Strojček na zuby po 30tke

17. júl 2023

Dali ste si niektorá klasický železný (nie ten priesvitný) buď fixný,alebo vyberaci vo veku 30+? Ak to bolo v posledných 2-3 rokoch koľko vás cca vyšla celá liečba? A ako dlho to trvalo,ste spokojné?

mimi3008
17. júl 2023

Ja som zvedava tiez, lebo horne zuby som vzdy mala a mam uplne rovne, lenze spodne som mala krive, cca v 15ke som mala fixny zelezny strojcek, ktory pomohol, ale v 1.tehotenstve sa mi spodne zuby opat skrivili a tiez to opat zvazujem

jamimo
17. júl 2023

ja mám po 40 😃 už dva roky, asi ešte rok. Potom 2-3 implantáty. Spodný oblúk ma stál 800 eur, vrchný tiež.+ výmena drátika a jedného zámku 90 eur. Keď si pripočítam dentálnu hygienu, kefky, nite, medzizubné kefky som cca na sume 2000€. Implantáty počítam okolo 3000 € možno viac. Zatiaľ som spokojná, až na to, že oriešky do kaše na raňajky si meliem, dávam si viac pozor pri záhryze chrumkavého pečiva, a šalätová uhorka sa mi ťažšie chrúme, tak si strúham+ jablko na tenké plátky. Ináč ani neviem, že ho mám 😉

barbora19911
17. júl 2023

Ja mám síce 23 a strojček 2 roky ..ale od 10 rokov do 15 už som mala strojček cez poisťovňu takže teraz som musela ísť cez priamu platbu ..čiže vrchný rád 990 eur platila som na dva krát plus každy mesiac 30 eur na kontroly a na koniec strojčeka ešte tie dlahy na noc čiže okolo 400 eur ešte .

barbora19911
17. júl 2023

Záleží aj od mesta kde bývaš 🙂

1didiana1
17. júl 2023

mam 30tku tento rok a fixny strojcek nosim uz dva roky aj tri mesiace 🙂 vidim velky posun, ale bohuzial to bude este chvilku trvat vraj. takmer za kazdu navstevu davam 15€, niekedy je medzikontrola, tak 5€. no stale je to v prepocte menej ako to, co by som dala za neviditelny strojcek.