Strie a jazvy

miru198
20. júl 2016

Žienky mám problém už dlhšiu dobu.. strašne som pribrala nebudem rozoberať čo a ako ale mám otrasné krvavé strie je to hrozné mam ich všade boky, stehná, lýtka neviete čo na to pomáha som už zúfala 😢

ewelyn3
20. júl 2016

Schudnut..ak sa da...mne pomohol na strie Bi-oil..ale nezmizli uplne, len chytili normalnu farbu ako koza a trochu sa zmensili..stiahli.

priora
20. júl 2016

Ja som nepouzivala po porode nic ani nebolo kedy a trvalo tl velmi dlho kym farba zmizla a skoro po 2,5 roku som si vsimla ze uz to neni take hnusne si prejst po bruchu ( mam ho cele zjazvene) ze sa to stiahlo

misel0806
20. júl 2016

Mne po porode tiez ostali strie... A po schudnuti vyse tridsat kg za rok mi zostali aj ked su mensie no mam ich a natieram si ich s elastanQ. Stri sa clovek uplne uz nezbavi no zmiernit sa daju aby neboli take okom vybijajuce,teda dobre kremy niesu na skodu😗

candii
21. júl 2016

Zial na ich odstranenie ti nepomoze nic .. tiez ich mam na brusku po porode som 7m pekne su vyblednute. Skus sa popytat v lekarni nieco co napomaha na ich vyblednutie a opaluj aj to trosku pomoze

majkakrellova
21. júl 2016

Ak si dobre financne zabezpecena tak ti ich odstrani Laser CO2 , spali ti vrchnu cast koze , urobi sa ti na nej skrupinka a vytvori sa ti pod nou nova koza uz bez strii, cena sa ale pohybuje od velkosti ostrovanej plochy,nieje to lacna zalezitost.

mawka
21. júl 2016

strie sa robia nielen pri tehotenstve a priberani, ale aj ked clovek chudne. jaj zlatko, keby si videla ako vyzeram teraz ja, ked chudnem, no este horsie nez ked som bola pribrata. mne zacala ovisat koža! a to som nemala vahu 100+ kg a ani som narazovo rychlo neschudla, sportujem, nemam drasticke diety. a aj tak. konzultovala som s lekarmi, kazdy jeden mi povedal, ze pokozka je aj o genetike. tak ako sa niektorym zenam strie neurobia, tak sa inym mozu velmi vela aj bez toho, aby mali velke vykyvy vahy. strie mam na bruchu po tehotenstvach a nove sa mi spravili pri chudnuti. este pokracujem, pockam, co dosiahnem svoj ciel a potom chcem ist na laser, ktory spomina @majkakrellova. lenze ja sa obavam, ze u mna to neskonci len laserom, ze ma to bude stat ovela viac /previs brucha - nastastie nie je veliky, hore sa brucho stahuje, ale dole mam kožu povolenu a je to horsie cim viac chudnem, no bude stacit mensia plastika a vnutorne stehna. tie mi brutalne ovisaju. aj napriek tomu, ze chodim nordic walking 10+ km 3-4x do tyzdna a beham 3-5 km 3x do tyzdna.

je to cele naprd. clovek chce dobre vyzerat a vyzera este horsie 😕 😅

miru198
autor
21. júl 2016

Babulky ďakujem.. ja som pribrala moc a rýchlo.. nikto nevie z čoho z 55kg na 75kg bolia ma a stále sa robia ak keď váha je rovnaká pýtala som sa už aj doktorky no vraj zblednu lenže ja ich mám fialové a všade kraťase si nedam maximálne troška nad kolená mám ich aj pri kolenách bokoch a celom zadku.. je to strašne.. hnusim sa sama sebe.. skúsim ten bi oil možno pomôže ale mne by nevadili keby su biele ale ja ich mám červené niekde až fialové.. schudnúť sa snažim no bez výsledku..

mawka
21. júl 2016

@miru198 a za aky cas si tolko pribrala? nie je to niecim inym? jedna vec sa vypapkat a druha vec ine zdravotne zalezitosti. stitna zlaza, hormony. lebo ak velmi rychlo priberies 20 kil a pritom sa doslova nevalas na gauci a neprejedas, tak to uz by som po pricine asi patrala u lekara.

miru198
autor
21. júl 2016

@mawka v cvičení sa troška význam ak si pochudla je to fajn ale čo si napísala sú kardio cvičenia silový tréning 3 mesiace a nič ovisnuté nebude viem o čom hovorím 🙂 keď tak napíš spravičku napíšem ti viac 🙂

miru198
autor
21. júl 2016

@mawka pátram no bezvýsledne.. skončila som troška s pohybom ale nevalam sa a ani neprejedam všetko ako pred tým.. hádam na to raz prídem keď sa dám do kopy skúsim zas cvičenie ak mi dovoli lekár a hadam to pôjde..

mawka
21. júl 2016

@miru198 no bodaj by si mala pravdu, hovoril mi to aj kamos. ale ja tomu akosi neverim uz. mam pocit, ze moja koža je o cislo vacsia. stale mi hovoria vsetci, ze trpezlivost, ale ja vidim len, ze palim tuk, kondicka je fajnova a to je asi tak vsetko. este aj v tvari mam pocit, ze ovisam. ale hybat sa neprestanem, to iste nie. len som teda zo seba rozcarovana

miru198
autor
21. júl 2016

@mawka keď prídem s práce napíšem spravičku🙂)

mawka
21. júl 2016

@miru198 na tvojom mieste by som zasla na endokrinologiu. aj ked tiez pri tehu nepriberiem, len 8 kil, na mna sa to zakazdym nalepilo 3-6 mesiacov po porode a tiez som sa neprezierala. ale sak na kazdeho ine plati. a ja teraz fungujem v dvoch reziimoch, co ma dost vycerpava. mesiac mam iny reziim a dalsi mesiac uplne odlisny a aj ked sa postavim na hlavu, bohuzial, neviem to zladit nijak. a tyka sa to nielen stravy, pohybu, ale celkovo zivotneho stylu. mesiac zijem inak a mesiac inak. ciste psycho. sak kdesi som teraz vcera pisala, ze som uz v stadiu, ze potrebujem zmenit od zakladu v mojom zivote vsetko. mozno aj s tym to suvisi.

bzzzz
21. júl 2016

@majkakrellova a pomáha to aj na prsiach? Lebo po kojení sa mi na nich skladá koža ako harmonika a visia mi horšie ako 80 ročnej babke. ☹

majkakrellova
21. júl 2016

@bzzzz och toto ja neviem, len kamaratka na to bola mala strie na bruchu a preto sla na ten laser a upne jej zmizli po nom. Ked si to vygooglis tak je tento laser vhodny na odstranenie strii, jaziev a vrasok. Ale ako to spevni pokozku fakt netusim, urcite ju spevni ale ci je konkretne na prevysajucu kozu tak to asi nie. Na to treba vyhladat inu metodu a tu mozno skombinovat s tym laserom. Ja som mala tiez trocha ovisnute prsia ,ale pomohlo mi cvicenie a kremovanie olivovym olejom, necakaj zazraky za mesiac ani za dva ,ale po troch mesiacoch som ich mala znova ako 18nastrocna...

domibeyoutiful
21. júl 2016

Bohužiaľ, strií sa inak ako nejakým medicínskym (a drahým) zákrokom nezbavíš, ale aspoň na zmiernenie a zblednutie by mohli pomôcť rôzne krémy, ktorými sa pravidelne masíruj, aby sa ti pokožka dobre prekrvovala, ak proti tomu nič nemáš tak navštív párkrát solárku, možno to tiež trochu "zneviditeľní" alebo napr aj sprchovať sa na striedačku na problémových miestach teplou a studenou, aby sa pokožka "prebrala" a prekrvila lepšie. Držím palce 🙂

klarah2
21. júl 2016

@majkakrellova a mozes povedat tie cviky na prsia? Tiez ich chcem mat ako 18 rocna 😀

sweetzu
21. júl 2016

mne pomohlo solarko na strie, uz nie su ani vidno.

majkakrellova
21. júl 2016

@klarah2 len si daj do googlu cviky na prsne svaly , ja som nikdy necvicila s cinkami, mala som male pol litrove flasky s vodou , aj na youtube je vela cvikou na tieto partie, staci si to pozriet a sama si vyber ake ti budu vyhovovat a naozaj ak budes cvicit poctivo a kremovat sa kazdy den myslim ze uvidis zlepsenie, mna to ochvilku caka znova,lebo som v 5tom mesiaci :D teraz sa kremujem poctivo hlavne kvoli striam.

miru198
autor
21. júl 2016

Solarko vôbec ešte horšie veď som biela a mám ich fialové a krvavé opálim sa a je to ešte viac vidieť už som zúfalá.. ale musím behnut tej doktorke..

klarah2
21. júl 2016

@majkakrellova no musim veru po veceroch zacat cvicit. Ja mam konecne NEJAKE prsia a este kojim aj ked mala ma uz 15 mesiacov. S vahou nastastie problem nemam, skor potrebujem pribrat, len sa bojim co to bude ked prestanem kojit.

majkakrellova
21. júl 2016

@klarah2 no ja som mala vzdy prsia na to ze som mala 48kg mala som dvojky coz je na taku vahu dobre , samozrejme kil mam uz 55 ale vsetko ide do brucha do prs zatial malicko 🙂 a ani ked som prvy krat kojila tak sa mi nic extra nezvacsili,len nemali uz taky pekny tvar a to som ani dlho nekojila,len nejakeho pol roka, potom sme davali nutrilon. A te cviky mi naozaj pomohli, teraz zacni cvicit a uvidis ze ich budes mat pevnejsie a aj vacsie , nie o moc vacsie ale predsa. A ozaj tych 15 minut denne nieje vela a urobis nieco pre seba, tvojho muza a obaja budete spokojny :D

klarah2
21. júl 2016

@majkakrellova ja som mala pred tehu 52kg a prsia teda nic moc, teraz mam 47 a prsia teda konecne take, ake by mi mohli ostat 😀 Ale asi skor zostanem sklamana ked dokojim... Takze k par cvikom z kalanetiky vecer pridam nieco na prsia a uvidime teda

mawka
22. júl 2016

@majkakrellova len my, co mame trojky, stvorky, tak tie sa nam veru uz nepostavia ako 18 rocnym po detoch 😀
inak chlad pomaha pevnosti pokozky. kamarat lekar povedal, ze treba sa od isteho veku na zaver sprchovat studenou, premasirovat telo. sice sa mi ze prsia nepostavia, ale ze pokozka bude pevnejsia a budu mi pomalsie ovisat. nieco na tom bude. ved chlad sa bezne pouziva v terapiach.

majkakrellova
22. júl 2016

@mawka nic vopred neodsudzuj na zanik, kto vie mozno pomoze cvicenie aj vam, a ano chlad sa odporusa, napina pokozku ,tak skus si to vsetko spojit, cviky, masaze kremom,mozno by si mohla skusit aj nejake specialne drahsie , te studene sprchy a obklady a budu jak nove :D

mawka
22. júl 2016

@majkakrellova ach, bodaj by si mala pravdu 😉 😀 obavam sa vsak, ze akurat sa zastavi ovisanie. este ako tak mam vyhodu, ze aj ked povädli, ale su plné, mam objem. aspon nieco vyzera na mne fajn - v podprsenke 😀

erika272
22. júl 2016

juuuj ja som tak strasne plakala ked som zbadala ze mam strie potom mi to uz bolo jedno... mamich na bruchu len a asi 2,3 na bokoch skor mi vadi ze aj ked som pribrala len 7 kg cez tehu ostala mi taka ako keby ovysnuta koza na bruchu rodila som sekciou tak neviem ci z toho tomoze byt alebo z coho ale strasne rada by som sa toho zbavila,,,

maykaaa1122
9. nov 2016

hlavne napínajúce miesta treba natierať veľmi často..ja som si natierala prsia aj stehná krémikom od bepanthenu. A som spokojná.. 😉