Striasanie a tetánia

5. jún 2024

Ma niekto prosim skusenost pri tetanii s akoby striasanim ?( akoby od zimy) ze by ma malo striast ale nestrasie len taky pocit ...tetaniu mam zistenu mesiac beriem magnosolv ale z neho ma prehana a mam nizky tlak, priznaky sa u mna menia preto sa pytam tu..dakujem

nikaeli
5. jún 2024

Magnosolv sa pije po dúškoch, najlepšie ked sa trošku usadí. Alebo si dávku rozdeľ. Alebo si kúp iné Mg - chelátové, citrátové alebo iné - nájdeš na nete (rozdiel medzi nimi je vstrebateľnosti). Skúšaj, ktoré ti bude najviac vyhovovať. A hej, môžeš mať pocit striasania. Tetánia je zvýšené nervovo.svalové dráždenie.

natalka2548
5. jún 2024

Áno, môžeš sa triasť aj pocit vnútorného trasu, brnenie končatín, je to prejav tetánie, treba si dať magnezium, kľudne aj iné ako magnosolv- ten treba piť pomaly inak z neho preženie. Ja mavam pri strese a tetani aj normálne zimnicu z ničoho nič.

autor
5. jún 2024

@natalka2548 akoze vnutorne trasenie mavam az sklbanie svalmi ...ale toto je ako ked sa "zjezia chlpy "neviem to vysvetlit..🙈 ale dakujem skusim pit pomaly

jamimo
5. jún 2024

môže byť... Z Magnosolvu ťa preháňa, lebo je to najlacnejšie zloženie s najnižšou vstrebateľnosťou. Kúp si magnézium vo vyššie vstrebateľnej forme, napr. magnézium ororát - Magnerot, chelát, malát, bisglycinát, threonát. Žiadny Magnosolv, Magne B6, Magnesium lactici a podobné..
Aj keď máš nízky tlak, začni užívať Magnerot, v príbalovom letáku sa uvádza 3x denne 2 tablety, prvý týždeň. Ak sa veľmi bojíš nízkeho tlaku, tak si daj večer pred spaním 2 tablety, počas nasledujúceho dňa skús napr. 1x ráno, 1x poobede, 2 večer. Sama uvidíš rozdiel. Ľudstvo je podvýživené horčíkom, pôda zdevastovaná, vyčerpaný horčík z nej... a nie, nie, neboj sa, nepredávkuješ sa. Odporúčam knihu od Carolyn Dean Zázrak jménem horčík 👌 nenechaj si ujsť toto rozšírené vydanie, ja mám staršie vydanie, po ňom sa na trhu zaprášilo a nezoženieš ju nikde... Dovolím si tvrdiť, že by mala byť Bibliou každého tetanika, panicko-úzkostného človeka, neurológa, psychológa.... Osobná skúsenosť na nezaplatenie😄 mávala som šialené stavy, dnes fit pár rokov (až na záchvev po covide...) neviem nepočítam to.
https://www.martinus.sk/772269-zazrak-jmenem-ho...
Ak chceš pošli mi do IP tvoj mail, pošlem ti e-book o horčíku. Skoré zlepšenie prajem!
PS: ak máš priestor, nájdi si tu aj iné príspevky odo mňa o tetánii. Vysvetľujem tam aj pomer Mg a Ca pre optimálne vstrebávanie do medzibunkového priestoru...

anka4434
5. jún 2024

Ma aj dakto z tetanie (vysokeho chvenia nervov) preskakovanie srdca mne ju tiez zistili po zachvate nasadili neurol na upokojenie tych nervov extrasystoly nemam pri neuroly a ked som si nedala tak mam. Ma dakto pri tetanii s tym problem ? Dakujem

jamimo
5. jún 2024

@anka4434 mne predpísali lieky na kardiológii na vysoký pulz, možné extrasystoly, najnižšiu dávku betablokátoru. V pohode. Princíp je takýto= telo v strese, somatizuje, zvýši sa produkcia kortizolu, vystrelí adrenalín, začne búšiť srdce, navrie žila na krku... a atak ako vyšitý.... CNS reaguje rôznymi príznakmi. Mne predpísali Neurol 0,25mg na už hraničné stavy, ktoré by som nezvládla.... Poviem ti, z celého balenia som užila asi 4-5 kusov za rok. Toto ale nebola moja cesta. Zahryzla som sa do toho, psychoterapia, šport, odpočinok....Viac rokov som v pohode. Netvrdím, že nemáš brať lieky, ale treba riešiť príčinu, súvislosti a pracovať s tým. Lieky ako Neurol ti majú pomôcť na preklenutie najhorších stavov...

anka4434
5. jún 2024

Ja som lieky jedla rok (nebilet) a potom sa zistilo ze mi to robia tie lieky teraz citim páru ich za den dakedy mam taky par minutovy atak ze kazdy 3-4 uder ale ked aom mala tie lieky tak v kuse cely den dakedy aj 5 hodin v kuse 3-4 uder tak som ich uplne vysadila a teraz hlavneked pulz je nad 140 tak idu hned alebo ked si prudko lahnem cupnem tak pride na mna sem tam ale uz nechcel lieky ani vidiet

anka4434
5. jún 2024

@jamimo Ale furt ich mam a stale si neviem na ne zvyknut

jj_anka
5. jún 2024

@anka4434 áno

jamimo
5. jún 2024

@anka4434 ale Neurol nie je na extrasystoly. Treba komplexné vyšetrenie u kardiológa, neurológa, možno ti "hapruje" štítna žľaza, možno máš anémiu, možno psychické tlaky, post traumu.... aj to môžu byť príčiny tvojich stavov. Od toho tu máme diferenciálnu diagnostiku, rôzne vyšetrenia a prístupy k liečbe, pomoc k svojpomoci. Problém nie je len čiernno-biely a neexistuje jediná možnosť. Pravdou však je, že je umenie nájsť odborníka, ktorý rozmýšľa v širšom kontexte a súvislostiach, ďalej- netreba sa dať odbiť a hlavne musíš sama vynaložiť úsilie k svojpomoci, samoštúdiu. 👆 Ja, čo som si sama neobehla, nevybavila a argumentovala, to som nedostala.
Skoré zlepšenie prajem!
PS: užívaj aj vyššie dávky vhodne vstrebateľného magnézia, napr. formu ororát, chelát, malát, threonát, bisglycinát, kuk príspevok vyššie.

anka4434
5. jún 2024

@jamino Mam vsetko pobehane len to ze mozem mat tu velku drazdivost nervov a zw to to moze sposobovat teraz som par dni po zachvate musela uzivat neurol na ukludnenie tych nervov podrazdenych a dnes som nemala a pred pol hodinou ma chytil zachvat extrsystol kazdy jeden max druhy uder. Mam vswtky vysetrenia urobene a stale nic zistene.

luccija
5. jún 2024

@anka4434 sú neškodné, ale nepríjemné.Taky pulz, keď si cupnes vstaneš je normálny.Najkepsie je si to nevšímať a, keď je zle trocha si pomôcť Neurolom.Mne pomáha šport niečo robiť.Pred menzesom mávam extrasystoly cela som vtedy vysinutá a napnuta ako struna🙂

anka4434
5. jún 2024

Ale takto chytit taky zachvat je velmi neprijemne. Keby sa ich dalo nevsimat ked ich citim ako keby ma dakto kladivom bil po hrudi.ale ked kazdy jeden uder je extrasystola tak to uz neni dobre ci? Ja mam zdrave silne srdce povedal kardiolog. Len keby sa ich dalo daako zbavit

22petruska
5. jún 2024

Môžu byť aj silné bolesti hlavy príznakom tetanie ?

jamimo
5. jún 2024

@22petruska samozrejme, mne sa začala zvieravou bolesťou na vrchu hlavy, akokeby som mala obruč (korunu) na hlave 😵‍💫

nikaeli
5. jún 2024

@anka4434 mávala som vyše 700 extrasystol za deň. Dva roky som sa trápila, zhoršovalo sa to v noci. Nemohla som kvôli tomu spať. Kardiologička ma len sledovala, že to bude stresové (tetanické), že mám srdce zdravé a posielala ma za psychiatrom. V októbri som zmenila kardiológa, ten mi predpísal najnižšiu dávku Egiloku plus Kaldyum (mám znížený draslík) a aktuálne nepociťujem takmer žiadnu extrasystolu.
Súhlasím s @jamimo, všade to píšem - tetánia a jej záchvaty nám dáva zabrať. Všetko je však o práci na sebe. Nie je to jednoduchá cesta, nemudrujem a netrepem do vetra. Zápasím s tým už vyše 3 roky, takmer 4. A preto tvrdím, že sa to dá. Aj bez AD (aj keď aj ja som mala v krabičke prvú pomoc vo forme Neurolu - a keď som si ho dala, tak len polovicu z 0,25). Všetkým vám držím prsty! 🩵

anka4434
5. jún 2024

@nikaeli Ja urcite AD nechcem aj ked mi vravia ze si to mam dat a kazde lieky arytmika mi robili zle a posledne mi vyvolavali vela tych extrasystol tak som ich vysadila podla kardiologa par dni na to som dostala tetanicky zachvat ale od vysadenia liekov som mala len par krat extrasystoly ale teraz ako som mala ten neurol dva krat denne a dnes som si mala dat len na vecer tak ich mam strasne vela a zacalo to dve tri cez den a neskor ku veceru som chytila taky zachvat ich ze kazdy jeden max druhy uder neviem co to mohlo byt ale taketo mnozstvo som ich este nemala naraz a trvalo to mozno 2 minuty v kuse som lezala na zemi stlacila nos a tlacila do brucha. Neviem lebo z toho chvenia nervov mam aj neustale tocenie hlavy vysvetlovali mi to na neurologii ze to daake nervy v krcnej sposobuju ale neviem uz ake

22petruska
6. jún 2024

@jamimo mne sa postupne tie priznaky pridávajú... občas pri veľkom záchvate užijem frontin