Suché lôžko po vytrhnutí zuba

cherry1981
16. feb 2013

Ahojte prosim o radu, ak uz mal niekto podobny problem. Som tyzden od vytrhnutia spodnej 6-stky stolicky a stale ma to boli, tak som s tym bola u zubara v tyzdni a ten povedal, ze mam suche lozko cele mi to tam rozrypal a dal dren a kazal prist dneska. Dnes som u neho bola a povedal, ze suche lozko je tam stale ☹ ☹ ☹ Uz mi do toho nerypal iba vymenil dren a povedal, ze sa to bude akurat dlhsie hojit a dlhsie to boliet, ze ak to bude postupne prechadzat bolest tak nemusim uz chodit ak by to veelmi rozbolelo zase to bude treba cistit a rozkrvacat ☹ ☹ Stretli ste sa uz niekto s podobnym pripadom , ze ste mali suche lozko a aj napriek rozkrvacaniu sa tam neurobila krva zrazenina? Zahojilo sa Vam to potom? Ako dlho trvalo hojenie ☹ Dakujem

radina
16. feb 2013

@cherry1981 Ahoj, ja mesiac po extrakcii osmiciek chirurgicky. Tiez som teraz po vytrhnuti zubu 3 tyzdne a stale ma to boli. Vyplachuj si to repikom.

miggi83
16. feb 2013

baby co je suche lôzko? to som v zivote nepocula

radina
16. feb 2013

Na nete som nasla taketo vysvetlenie : "Ide o stav, ktorý vzniká zväčša po dlhšie trvajúcich komplikovaných extrakciách, kedy sa v lôžku nevytvorí (alebo vytvorí a následne uvoľní) krvná zrazenina, ktorej prítomnosť je podmienkou dobrého hojenia kosti."
Liecba: "Liečbou v takom prípade je vyčistenie extrakčnej rany (samozrejme že v lokálnej anestéze), jej pokus o znovuzakrvácianie a prípadne aplikácia dezinfekčných pást vyvinutých na tento konkrétny účel alebo liečba ozónom."
Ja som chodila na pravidelne cistenie rany , kedy mi dovnutra natlacili take male granulky, predtym vyplach jodom.
Teraz sa mi vraj lozko prerezava cez dasno von, ale skor to vyzera akoby sa cez dasno predierala odstiepena kost. 😖

cerez
16. feb 2013

Ja som tiež po extrakcii osmičky a známa mi povedala, aby som si nevyplachovala repíkom alebo harmančekom, aby sa mi nevytvorilo suché lôžko lebo by ma to veľmi bolelo. Sama mala nepríjemnú skúsenosť. Tak som hneď prestala, včera som bola na preventívke a bol spokojný, že sa to hojí.
@cherry1981

surviver
16. feb 2013

@radina repik nie je vhodny,ten praveže vysušuje...

maribart
30. sep 2014

Ahojte ja mam podobny problem uz je osem dni co mi vytrhli zub. Na piaty den som musela ist s bolestami mala som zrazeninu. Vycistil dal dren, na druhy den mi povedali ze to je zbytocne ze daju nejaku liecivu vypln bola dva dni po sebe a dnes mi lekar povedal ze sa vratime k dreni! Zajtra mam prist znovu. Velmi to boli aj ucho a antibiotika mi nechcu dat. Kazali mi vyplachovat v repiku a nahrievat soluxom. Myslite ze antibiotika duomox su dobre?

pedroma
30. sep 2014

@maribart mne pomohla práve tá drenáž, cca týžden a kazde rano cerstva. Tiez som mala bolesti, aj ucho, aj vedlajsie zuby som uz citila 😝 Vyplachovala som kamilkami, a 2-3x denne fialovym listerinom, nahrievala infralampou. Vsetko na odporucanie stomatochirurga. Dokopy to trvalo dobré dva tyzdne. Listerin bol velmi fajn, "vyzabijal" co mal, a na chvilu aj pomohol od bolesti, tak super otrnul sliznicu. Antibiotikam som sa vyhla.

maribart
1. okt 2014

Ahojte, dnes som bola na kontrole dren mi vybral a musel vsetko az po kost vycistit a zasit. Konecne som sa dockala antibiotik 🙂 na 9 den! zvlastne je to, ze aj ked to je zosite boli to menej ako tie muky ked som chodila menit dren denne. Zelam Vam pekny dnik.

maribart
1. okt 2014

@pedroma antibiotikam som sa vyhnut nemohla kedze to mam vsetko zapalene ubolene, a uz mi doslova sklbalo aj ucho aj spodne a vrchne zuby. Aj mne kazali nahrievat soluxom a vyplachovat v repiku, ked som mala dren velmi to bolelo ale ked som mala nieco liecive tak bolesti prichadzali az vecer, ale aj tak to denne menili a vcera mi dren doslova vytlacalo co tam boli tie usadeniny okolo kosti, dnes to vycistil zasil a je to zatial ok. Nesklbe neboli uvidime co sa bude dalej robit 🙂 lieciky uz mam tak to musi ustupovat....

ukulela
1. okt 2014

@cherry1981 ked mi trhala jeden zub - v pohode. a pri dalsom presne toto - suche lozko. nepomahal dren, ani ranu skrvavit, nakoniec mi tam napchala nejake chumace co chutili po mentole a pomohli mi az tie (ozaj neviem, co za liek to bol) ... a boli aj atb. a minimalne 2 tyzdne po vytrhnuti sa mi to hojilo ... fuj, zle mi je,ked sina tubolest spomeniem :( drz sa. ak by bolelo, bez opat k lekarovi, alebo aj na pohotovost.

cherry1981
autor
1. okt 2014

@ukulela juj to uz je stara tema, nastastie uz to mam za sebou 🙂 🙂

ukulela
1. okt 2014

@cherry1981 jaj teraz vidim - len mi to vyskocilo ako nova navrchu. pre brucho si uz ani na datum pri teme nevidim 🙂 🙂🙂

kika691
1. okt 2014

@ukulela ja som presne mesiac po vytrhnuti osmicky trhanie trvalo hodinu 45min.skoro som odpadla.na druhy den teploty,na treti den znova k zubarovi...suche lozko mi vyplnil akoby vatou ktora chutila ako klinceky...ta mi postupne vypadavala...fuj na tu chut a strpnuty jazyk nezabudnem...dodnes mam dieru a na dotyk bolest...tak snad sa to zahoji...a zaceli.

ukulela
1. okt 2014

@kika691 drzim palce. zubar, to je moja nocna mora :( kym nedostanem prislub injekcie, ani usta neotvorim 🙂

kika691
1. okt 2014

@ukulela ja keby len to...ja si poziciavam od znamej xanax...za pol roka 3 osmicky a ta posledna cisty horor zrastene korene...

riadddil
9. okt 2014

Ahojte ..mne trhal 1.10 osmičku to bola streda, v nedelu som skončila na pohotovosti a od pondelka som každy den chodila ku svojmu zubarovi na čistenie a drenáž mentolovú,mam antibiotika ,no stále to boli hlavne takto večer radšej by som porodila 5 deti ako toto a ako tu čitam mam sa tešiť asi na dobre dva tyždne pokym to prestane ako tak bolieť.mne kazal od zajtra vybrat drenaž a vyplachovať často repikom a striedat šalviou

riadddil
9. okt 2014

😒 😒 😒 😒 😒 😒

pedroma
9. okt 2014

@riadddil skús ten listerin. Ale fialovy, bez alkoholu. Ja som dokonca od chirurga odchadzala s tou najmenšou striekačkou a zahnutou ihlou v ruke a na jeho podnet vyplachovala priamo cez striekacku tu ranu, čo zostala po zube. Veľmi mi to pomohlo.

riaddddil
11. okt 2014

už mi je omnoho lepšie dnes som aj jedla po desiatich dnoch ☹((( ale aspon som schudla🙂)) pomaha ten terpik a šalvia včera ked som si vybrala tu mentolovu drenáž...bolelo jak svina tak som si každych 15 minut vyplachovala a dufam že už bude ok ....hoci to ešte stale boli aj ucho ešte citim

pedroma.....tu stirkačku ti čím napustil??mne to robol jodom penilo to ako sopka....a bolo mi z toho špatne...fujjj

ena70
11. okt 2014

@radina v ziadnom prípade nevyplachuj repíkom. ten len vysusuje a zubár mi sám povedal ze nevyplachovať!! po vytrhnutí treba len vyplúvat krv a ak vyplachovat, tak mi kázal kúpit CURASEPT vodicku. majú v lekárni,taká cervená.

riaddddil
11. okt 2014

ena70 ale ja som už 10 dni po vytrhnuti stoličky....a teraz sa mi to potrebuje sceliť . a moj zubar je odbornik ja mu doverujem tak prečo nie repik???alebo šalvia nestraš ma , dufam že sa mi to nevrati to suché ložko,,,,,,ale dakujem ti uprimne

liebling98
11. okt 2014

@riaddddil riaď sa radou svojho zubára, hlavne poctivo vyber atb. Čo Ti dal? Dalacin? Mala som podobný problém, trhal mi naraz 2 osmičky, jedna strana nebolela, druhá neskutočne. Tak som šla za ním, nech ma má hoci za hypochondra, ale že to bolí. Pozrel do pusy, hovorí, tak to vám verím, že to bolí. Nescelená rana, diera až na kosť. Zadrenoval, ten dren po pár dňoch sám "odišiel". Zubár vravel, že som prišla v hodine dvanástej, nechýbalo veľa a urobil by sa mi absces.

riaddddil
11. okt 2014

čo je to absces??? dal mi hneď v pondelok amosiklav 1000 v práškovej podobe ,no ja pevne dufam, že sa mi to nevráti .....čaka ma ešte na vytrhnutie spodna ľavá stolička"suseda" tohto....22.10...už sa budem len modlikať nech to prebehne v pohode ako horne stoličky,pri tých horných som ani nevedela už pooobede že mi n iečo trhal a na druhy den som išla v pohode do práce....dakujem za rady ste tu zlatííí

majdulienka
11. okt 2014
Používateľ majdulienka je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od majdulienka.

@riaddddil a neboli ta to??

riaddddil
11. okt 2014

majdulienka, boli ma to stale ale nie tak strašne ako ešte vo štvrtok....a hlavne ked sa najem a aj tak jem len kašovité aj dnes som si dala lenhovädzí vyvar...rozmixovaná zelenina..takže ako kaša ...skusila som k tomu aj hermelin ale jedla som ho celý den a sanka ma bolí viacej ako som ho žula☹(( aspon chudnem a pomaly snad prejdem aj k delenej strave ked mam teraz zaludok stiahnuty a dam dole nejakých tych 10 kg a budem spokojna

pedroma
12. okt 2014

@riaddddil ja som od neho dostala prázdnu/novú sterilnu mini striekacku s takou zahnutou ihlou a sama doma som si ju plnila a vyplachovala ranu. 50:50 salvia ku listerinu. To som bola už týždeň po drenazovani, ale stále má to bolelo. Znie to fakt čudne, ale hlavne že mi to pomohlo.

riaddddddil
12. okt 2014

ja sa sem jakživ neviem prohlasit tak mam zase o nejake to dddd viac 🙂)) mne je už v pohode každych 15 minut a v noci 4 krat som si vyplachovala repikom a včera šalviou a celkom sa da ...už som aj jedla normalne len ked veľa žujem boli ma ešte sanka takže tak 🙂)

tomas89
30. nov 2015

Ahojte vie my nietko zvas poradit prosim. Vo vštvrtok my vitiahly zub dolnu stolicku a us 5 dní ma to boli a este mam tam nieco take biele a neviem coto môze byt. Viplachujem si stale s fialovim listerinom. A bopa by som vam velmy vdacta ze keby stemy poradili ☺

mcdog
28. apr 2016

Ja takisto....v piatok tahanyzub zo zahnutym korenom a dodnes diera-dasno zahojene,lenze osala diera a boli ma 1/2 sanky....ked sa pozriem dobre dotej diery,tak vidim odhalene zubne lozko....

diusa8
11. júl 2018

Baby ak je ru niektora este co mala po extrakxii osmicky ja som tyzden po a neviem si uz rady mna ta rana neboli mna len bolia zuby okolo ale tot ak ze kazde 15 kin vyplachujem s corsodylom uz som hotova uz mam usta premocene alw nedokazem ustat tu boleat takr asaej furr preplachnem ulava pride do minuty ale potom sa to vrati :(