Sú bolesti nôh a tŕpnutie rúk príznaky sklerózy?

gabika9878778
14. máj 2021

Ahojte. Som mama 3 mesiace po pôrode. Som unavená, bolia má nohy, tŕpne mi ruka už od 8 mesiaca tehotenstva. Najprv som ju mala strpnutu celu no čo som porodila malého mám len tri prsty. Magnetickú mám objednanú až 23.7 čo je masaker na moju psychiku. Ďalej čo má znepokojuje bolia má nohy, necítim si kúsok zo zadku😂 a tŕpne mi chrbat. Je tu niekto kto má sklerozu a mal podobne príznaky. Lekárka na neurologii povedala že sa viac prikláňa ku chrbtici, no som si neistá.

merien259
14. máj 2021

@gabika9878778 ahoj mne trpnu ruky uz 8 rokov a vždy to začne v tehotenstve vraj karpalny tunel ale bola som na masazi krcnej a trochu to povolilo. Zo začiatku mi trpli prsty a ruky az po lakte nenormálna bolest ako keby mi niekto chcel ruku zlomiť, palenie, stipanie no po masazi to preslo a trpnu mi iba prsty vsetky okrem malicka na oboch rukach, v noci sa casto nato budim niekedy mi aj prsty opuchu... Tiez ma boli prava strana krížov a vystreluje mi bolest do nohy niekedy sa neviem ani postavit a prejst par krokov... Je to na nervy mam coskoro 32 ale pripadam si ako invalid

miska992
14. máj 2021

@gabika9878778 skleroza multiplex vacsinou zacina poruchou zraku.. toto mi skor zavana chrbticou..krcna a lumbalna/lumbosakralna

hruska91
14. máj 2021

Ahoj ja som mala podobne priznaky po porode, bola to nakoniec reuma

meg321
14. máj 2021

@gabika9878778 ahoj ja mam sklerozu multiplex diagnostikovanu po magnetickej rezonancii uz 9 rokov, priznaky su vsak velmi roznorode (napr trpnutie ruky, nohy, casti brucha, chrbta, tvare..., ci depresia, total unava, ztazena chodza a tak) a prejavuje sa to hlavne alebo len vtedy, ked ma clovek so SM atak. A co je pozitivne, da sa v sucasnosti SM udrzat pod kontrolou liekmi/infuziami.To co popisujes moze byt vsak ozaj cokolvek-nemusis hned mysliet na najhorsie, kludne to moze ist aj so spominanej chrbtice nejaky nerv pricviknuty ;)
Drzim palce

meg321
14. máj 2021

@miska992 to co pises nie je pravda, pri SM clovek nemusi mat nic so zrakom

leona45
14. máj 2021

@meg321 ale moze

gabika9878778
autor
14. máj 2021

@meg321 no mne to trvá už 5 mesiacov. Môže takto dlho trvať ??

matabb73
14. máj 2021

Môžeš to mať z chrbtice, hlavne krčnej, keď ti tŕpnu ruky. Mne tak tŕpli po pôrode, že som mala niekedy problém zobrať dcéru na ruky. Skús si nasadiť Magne B6 a Milgamu. Mne to dosť pomohlo. Alebo miesto Milgamy čisto len Tiamín.

majamat
14. máj 2021

mne trpli ruky po porode a to minimalne 2r. potom to nejak preslo, teraz mavam obcas obdobia, ze mi trpnu a inokedy zas nie. sklerozu multiplex nemam.
a bolesti noh, akonca aj to trpnutie, to ti mozu kludne aj nejake mineraly, ci stopove prvky chybat. neviem teda ako ta nohy bolia, ale teda je to casty problem aj pri cievach. su horsie obdobia, ktore ma kazdy clovek a nohy vtedy mozu boliet. zvlast materstvo je narocne obdobie.

gabika9878778
autor
14. máj 2021

@majamat tak ja mám tu ruku strpnutu 24hodin. Nejak mi v nej nebrni ani nič. Proste v 8. Mesiaci mi strpla ruka a taká je dodnes s trochou zmeny. Viac má trápi tá necitlivosť pokožky 🤔🤔 je to nepríjemne no.

majamat
15. máj 2021

@gabika9878778 niekedy sa moze aj jednej konkretny nerv poskodit. treba pockat na vysledky. moze to byt vselico