Suché oči a laserová operácia

julinkazel
8. júl 2021

Dobry den. Prosin vas mate niekto skusenost so suchymi ocami? Mam syndrom sucheho oka a planujem podstupit laserovu operaciu oci- korekcia kratkozrakosti -4.75 . Dlhe roky som nosila kontaktne sosovky..15 rokov co mi suchost oci vlastne sposobilo.preto uz sosovku do oka nikdy nevlozim. Aka metoda je najsetrnejsia k suchemu oku? Mate niekto skusenost? Mne doporucili metodu Lasek teda tu bolestivu. Bojim sa zhorseniu po zakroku. Dakujem

anega79
8. júl 2021

Ja som mala Lasek, asi pol roka som videla rozmazano a oci mam casto ovela suchsie, ako predtym. Presli odvtedy tri roky, vidim ok, sem tam si musim dat kvapky, hlavne ked vecer citam

julinkazel
autor
8. júl 2021

@anega79 fuuuha az pol roka rozmazane? Myslela som ze tyzden max 2. Dakujem za odpoved

xsoniax
8. júl 2021

@julinkazel práve šošovky ti mohli spôsobiť suché oko... Po operácii ti môže chvilku trvať kým sa opäť obnoví slzný film. Ale budeš si kvapkat slzy...ak ti môžem poradiť kúp a používaj aj teraz umelé slzy bez konzervačných látok. Ak máš veľmi suché tak hylogel, systane balance, ocutears... A hlavne veľmi dobre vyberaj kam pôjdeš na laserovú operáciu... Nech pre teba nie je prvoradá cena 🙂 môžem sa spýtať aký máš vek keď ti poradili lasek? Resp skus absolvovať vysetrenie aj na inej klinike nech porovnás 🙂

janulka1802
8. júl 2021

Ja mám rok po operácii a po nej som pár mesiacov mala suchšie oči. Dávala som si kvapky. Teraz už je to v poriadku. Choď
na vstupné vyšetrenie, povedz lekárovi o tom a uvidíš, čo ďalej.

anega79
8. júl 2021

@julinkazel ja som mala dost z toho nervy, fakt pri skolke som nevidela ktore dieta je moje, myslela som ze to bude ovela kratsie, ale moja znama videla za par dni dobre.

julinkazel
autor
9. júl 2021

@xsoniax zdravim. Mam 34 rokov a bola som na klinike Uvea v Martine. Ano ja momentalne uz vyse mesiaca liecim suche oko a to dost intenzivne. Uzivam okrem hylo intense dual aj corneregel a kvapky z vlastnej krvnej plazmy ktore ako jedine zabrali. Tie komercne bezne umele slzy mi nepomahal8 vobec az teraz po mesiaci kvapkania plazmy. Takisto uzivam teplu masku na oci posiforlid a ocnu mast na noc plus ikervis na noc. Hovorim ze ozaj intenzivne ma lieci prednosta na ocnej klinike v Martine

julinkazel
autor
9. júl 2021

@janulka1802 aha. Ale po tom pol roku sa suche oci zregenerovali? Lebo presne toho sa bojim aby to suche oko nebolo suche uz navzdy. Pokial je to docasna vec tak to riziko podstupim. A ano uz mam vstupne vysetrenie za sebou a som vhodny kandidat az na to ze musim pockat kym mi stupne schirmer a tak ma zoperuju

julinkazel
autor
9. júl 2021

@xsoniax a ano zrejme sosovky sposobili moj stav. Nosila som 16rokov kazdy den aj ked tie najkvalitnejsie a dodrziavala som dlzku spotreby aj hygienu predsa asi sposobili suchost oci. Teraz to liecim sosovky som vyhodila a ten hnus si uz nikdy do oci nevlozim. Skoda ze ma niekto nevaroval. Verim len ze sa to obnovi a opat sa oci zregeneruju

xsoniax
9. júl 2021

@julinkazel oni sú fajn to si v dobrých rukách 🙂 ... Robím na očnej klinike 4.5 roka preto ma tvoja téma zaujala a keď vidím ako niektoré kliniky operujú silou mocou všetkých len aby zarobili a nevadí im ze pacientovi sa stav zhorší a potom sa musí liečiť inde, tak mi je z toho zle... Aj ja som už 10 rokov po operácii a neľutujem ani jeden deň 😍

julinkazel
autor
9. júl 2021

@xsoniax ano. Povedali mi ze suche oko operovat je riziko pre komplikacie pocas hojenia. Dalu mi dalsiu kontrolu o 6 tyzdnov a doporucili corneregel. A zoperuju len ak stupne schirmer. Boli ozaj zlati

janulka1802
9. júl 2021

@julinkazel niekto má aj doživotne suché oko a predtým nemal. Je to individuálne. Daj na rady lekárov a aj svoj pocit. Niektoré kliniky na mňa posobia zle, proste len biznis.

miabt
20. sep 2021

Ak môžem doporučiť, skús Rexon eye a počkaj 4 mesiace, v Bratislave - Veselý a Excimer. Žiadna operácia, žiadne riziko, klinicky overené.

starechi
20. sep 2021

@miabt dobrý deň boli ste na rexon eye?

julinkazel
autor
10. okt 2021

@miabt skusili ste osobne ?

itaa
14. jan 2022

@julinkazel zdravim, mne ku suchemu oku dopomohla prave lasek operacia, predtym som suche nemala, asi 7 rokov po operacii je to zle, vlastne asi dozivotne :(
Ale vidím dobre, to je aspon fajn. Kvapky neznesiem vsetky, takze skusam ...

miabt
14. jan 2022

Mne pomohol RExon

itaa
14. jan 2022

@miabt zdravim, idem tiez na rexon do Klinika Vesely BA, boli ste na tych sedeniach? Ako dlho potom ste? Ak máte chvilku, prosim, napiste nejake info, dakujem Silvia

lussy37
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jo234v
25. apr 2022

@xsoniax ahoj mohla by som ti napisat ss, tiez zvazujem operaciu 🌷

miabt
25. apr 2022

@itaa bola som v Excimeri, cerstvo mam po druhej serii cca 2 tyzdne

miabt
25. apr 2022

@miabt pockam pol roka a uvidim 🙏

xsoniax
25. apr 2022

@jo234v ahoj jasne

lenka123456789123
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lenka123456789123
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
xsoniax
10. jún 2022

@lenka123456789123 ahoj ak to bola normálna klinika tak ta hlavne na všetko toto mali upozorniť... Ja som sa dala operovať v 20 lebo som mala - 5 dioptrie a potom v 30 som mala - 1.5 tak som sa ešte dala dokorigovať. Mam 35 čiže 15 rokov po operácii a stále som najšťastnejší človek na svete 😍😍

lenka123456789123
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lenka123456789123
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lenka123456789123
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lenka123456789123
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
xsoniax
11. jún 2022

@lenka123456789123 ako som písala vyššie robím na očnej klinike, ktorá robí hlavne očné operácie tak mam skúsenosti z prvej ruky 🙂 bohužiaľ chodí k nám veľa pacientov z inych kliník, kde operujú len kvôli zisku, aj keď pacient na operáciu nie je vhodný... A potom ma veľa problémov. Mali sme u nás viacero takých, ze naši lekári neodporucali, ale na inej klinike im povedali ze hej, tak šli tam a potom sa k nám vracali nech im opravíme zrak... Preto je dôležité vyberať si správnu kliniku a nehladiet na cenu. U nás su operovani aj lekári, ktori robia operácie, aj riaditeľ kliniky... A oni určite vedia, co robia, keďže chodia niekoľkokrat ročne na rôzne oftalmoloficke konferencie