Strojček na zuby

10. sep 2024

Ahojte,môj dnešný vylev..
Keď som sa konečne rozhodla že dám sa na to čakala som na termín vyše pol roka lebo dovolenky.Minuly týždeň mi volali že doktor ochorel tak presunuli termín až na december.
Teraz rozmýšľam či to neni znamenie aby som kaslala na to.Ked sa tak zamyslím že všetko ide hore všetko je drahé a mohla by som ušetrené peniaze na zuby dať aj na niečo iné.
Ach neviem čo robiť...
Vedeli by ste mi poradiť kliniku na západe kde ste boli spokojné s invisalign strojčekom pre dospelých?
Či všade sú takéto dlhé čakacky?
Na jeseň budem mať 38 či sa mi vôbec oplatí do toho ísť.

s1s4
10. sep 2024

poradiť síce neviem, ale rozhodla by som sa podľa pocitov, ak ti zdravotne neprekáža to, že nemáš úplne rovné zuby tak to nie je až tak dôležité
už je len dôležité čo chceš viac- strojček alebo ušetrené peniaze
napísala by som si pre a proti, za mňa však peniaze boli, peniaze budú, už len čas na všetky veci ktoré sme chceli, nebude

surama
10. sep 2024

Kolko ta to ma stat a kolko dlah? Na ako dlho? Ja som to tu pisala uz viackrat a toto je naposledy, co sa zapajam do takejto diskusie....nechapem, ze si davate robit drahy Invisalign, ked dnes uz je vela roznych znaciek a za ovela lacnejsie. Mna vysiel 2500 + 200e scan, 14 dlah na 7 mesiacov. Za Invisalign mi davali na inych klinikach ponuky za 3500-5000e. Ako ja tu nechcem robit reklamu, ale tam, kde som bola ja som mala do tyzdna termin, urobili scan, poslali mi na mail ponuku, suhlasila som a asi za 2-3 tyzdne som dosla po dlahy. Pri nejakej 4. dlahe mi lepili attachmenty, inak tam nepotrebujem chodit, najblizsie mam kontrolu pri 10.tej. A uz som davno mohla mat aj ukocenu liecbu, ale tiez som na jednej klinike cakala pol roka, lebo doktorka bola pn a natahovali ma a natahovali....az som ich poslala niekde.

idasa
10. sep 2024

Ahoj, ja mam 48 a už strojček pre mňa nie je možný. Keby bol a mala by som na to, tak bez váhania do toho idem.
Ako sa písala predo mnou, ak ti to zdravotne neprekáža, tak sa na to nemusíš dať.
Ale pozri len foto niektorých herečiek alebo hercov, pred a po - je to úžasný rozdiel vo výzore.
Doširoka sa usmiať a nemať komplexy z krivých zubov je asi viac ako peniaze pod vankúšom - napriek tomu že sa to niekomu nemusí zdať dôležité.
Určite je to beh na dlhú trať, ktorá stojí nemalé peniaze a chce to aj trpezlivosť. Ak je to dobrý doktor, tak sa oplatí počkať, ak nie treba hľadať iného. Ak ťa už lekár raz zoberie, vezme otlačky, tak už budeš chodiť na kontroly pravidelne, len treba počkať na prvé objednanie a samozrejme posúdenie doktora.

autor
10. sep 2024

@surama Neviem presnú cenu ani koľko dlah,ja som mala ísť len na prvú konzultáciu.Teda posunuli mi to na december.Ak sa smiem spýtať akú značku alebo v akej klinike si bola ty?Čo píšeš je rozdiel v cene.
@s1s4 Zdravotne mi to asi neprekáža,no mám traumu z krivých zubov a keby som mala pekné rovné určite by mi to zdvihlo sebavedomie o milión percent.Teraz sa hanbím aj usmievať sa.@idasa

s1s4
10. sep 2024

tak potom by som do toho určite šla, ako som napísala, peniaze boli, peniaze budú, odložiť peniaze si budeš vedieť aj nabudúce, určite viac záleží na psychickej pohode (do ktorej sebavedomie pridá) ako na peniazoch

surama
10. sep 2024

Ja som z Kosic a tu som bola aj na klinike (Demident), ale ak by mi taku cenu ponukli hocikde na Slovensku, tak by som isla. Pri neviditelnom nechodis na kontrolu kazde 2 tyzdne ako pri klasickom, takze si skus pohladat kliniky aj mimo BA. Tam kde som bola ja urobili scan a potom si oni sami tie dlahy vyrabaju, takze je to rychle a ked ti nieco nebude sediet, tak ti to velmi rychlo vedia upravit. Invisalign sa posiela do zahranicia, kde ho vyrobia a poslu tu. Dlho to trva a ak nieco nesedi, tak zas to musia poslat tam a takto sa to natahuje. A samozrejme cena je sialena. Mne zatial nemuseli ziadnu dlahu upravit, ani sa mi nezafarbila, takze som spoko.

zeldia
10. sep 2024

@surama ahoj pozeram že KE. Asi chodíme do rovnakej ambulancie a ja iba tu z MK som sa dozvedela že nemam “originál” 🙂 som v liečbe tretí tyzden a idem o chvíľku lepiť atachmenty. Zatiaľ (3tyzdne) nevidim veľkú zmenu ale tak vydrzim do nového roka a snáď to bude fungovať ako ma.
Ale chcela by som sa spytat po nalepení na zuby tych casti normalne to ide dať dole dlahu? Neodliepa sa to? Vravíš že nechodíš casto na kontroly….

zeldia
10. sep 2024

Zdravotne ti to prekáža len o tom ešte nevieš😉 ja som sa rozhodla už pre tretí ako dieta som nosila na noc, potom ako 18tka ten klasicky nalepený drôtikovy aj mi vytrhli dva zdravé zuby. Teraz mám tie dlahy najme koli spodným zubom ktoré som ešte strojčekom neliecila. Očakávam okrem rovných zubov že sa mi nebude tvoriť kameň (pokrutene zuby sa zle čistia aj medzizubne priestory sú menej dostupné). A pýtala som sa viacerých zubárov ohľadom veku vraj najstarších pacientov majú po 60r lebo oni riešia problém a nie vek. Ak vedia čo majú robit a dá sa to tak navrhnú liečbu bez ohľadu na vek pacienta pretože aj starší ľudia potrebujú mať zuby a dá sa to posunúť.

conta22
10. sep 2024

Poradím za BA najlepsi prístup Dr.MartiN ale najdrahší; druhý najlepsi Klostermann; family dental najlacnejší v ba ale negatívne recenzie typu že niekto čakal na nové dlahy vyše 3mesiacov ma odradili. Ja som šla do biodentu nakoniec ale fixný zatiaľ ho mám 3tyzdne takze neviem povedať presne recenziu ale robia aj neviditeľné.

mandzula
10. sep 2024

@conta22 prosim ta, kolko ta v Biodente vysiel fixny na jeden obluk? Ja tam chodim na dentalnu, tu robia super, tak by som mozno zvazila aj ten strojcek.

conta22
10. sep 2024

@mandzula aktuálne majú na zlavomate akciu na komplet strojček fixný kovový 2300€, keramický 2800€; inac je cena kovový 3500€ a keramický 4500€ a ešte majú ak akciu mínus 1500€ na fixne strojček ale najlacnejšie aktuálne vychádza cez kupon;

conta22
10. sep 2024

@mandzula ešte dodám že cena je komplet za hore a dole +kontroly; potom sa platia retenčnú dlahy po liečbe

mandzula
10. sep 2024

@conta22 dakujem, pozriem.🙂

surama
10. sep 2024

@zeldia Este je to skoro, na zaciatku som ani ja hned nevidela rozdiel 🙂 Ja som mala ist lepit attachmenty pri 3. dlahe,.ale doktor mal dovolenku, tak som bola pri 4tej, dovtedy som tie dlahy mala po 4 dnoch nosenia dost navolno. Po nalepeni att. je to take pevnejsie, tesnesie, lepsie to drzi proste. Attachmenty sa mi zatial neodlepili, vraj je to taky material ako plomba (mozno aj to iste) a sestricka mi to doladila k odtienu zubov. Vraveli, ze aj keby sa nejaky odlepil, ze nevadi..je to len, aby to lepsie drzalo a zatial drzi. Strojcek davam dole s takym hacikom. Prvykrat po nalepeni att. to islo dost tazko, ale casom som si uz nasla sposob a zistila, kde treba "zakvacit" 😃.a teraz je to pohodka 🙂

zeldia
10. sep 2024

@surama Dakujem chodíme k rovnakému doktorovi😉 Aj mne dali ten háčik ja som to ešte ani nerozbalila lebo mi to ide dať dole dlahy prstami uvidím po nalepení. Ja som sa bála či to neodtrhnem ako to budem dávať dole ale tak ved uvidím. Budeme dúfam obidve pekne po ukončení liečby😘

lalilla
10. sep 2024

Jaj ma Starlynr od dr. martina v petrzalke v akcii to bolo za 3500€
Este stale som v procese. Nelutujem, aj ked nemala som traumu zo svojich zubov aj ked su dost krive, ale hovorim si zijem len raz tak oreco nemat pekny usmev a necerit uz rovne zuby

surama
10. sep 2024

@zeldia Predtym som si ho tiez davala dole prstami/nechtami, ale ked mi uz dali attachmenty, tak uz sa mi nedalo, to uz by som si hadam aj odtrhla nechty 😃 Takze som vytiahla hacik a skusala som a prvykrat som si bohuzial aj poranila dasna, lebo mi to neslo. Ked budes mas att. a by ti ho neslo dat dole, tak mi kludne napis a poradim ti, akym stylom to robim ja. Potom sa uz do toho dostanes 🙂 A drzim prsty, nech si spokojna s vysledkom ☺️

zeldia
10. sep 2024

@surama môže byt že štvrtok naobed ti pisem….

conta22
10. sep 2024

@lalilla a koľko to boli do zadu? Lebo mne teraz po akcii dali cenu cez 4500€

lalilla
10. sep 2024

@conta22 min rok som bola. Ale mas starlynr? Lebo invisilign mne vtedy v akcii navrhli za 4500€ tak som sla do starlynu. Kks to dobre zdrazeli potom

conta22
11. sep 2024

@lalilla áno starlynr tak som odmietla a šla do fixného do biodentu a mám keramický po zľave za 2500€..čiže dosť rozdiel

zeldia
12. sep 2024

@surama ahoj Dakujem za upozornenie, podarilo sa mi dať dlahy dole s háčikom. Asi to bude teraz zložitejšie ale naučím sa.

surama
12. sep 2024

@zeldia Supeeer. Tak drzim prsty nech ti liecba rychlo zbehne a nech si spokojna 🙂