Sú povinné každoročné preventívky u gynekológa?

sianesy
1. dec 2014

u zubára viem, že je to dobré, lebo nemusím platiť za preventívku, ak som bola minulý rok. Ale neviem, či je to tak aj u gynekológa.
Blíži sa totiž koniec roka a volné termíny majú už len od 23.12. čo je oničom.. Prosím Vás skúste poloviť v pamäti, ak máte s tým skúsenosti. Ďakujem

misaelka
1. dec 2014

nie nie su je to tvoja moznost ist tam chranis si svoje zdravie

lyzzy
1. dec 2014

nie....nie su povinne.Niektore odvazne tam nejdu aj roky rokuce.Ale byt na tvojom mieste obetujem tu hodinku a idem aj 23.12...ved tam nebudes cely den.....prides na konkretnu hodinu a o chvilu si vonku.Len pekne chod.

svetluska82
1. dec 2014

nie nie su povinne, ja som bola v aprili hadam po 6-tich rokoch. 😖

lubina
1. dec 2014

Preventivka nie je dhla zalezitost, ja by som urcite sla, nechapem zeny, co nechodia na preventivky, ved tym chrania same seba...

bonaqa2013
1. dec 2014

bola som naposledy v roku 2010 - keď som rodila. Moja gyn. vždy keď prídem do ambulancie tak sa ma opýta. A čo ste tehotná? Vy len vtedy prídete..... má pravdu, chodím len keď som tehu.

althejka
1. dec 2014

Nie su povinne,ale su potrebne. Chodim kazdy rok,ten pocit,ze krcek je cisty, ze cytologia je normalna je k nezaplateniu. Beriem to aj ako taku moju povinnost k sebe a mojim blizkym,aby som raz nezistila nieco neskoro. 🙂

bubinko1506
1. dec 2014

nie su povinne, ale zdravie mas len jedno, tak by som tam isla, aj ked je to 23.12. - ved to je bezny pracovny den

darina1952
1. dec 2014

Nie je to povinné, ale zo zákona na to máš právo 😉 1x za rok sa dať preventívne vyšetriť u gynekológa - súčasťou je vyšetrenie cytológie - klasické, alebo za príplatok citlivejší rozbor v laboratóriu a tiež raz za dva roky USG prsníkov. U žien po určitom veku (prípadne aj skôr s rodinnou anamnézou - rakovina prsníka u matky, starej mamy a pod.) sa potom robí aj mamografické vyšetrenie prsníkov. kuk aj: http://www.vszp.sk/poistenci/zdravotna-starostl...
Ja chodievam každý rok a doktor mi na záver povie, že výsledky mi oznámi sestrička po obdržaní z labáku - v prípade nálezu zavolajú inak že pošlú SMS, tak sa lekár lúči slovami: dúfam že si budeme len esemeskovať 😉

lulu2014
1. dec 2014

Povinné nie sú ale robíme to v prvom rade pre seba. A či už pôjdeš pred Vianocami alebo po nich je už jedno. Neplatíš tak či tak nič pokiaľ nechodíš súkromne.
A najlepšie je isť na 10 deń po začati menštr. / aspoň tak mi bolo povedané a aj písali /.
Takže kľudne preži Vianoce a choď potom alebo kľudne aj 23.12.......sú to v podstate bežné dni....aj keď s Vianočným nádychom.
ALE HLAVNE CHOĎ. Pekné sviatky prajem. L

kliara
1. dec 2014

Nie, nie sú povinné. Celkom kľudne sa môžeš objednať aj na január, február alebo marec 2015, nič sa nestane, keď si v tomto roku nebola. Či už pôjdeš o mesiac alebo dva skôr alebo neskôr, na tom vôbec nezáleží.

junovka
1. dec 2014

pokial si dokazes vazit samu seba, dokazes si vazit aj svoje zdravie!...moja odpoved 😉

safranca15
1. dec 2014

Ked je preventivka zdarma tak thm padom by som nemala platit za sono nie?? Pretoze ja chodim kazdeho tristvrte roka a vzdy platim

zuzka1008
1. dec 2014

Preventivka sice zadarmo je,ale jednorazový materiál a veci s tým suvisiace som doplácala vzdy .
Je lepšia prevencia ako neskôr ľutovať :-\

ciusinka
1. dec 2014

Myslim,ze ziadna preventivka,ci uz u obvodneho,u zubara ani u gynekologa nie je povinna,ale ja osobne chodim na vsetky,na ktore mozem..Nerada by som si raz vycitala,ze kvoli mojej pohodlnosti alebo hocicomu inemu som nesla a mohla som si tym v extremnej situacii aj zachranit zivot..

brisilda
1. dec 2014

niesu povinne ale mas na ne zo zakona narok, ak nechces nemusis ju absolvovat ....... ma to svoje pre a proti .......... vraj samotne "vyskrabanie" vzorky z krcka moze neskor samotne ochorenie vyvolat resp . testy ktore hradi stat nesu tak ucinne a 100% ako tie ktore si musis zaplatit ......jeden ti ukaze , ze je vsetko OK a druhy , ze nie 😝 ......je len a len na tebe ci absolvujes preventivku raz za rok alebo raz za 3 r.

matafen
1. dec 2014

Ziadna preventivna prehliadka u ziadneho lekara nie je povinna, to by som chcela vidiet, ako by sa k tomu dalo donutit... Privliekli by ta vo zvieracej kazajke a priviazali na kozu? 😀 Je to len narok zo zakona a ci ho vyuzijes, je len na tebe 😉

ivetkab.
1. dec 2014

Na preventívku môžeš ísť kedykoľvek počas roka. Nemusíš tam ísť deň pred Vianocami. A k téme zubár ... na preventívky k zubárovi sa každý trepe, pričom zuby nenarobia také šarapaty ako keď zanedbáš gynekologickú stránku. Takže ... ak sa rozhoduješ na ktorú preventívku ísť, tak radšej raz na gynekológiu ako 10x k zubárovi ... 😎