Strojček na zuby alebo fazety

junova
10. apr 2014

Ahojte mamičky, mám 30 rokov a premýšľam, čo robiť. Keď som mala 14 nosila som strojček na zuby. Po dvoch rokoch mi ho dali dole, ale jeden zub sa časom vrátil trochu naspäť. Je to dvojka zub. Okrem toho moje zuby sú do žlta, aj keď nefajcim. Mám takú prirodzenú sklovinu. Mám komplexy usmievať sa. Mám si dať opäť strojček alebo fazety na zuby. Tak závidím babam rovné biele zuby. Umývam si ich 2 x denne, každý rok chodím na preventívne prehliadky. Síce sú zdravé, ale nepekne🙂 Máte skúsenosť s fazetami?

ellca123
10. apr 2014

nepytali ste sa zubara vytrhnut a dat umely /tu dvojku

15r.dcera ma dve kamaratky ,ked im dali dole strojcek,zuby im ostali akoby viac farebne -rozne odtiene bielej a zltej,podla toho kde bol strojcek a kde gumicky

tam kde bol oprety strojcek mala na kazdom zube urobeny kaz
mozno to bolo zlou ustnou hygienov dievcat,to neviem

ale rieste radsej inak, po porade s lekarom /on by mal urobit odliatok zubov a poslat to zubn.technikovi na posudenie co s tym

83lenka83
10. apr 2014

Fazeta je super , vydrží dlho a je cenovo dostupná, vysledok je super. Moj brat si daval obidve horné dvojky cca 2 roky dozadu a všetko drží.

v_alika12
10. apr 2014

mne zubarka fazetu neodporucala,vraj zaruka je 7rokov a treba davat pozor na kusanie tvrdsich potravin (oriesky...). bola ohladne toho na skoleni v prahe a teda nemala dobry pocit

junova
autor
10. apr 2014

@83lenka83 a koľko to vyšlo brata? Je spokojný?

junova
autor
10. apr 2014

@ellca123 Mne zničil jazyk oblúk, čo držal strojček na podnebi. Už by som strojček nechcela.

junova
autor
10. apr 2014

@v_alika12 keď ja chcem pekný úsmev🙂

83lenka83
11. apr 2014

@junova brat si najprv musel dať urobit sadrovy odliatok a na zaklade toho mu vyrobili fazety, cele to stalo okolo 100 eur a je aj oriesky, hryzie jablka a nič sa mu s tým nestalo, treba si to dať urobiť u dobreho zubára, jedine v tom pripade sa fazety neodporúčajú pokial zub pod fazetou nieje zdravý.

junova
autor
11. apr 2014

@83lenka83 ďakujem za radu

v_alika12
11. apr 2014

@83lenka83 no tak zas mozem rozmyslat 🙂 mam totiz obe dvojky krive (zasunute dnu) a tiez by som chcela pekny usmev 😀

83lenka83
11. apr 2014

@v_alika12 je to velky rozdiel, brat ma teraz uplne rovné zuby, najprv si nevedel zvyknúť lebo mu to v ústach vadilo ale zvykol si velmi rýchlo 🙂

v_alika12
11. apr 2014

az teraz citam ze aj bracho ma dvojky. hmmm a nie je to ani drahe. asi by to chcelo skusenejsiu zubarku. oni mu vlastne zo svojho zubu zbrusili a potom "nalepili"fazetu? ci ako sa to robi? @83lenka83

83lenka83
11. apr 2014

No najprv isiel na dentalnu hygienu, tam mu komplet cistila a pieskovala zuby dentalna hygienicka a potom šiel k zubarke a ta mu to trocha prebrusila ale nie veľa a tak mu to nalepila.

nativanativa
11. apr 2014

@junova ja som nosila strojček, po odstránení mi teta zubárka dala ešte nočný strojček, nosím ho dodnes ale nie pravidelne a taktiež sa mi zuby vracajú naspäť ak ho nenosím každú noc

junova
autor
11. apr 2014

@nativanativa Aj ja som nosila nočný strojček a keď som prestala, zub sa očividne pootocil. Veľmi túžim po peknom usmeve.

nativanativa
11. apr 2014

@junova a netrhali ti žiaden zub že

junova
autor
11. apr 2014

@nativanativa nie a tebe?

nativanativa
11. apr 2014

@junova ani mne nie, ale uvažovali o tom a postupom času si myslím že aj mohli, určite by sa mi zuby potom nevracali naspäť ☹

83lenka83
12. apr 2014

@nativanativa mojmu bratovi vytrhli zuby a aj tak sa mu dvojky vtlacili dovnutra.

malinka158
28. feb 2015

@junova ahoj vidim ze je to uz starsia debata, ale chcela by som sa spytat ci si si dala nakoniec ten strojcek alebo fazety? ja tiez uvazujem nad fazetamy, nosila som strojcek a zuby mam aj tak krive a nepekne zafarbene ☹ ☹

malinka158
29. máj 2015

@83lenka83 ahoj, nevies nahodou ci tvoj brat ma keramicke fazety alebo fazety s kompozitu. a ak sa smiem spytat kde si ich dal robit. Dakujem 🙂 🙂 🙂

83lenka83
30. máj 2015
malinka158
30. máj 2015

@83lenka83 dakujem 🙂

vlcik1
Autor odpoveď zmazal
Zobraz