Strie na bruchu a väčšie bruško po tehotenstve

roselyn
22. sep 2013

Ahojte 🙂 Viete mi poradit, ako sa zbavim strii (popraskanzch ciar ) na bruchu, ktore mi ostali po tehotenstve. su prevazne na bocnych stranach brucha. Nemala som ich vobec pocas tehotenstva, az v 9. mesiaci strasne mi narastlo brusko a spravili sa :( Vyzera to hrozne. A tiez mi ostalo aj vacsie brusko. Viete o nejakych cvikoch, je potrebne nosit pas, aby sa spevnilo brucho? Dakujem Vam za rady. 🙂

lin123
22. sep 2013

@roselyn neviem ako dlho si po porode,ale chce to cas, ja som mala tiez riadne brusko po porode a teraz je to 11mesiacov a je ploche, len koza je taka nijaka,musim ho spevnit a to uz len cvicenim.
S brusnym pasom nemam skusenost...
Strii sa zial nezbavis,aj ked su rozne kremy, ktore slubuju...ale su to vyhodene peniaze...po case budu blednut a bude ich malinko vidiet a ked sa v lete opalis, tak takmer skoro vobec ich nebude vidno.

papierovazita
22. sep 2013

Vcera som sa zaoberala rovnakym problemom a hladala na nete co pomoze. Tento clanok je sice vseobecny: http://www.ukulele.sk/clanky/strie-v-tehotenstve ale podstata jasna - NATIERAT, NATIERAT, NATIERAT......a pritom cvicit 🙂 🙂 To das roselyn a budes opat krasna ako herecka 🙂

kuwait
22. sep 2013

pre mna bolo najlepsim cvicenim na brucho behanie po supermarkete s vozikom plnym flias a ineho nakupu,to je naozaj zaberak na brusne svaly ked mas slalom medzi regalmi a spojis prijemne s uzitocnym,naviac toto posilnuje aj svaly na hrudniku teda pomaha dostat prsia do formy

yasminka137
22. sep 2013

Ahojte,nic nepomaha...ani drahe kremy na brusko ani nic,asi je to genetika...ked ma popraskat tak urcite popraska...mne popraskalo pri prvom synovi a vyzeralo to hrooooozne,fialovo bordove obrovske puknute ciary dez cele brucho az po pupok a.pi bokoch,no hrozne..po case uplne.vybledlu,takze ostala aspon telova farba ale strie ostali tak ci tak...takze ziadne dvojdielne plavky ani kratsie tricko uz nosit nemozem,brusko som spevnila,ta koza uz nueje uplne ako predtym,ale aspon takto,drzim palceky

roselyn
autor
22. sep 2013
roselyn
autor
22. sep 2013

achhhh , po porode som este len mesiac a pol, ale rozmyslam ako sa dat opat dokopy 🙂 zatial vsak som 24 hodin denne zaneprazdnena dcerkou, takze na seba nemam absolutne ziadny cas zatial, no dufam, ze neskor sa to zmeni, ked uz budeme mat aky taky harmonogram s malou. chcela by som cvicit, posilnit brusne svaly a tiez panvove dno. no a podla vasich rad :D s tym problem nebude, len tie strie, ze ostanu ochhhh (lebo moj najoblubenejsi relax-sport je plavanie, a to si asi uz dvojdielne plavky neobleciem) .

mimochodom pocas tehotenstva som kremovala i olejovala tehotenskym kremom brusko a i tak v tom poslednom mesiaci popukalo, takze nezabralo to :(

bosoriak
22. sep 2013

@roselyn Natieranie nepomoze vo vyraznej miere, ide o vrstvy koze a tkaniva, kam sa krem nedostane. A hrubky jednotlivych vrstiev ovplyvnuje genetika. Takze je to tak, ze bud sa strie spravia alebo nie a natieranie pomoze len na subjektivny pocit "natiahnutej" koze. Vacsiu ucinnost ma dostatok tekutin pocas tehotenstva, ale ani to nie je univerzalne pravidlo. Ony postupne vyblednu a nie je ich tak vidiet. Odstranit sa daju iba prostrednictvom estetickej chirurgie, myslim, ze sa to robi laserom. Skus sa popytat v nejakych centrach plastickej chirurgie, mozno ti poradia.

Cize ked ti nejaka zienka bude tvrdit, ze jej sa strie nespravili, pretoze sa natierala, tak to nie je pravda. Nespravili sa jej, pretoze ma take vrstvy koze, ktore boli dost elasticke, aby sa dokazali natiahnut. 🙂

lin123
22. sep 2013

@roselyn tak to je naozaj velmi kratka doba, uvidis, ked budete mat urcity rezim,tak si najdes cas aj na cvicenie napr. aj prostrednictvom i-netu, ja sa davam na cvicenie jilian michaels..tak som zvedava...

maykaaa1122
10. mar 2017

zarukou je sa naozaj poctivo natierat, idealne rano aj vecer, nikdy nevynechat a ked uz brusko poriadne narastie, vtedy fakt poriadne - dostatok kremu a urcite 2 x denne, vtedy je to najkritickejsie, stoji to potom za to, ze sa pokozka neposkodi, ja odporucam Bepanthen proti striam, ma vyborne zlozenie, porovnajte si ho s inymi a uvidite, najlepsie je ho pouzivat uz od zaciatku tehotenstva, je velmi dobry - velmi ucinny

evittam
10. mar 2017

@maykaaa1122 Ty tie vyrobky predavas,ked si v kazdej teme?!
A neexistuje ziadna zaruka-mozes aj cely den v oleji lezat.😁😁😁