Strojček na dolné zuby v 18tke

4. dec 2020

Dobrý, dnes mi zubárka povedala, že mám zlý zhryz a bol by dobrý strojček na dolné zuby.. mám ochvilu 18 a chcem sa opýtať že cca ako dlho by som ho mal a koľko by som platil ( áno viem, že to je na základe vážnosti ale možno tu niekto je kto mal taký problém a vie orientačne poradiť) a samozrejme uvedomujem si že ceny sú všade iné.

sissy27
4. dec 2020

Liečba trvá minimálne rok, od 18 to máš už len ako samoplatca bez účasti poisťovne, takže ceny vyššie. A to si bol u zubárky prvýkrát v živote, že si to všimla teraz?
Ceny a všetky detaily ti povie len a len čeľustný ortopéd, je to skutočne u každého iného (aj u každého pacienta, aj u každého čeľustného).

autor
4. dec 2020

@sissy27 ahoj v prvom rade dakujem za odpoved no mal som starého zubára ktorý mi nikdy nič nepovedal a dokonca teraz som zistil že Oproti terajšej zubarke bol oveľa menej precíznejší ale to je jedno.. no oni sa vymenili a mna začal bolieť zub, tak som došiel za nou ošetrila atd urobila mi aj prehliadku a že mám zakusnut a vtedy videla že mám zlý zhryz, tak sa len informatívne pýtam či náhodou neviete 😃

lenka469
5. dec 2020

Mam 33 zacala som nosit strojcek na spodne zuby lebo sa mi poposuvali ked mi vyrastli 8micky. Dr. vravela ze liecba bude cca 1-1,5 roka a cenovo spolu cca 1500€.

autor
5. dec 2020

@lenka469 pfu tak to je dosť ale fixný? Kovový? Alebo invalisign ? A kde si ho dávaš robiť? Prepáč, ze tykam

sissy27
5. dec 2020

1500€ je ešte lacný. Mňa to u dcéry stálo 2000€ a to ešte poisťovňa uhradila skoro 800€. Kamoška 4000€, lebo to mala komplikované. Ale teda platí sa to po častiach, vždy konkrétny úkon.
Invisalign začína na 3000€.
Preto som ti hneď radila, že si to pozisťuj priamo u čeľustného ortopéda, lebo ceny sú veľmi rozdielne.

lenka469
7. dec 2020

Klasicky kovovy. Plati sa ciastkovo pri dalsiej kontrole ma vzdy upozorni ak je to vacsia suma. Pri nasadzovani som platila do 500€ odvtedy uz len mensie alebo ziadne ciastky. Chodim do Senkvic.