Sú toto extrasystoly?

16. aug 2023

Ahojte ,

viete mi prosím poradiť , každý deň mi niekolkokrat prebuchuje srdce , je to veľmi nepríjemné . Akoby na 2 sekundy zabúchalo o tri údery naviac , pýtala som na to aj Dr. a pozeral na mna ako puk .

Ďakujem

januska12323
16. aug 2023

Pýtaj si výmenný lístok ku kardio.

lucka_ke
16. aug 2023

buď extrasystoly alebo dysrytmia, treba kardio vyšetrenie - nepiješ veľa kávy alebo čierneho čaju, alebo energetické nápoje?

autor
16. aug 2023

@lucka_ke nie nie vobec , nepijem nič z toho

cheeta
16. aug 2023

mne kardiologička povedala, že tieto extrasystoly má každý človek, aj úplne kardio*zdravý*, niekto to cíti, iný nie alebo tomu nevenuje pozornosť. Ja to niekedy mávam/cítim napr. pol dňa veľmi často, potom vôbec. žiadnu súvislosť, napríklad s kávou, športom, stresom...som nevypozorovala.

iwesska
16. aug 2023

Ano extrasystoly. Ziaden lekar to nebude riesit,je to normalne. Treba jest kazdy den banan,kvoli drasliku + magnezko.

slovakboy
16. aug 2023

Mal som to pred niekoľkými rokmi dlhšie obdobie teraz už vôbec. EKG im nič neukázalo vtedy ale doktor mi povedal že to nie je nebezpečne a že mám prísť ak by sa to zhoršovalo. Už som nebol.

autor
16. aug 2023

@slovakboy ako ste to pociťoval ?

slovakboy
16. aug 2023

Také akoby dodatočné údery srdca - zdvojené

taktotedanie
16. aug 2023

Extrasystoly ma snad kazdy ved si daj magnezium

xxl22
17. aug 2023

extrasystoly su velmi zvlastne aj ten pocit, mam ich aj ja a napr. bol som akurat na echo srdca ked som mal extrasystolu, ja som ju citil a an echo srdca nic nebolo, zaujimave, ako keby hlava robila tuto sarapatu, skus pozriet https://24day.news/zdravie/co-su-extrasystoly/

stanulienkat
17. aug 2023

Ako pisu vyssie. Je to bezne. Moze byt toho viac pri strese, nevyspati, slabom pitnom rezime, uzkostiach, psychickych problemoch. Dodrziavat zdravy zivotny styl, pohyb, pitny rezim....magnezko.

neson123
17. aug 2023

A ma niekto z vas take silne extrasystoli ze vam az vybije dych v strede hrudi a nuti vas to zakaslat?ja to mavam raz za cas ale je to mega neprijemne..

autor
18. aug 2023

@neson123 ano ja to tak mavam uplne presne , liecite to nejak ?

autor
18. aug 2023

@neson123 vtedy si myslim , ze to je krvna zrazenina a je to fakt mega neprijemne

neson123
18. aug 2023

Ja sa liecim na vysoky tlak a beriem aj lieky na pulz betablokatori cize tie mi to trochu blokuju, ale ak mam vacsi stres/namahu mam aj extrasystoli stale..niekedy tyzden pokoj ze ani raz a niekedy vela aj za den..je to zaujimave neviem ci to zavisy od stravy alebo tak to som si neodsledoval alebo psychika kedze ja mam uzkosti a panicku poruchu..

sevka3
Autor odpoveď zmazal
Zobraz