teraz konečne po mesiaci už fungujem

fiafia
26. aug 2021

Concor je dobrý beriem ho tiež. Určitý čas trvá kým si telo zvykne na lieky. Tiež mi na začiatku znížil tlak až veľmi. Neurol neodporúčam užívať, je návykový. Skôr veľa magnézia a ak sú výsledky u lekárov v poriadku skôr skúsiť, niečo prírodné na psychiku. Tým ta nechcem uraziť ale psychika dokaze takýto "záchvat" vyvolať

luccija
26. aug 2021

Mne povedala neurologicka aj psychiatricka, že s antidepresivami majú najlepšiu skúsenosť, že záchvaty a úzkosť pominú.Vraj, keď mi nebude po 3 m lepšie mám to zvážiť.Mozno To nesadli lieky či davkovanie aké si mala?kamarátka teraz berie 3 mesiac prvé týždne si mala k tomu dávať ukludnovak mala úzkosti a strašne migrény odvtedy ani jeden zachvat

autor
26. aug 2021

@luccija eliceu a neurol,ale dávkovanie nepamätám. Ja,keď mám ten stav neskutočný strach,že mi srdce zlyhá

luccija
26. aug 2021

Elicea je najslabšie antidepresivum.Ano to je bežné, že sa človek zľakne, boji sa, že sa zblázni či odpadne a pod...keď vieš, že máš tetaniu a dráždivý nervový systém musíš len dýchať a neprepadnut panike na to mi pomohol ten ukludnovak, že som vedela, že to neprepukne akonáhle som sa ukludnila aj som viac chcela chodiť von a športovať.Neznasala som beh a, aby som si hlavu vyčistila začala som chodiť behávať.
Je to všetko o psychike bojíš saz že že Ti bude zle , bojíš sa, že prídeš o robotu, že to nezvládnes ..
Dobre je pri ataku dýchať do sáčku ja som to vyskúšala raz a hneď búšenie a mravcenie odišlo na nejaký 5,6 nádych výdych aj lekárka radila nosiť vždy pri sebe sáčok.

siegi
26. aug 2021

Mala som podobne stavy. Problem bol v chrbtici. Po intenzivnej fyzio a kazdodennom cviceni sa stal po 2-3 mes zacal zlepsovat. Teraz uz fungujem celkom dobre, obcas ked zanedbam cvicenie tak mam busenie a zavraty ale nic co by sa nedalo predychat. Chapem ze v takychto stavoch niekam ist je riadne tazke. Velax sa mi stalo ze som fyzio v dany den odriekla lebo mi tak zle bolo. Tiez mi dali zo zaciatku lieky na srdce ale pri mojom nizkom tlaku sa to nedalo. Tak som ich vysadila. Bola som aj u psychiatria a tiez hned ad, to som odmietla. Sama som si nasla fyzio a neurologa a az tak prislo na chrbticu. Prajem vela sil

autor
26. aug 2021

@luccija
Ty si brala aký ukludnovak. Neurol ?

autor
26. aug 2021

@siegi nevieš mi poradiť nejaké cviky ?

siegi
26. aug 2021

Ja cvicim sm system ale to je najlepsie ked ta pozrie fyzioterapeut a da cviky na mieru plus mobilizacne techniky ze uvolni skratene svaly. U mna to niekedy robi zazraky

lagunka0000
26. aug 2021

@mimimoje a stane sa ti že aj napriek liekom na tlak tak sem tam máš vyšší tlak napr. okolo 138/88 cca?

mimimoje
26. aug 2021

@lagunka0000 áno, zriedkavo sa to stane. Väčšinou sú to panické ataky, zvyčajne to.pride po veľkom strese v práci, chorobách deti a pod. Mám na to liek - tensiomin, to mi dali na pohotovosti, okamžite znižuje tlak. Plus si dám vtedy magnezium, guajacuran a ten tensiomin. Postupne "predychavam", čítam si niečo, zapnem si film alebo chodím po dome (mávam to v noci).

lagunka0000
26. aug 2021

@mimimoje tensiomin mam aj ja ale brat ho mam len pri tlaku nad 150. Normálne mi dali aj lieky na tlak tie beriem ráno a predsa sa mi to stane ze mi vyskočí ale do tých 135-137/86-89

mimimoje
26. aug 2021

@lagunka0000 aj sa cítiš zle pri tom zvýšenom tlaku? Ja áno, ak by sa to dialo častejšie, určite idem k deň, možno treba nastaviť inak liečbu, iné lieky a pod. Ja to mávam tak 3x do roka, tak som to znova s dr. neriešila.