Strojček na zuby - cena

newmoomy
23. mar 2022

Ahojte, koľko aktuálne stojí strojček na zuby? Nemáte skúsenosť ?

laurita285
23. mar 2022

2-5tis eur záleží od regiónu (pre dospelých)
Priesvitný
3-6tis eur záleží od toho akú verziu potrebuješ (koľko dláh)

a1d4k3a
23. mar 2022

Ja mam uz pol roka klasicky kovový,a zatiaľ v ňom mam 800e ZATIAĽ,ďalšie dva roky ešte ma čakajú.

patka06
23. mar 2022

Invisalign Junior 3500

kabinka11
23. mar 2022

@newmoomy Je to dosť individuálne. Ja som dala za vstupné vyšetrenia a rentgen 280e. Ďalej som do toho nešla. Celková cena by bola niečo do 5000e a jednalo sa o kovový strojček.

martinka13
23. mar 2022

So synom sme boli na vstupnej konzultácii. Spolu to vyjde 4000

kacena4
23. mar 2022

zalezi ci dieta ktoremut o preplati postovna ci dospely ci horne aj dolne ci len jeden rad, ci sa zuby musia trhat... aky druh strojceka...

andrejka1974
23. mar 2022

Moja dcéra má teraz a čiastočne hradí poisťovňa ale aj tak ma to bude stáť 1200 eur

littlefiona
24. mar 2022

@newmoomy keď vidím, tie sumy za strojčeky, tak som rada, že moja mamina toto u mňa nezanedbala v puberte, lebo som mala zuby ako upír. V 15r.som na strednej nosila kovový fixný strojček, už vtedy to síce na tú dobu stálo majland, čo si pamätám 10tis slovenských korún. Bolo to pred 27rokmi.

1ryba
24. mar 2022

@newmoomy teenager. 700 eur.

janka1011
25. mar 2022

@newmoomy fuu no keď vidím tie ceny mám dosť. Syn má ten vyberací, nosí sa v noci a mal by sa aj cez deň aspoň 3 hodiny. Stál 150 eur.

mariska30
30. dec 2022

@1ryba Ahoj a v akej si v poisťovni? Preplatila ti poisťovňa niečo?🙂

mariska30
30. dec 2022

@janka1011 Ahoj a v akej si v poisťovni? Preplatila ti poisťovňa niečo?🙂

miroslava1309
27. apr 2023

Dobry den prajem 😉 pripnem s ak tim strojcekom...boki sme vcera na konzultacii u nasho ortodontistu ,a celkovo strojcek vijde okolo 3200 eur co je dost palka ... ale musime mat zmluvu s union poistovnou ,aby nam preplatili 40 percetn...cize sa musime prezmluvnit .... ja len s achcem informovat to naozja su tak drahe tie strojceky? Mali sme ten ocny no nepomohol ,fam som platila 300 eur zan.... ale musi nosit fixny, bez toho to nejde my mame velmi problemy z timi zubamy.... a navyse jej terq zvibila spoluziacka zub,cize dalsie penaize do toho 😢 .... bolo my vysvetlene ze za lepenie by som dala cca 500 eur,a potom ta cena zvysna je zapocitana v kontrolach kdr kazdy meaiac s aoalti za kontrolu 22 eur plus ak treba dotahovat,alebo obluky robit tam je cenovo od 20 do 70 eur.... je to v pohode tie ceny pytam s avas kedze uz mate nejake tie skusenosti s timto.... je to fakt palka ,pretoze mam dva deti ,ale treba aj peniazky inde nielen natoto...tak ci je aj nieco lacnejsie ,alebo ani namam hladat....mame zubara v sukromnej ambulancii...preco? Lebo nasa byvala statna zubarka jej zuby viac dodzubala ako ich dcera mala.... dakujem aj za precitanie pekny dne vsetkym

patka06
27. apr 2023

@miroslava1309 je to normálna cena a máš ešte výhodu ak ti zdravotná poisťovňa niečo preplatí. Nám nedali nič, pretože dcéra mala Invisalign, čo ZP považuje za nadštandard, pritom je už dosť bežný, cenovo ako tu čítam sa vyrovná fixnému.

mliecnadraha
6. júl 2023

Aj ja by som rada poprosila o radu alebo skúsenosť ktorá poisťovňa najlepšie prepláca strojčeky na zuby. Dcérka síce potrebuje strojček ale neni to nič strašné. Rozmýšľam teraz v septembri že by sme zmenili poisťovňu len kvôli strojčeku. Teraz máme Union. Aké máte skúsenosti prosím aj s touto poisťovňu?