Suchá nosová sliznica

mijunik
7. apr 2021

Ahojte, dnes nemám otázku, ale postreh a možno tým pádom pre niekoho aj radu. Chcem vzdať hold "očnej mastičke s vitamínom A" z lekárne. Mastička má aj názov, nechcem však robiť reklamu.
Mojej dcérke behom noci táto mastička zahojila prasklinu v nose na nosovej prekážke, takú tú bolestivú. Hneď po natretí to bolo menej bolestivé a ráno už nebolelo vôbec.
No a mne dala do poriadku vysušenú nosovú sliznicu. Robila som s prachom plus som veľa skartovala (upratovali sme doma) no a potom mi síce krv z nosa priamo netiekla, ale vysmrkávala som ju. Pri každom smrkaní sa to, čo sa už začalo hojiť, zase porušilo a proces regenerácie mohol začať odznova. Nehovoriac o nepríjemnom pnutí v nose... Už sa mi to stávalo aj predtým, vždy to bolo niekoľkodňové trápenie, ale tentokrát ma konečne osvietilo a mne skrsol nápad! 😁 Na noc som si naniesla do nosa pomocou vatových tyčiniek vrstvu mastičky, tým pádom ku pnutiu nedošlo (prvá príjemná vec) no a tra-dááá - ráno sa sliznica môjho nosa tvárila ako zahojená. 🥳
Určite má každý svoje osvedčené postupy, ako čo riešiť, ale možno toto niekomu pomôže a tým pádom to splnilo účel. Vravím si, že mastička, ktorá môže ísť do očí, môže ísť kamkoľvek na tele. A ak by aj nepomohla, určite neuškodí. 🙂