Strhnutý necht

19. sep 2024

Ahojte v pondelok som si narazila gélový nechet a oddelil sa mi aj môj nechet od nechtového lôžka.. prst mam opuchnuty a nemôžem ho úplne zohnut.. aj si ho prevezujem.. dnes som si všimla ze sa mi tam robí také biele mazivo je to ôk?
Na chirurgiu sa bojím ísť.. predstava že mi odtrhnu nechet je nepredstaviteľna asi by som tam odpadla... dorastie mi alebo čo mám robiť?😫😫

dota6
19. sep 2024

Stalo sa mi niečo podobné. Len ja som aj privrela ruku. Mala som to zlomené a môj aj gélový necht odrazený od nechtového lôžka. Ten mi strhli dole a bolo to okej. Napichali to dostatočne, bolelo to len chvíľku po tom. Viac bolela zlomenina :D

chrobak7
19. sep 2024

Necht dorastie. Len je otázka, čo s tým utrhnutým.

Ak si to chceš sama ošetriť, dá sa. Zožeň si Ajatin, vydezinfikuj ním celý prst aj nožnice a skús si ten oddelený necht odstrániť. Oddelený necht už neprirastie späť k prstu, takže kľudne môžeš strihať.
Potom to znovu potri Ajatinom a prst si obviaž. Necht bude pomaly rásť a postupne ti prekryje to lôžko.

autor
19. sep 2024

@dota6 no ktovie či neni zlomeny lebo ešte v ten deň mi napuchol 🤦‍♀️ len mňa chytá hrôza s toho dat necht dole .. keď sa mi to stalo skoro som odpadla ja nenavidim takéto mäso a krv proste ...

autor
19. sep 2024

@chrobak7 skúsim.. necht mam od polovice malička zlomený keď s ním pomykam vidím lôžko... mám na ňom prilepeny ešte aj ten gélový.. snažila som sa ho dat dole ale neuspešne keďže je silno prilepeny na môj... ja sa len bojím že mi to zahnisá a budem si ho musieť strhnut... na to nemám žalúdok

dota6
19. sep 2024

Som na tom podobne, nemám rada krv a pod. Lenže mne to plandalo a pulzovalo a moje praktické "ja" sa rozhodlo nešpekulovať. :D a bolo to top riešenie. Ten necht som mala nakrivo a nový narástol rovno. Aspoň niečo pozitívne.

autor
19. sep 2024

@dota6 no moje rozumné JA je momentálne schované v jaskyni 😄 no uvidim

dota6
19. sep 2024

@autor :D úplne rozumiem. Dajte potom vedieť ako to dopadlo.

autor
19. sep 2024

@dota6 zatiaľ si ho nechám na prste a uvidim čo osud prinesie 😄😄 jedine ze ma to dosť obmedzuje nedá sa mi riad umyť a variť. . Deti okúpať.. ťažko

mariska1989
19. sep 2024

Prvom rade aspoň skrátiť ten necht . Ísť k nechtarke a poprosiť ju opatrne ti ten necht odstrániť čo sa dá tak až netrpiš. Ak je napuchnuty a dlhšie asi by som zašla možno bude zlomení tak radšej k dr ísť

hara_vara
20. sep 2024

nosiť svoje nechty 😄

autor
20. sep 2024

@mariska1989 skúsim ďakujem