Strhávanie nechtov.

yanqqa
20. aug 2018

Strhavali niekomu nechty na chirurgii? Bolí to veľmi? Na čo sa mám pripraviť? Alebo sa dá tomu nejako vyhnúť?..
Dôvodom sú otlačene palce na oboch nohách po turistike. Jeden nechať je modrý a boli to pri každom pohybe.

silvi70
20. aug 2018

@yanqqa, skús nájsť vo svojom okolí podológa, ktorý pracuje so šponami - možno sa vyhneš chirurgii...

beata_ra
20. aug 2018

A to sa ti prosim ta ako podarilo, sa hentak skantrit na turistike???

yanqqa
autor
20. aug 2018

@beata_ra :D no bola som na Krivani v nových topánkach.. hore to bolo v pohode, ani ma netlacili. Ale pri zostupe asi narážali špičky palcov o topánky.. no brutálne to vyzerá :(

ceresnovci
20. aug 2018

tahali mi ukazovak - ani som nevedel kedy, a bol von ... bolest po stiahnuti bola zvladnutelna ... najhorsie boli noci. Na ohe mi zarastal nechet na palci.. tam mi poholi leukoplasty. Drzim palce.

beata_ra
20. aug 2018

Isto by som sa hned nedavala na to, ze strhnut, mozno na to treba nechat tak a popravi sa to este. Mozno zajst niekam k pedikerke, bo ked pojdes k doktorovi, tak je iste, ze ti ho hned vytrhne

yanqqa
autor
20. aug 2018

@ceresnovci och, vďaka. Mňa to v noci boli aj teraz, takže verím že horšie to už nebude. Len toho samotného trhania sa bojím.

yanqqa
autor
20. aug 2018

@beata_ra no je to už štvrtý deň, skúšala som macat v repiku aj ychtiolovu masť ale bolí to čoraz viac. Ešte tomu dám sancu do zajtra, ale veľmi neverím že sa niečo zmení. A palec je do polovice bordovy, takže sa bojím infekcie.

beata_ra
20. aug 2018

Vies co tak chod aspon na pohotovost, neviem, no ak vravis, ze sa to stale len zhorsuje tak asi by bolo fajn ak by si sla k doktorovi, aby tam nebolo aj nieco ine

hors
20. aug 2018

@yanqqa Ahoj mne strhali keď som mala cca 17r mne zarastal až tak že mi ho museli strhnúť a škriabať mäso okolo , lebo som sa bala.Bolo to dosť bolestivé.Nenechaj sa tak choď k lekárovi čím skôr.Oni ti daju injekciu a strhnúť to je tak chvíľka to dáš neboj😉 Ja viem ľahko sa píše a hovorí keď sa to človeka neprežila,ale fakt choď skôr aby si zbytočne netrpela viac.Ja som čakala neviem na čo a potom som takto dopadla.

sara287
20. aug 2018

@yanqqa ahoj, mne strhavali necht lebo mi zarastal. Bolelo to tak, no.. Dalo sa to, ale uz NIKDY by som si to nedala urobiť. Keď tu vyrastie nový necht, je taky nechutný okrúhly a po čase začne tiež tlačiť na hrany. Mala som ist aj s druhým palcom ale nešla som. Uz som sa naučila si ich sama nejako ošetriť, a tiež chcem skúsiť tie spony.

yanqqa
autor
20. aug 2018

@hors ide o to ze mne nezarasta, ale zrejme sa mi pod ním hromadí krv alebo hnis a je to naozaj bolestivé. Myslím že časom by odpadol aj sám, ale bojím sa infekcie, tak preto ho chcem dať dole a odborne ošetriť. Ale ten strach tam je naozaj velky.

janullka
20. aug 2018

@yanqqa najdite si na fcb SC Medical oni sa zaoberaju zarastajucimi nechtami

hors
20. aug 2018

@yanqqa jasné ja viem ,že nezarasta .Ja som chcela len povedať,že čím skôr tým lepšie.Keby som ja bola isla skôr tak som mohla mať pokoj a mohli mi možno nech zachrániť a nemuseli mi to hnisat.Preto som písala že aby si sa nenechala len tak čakať.Viem strach je strašný ale choď cim skor .Neboj odtrhnutie nieje nič strašne.Drzim palce 😊

xeonela
20. aug 2018

@yanqqa Prekonaj strach a zajdi tam, cim skor, tym lepsie. Mne necht uz tiez strhavali a veru, zazila som uz horsie veci ako hento :D :D Netreba potom ale zabudnut na dokladnu starostlivost o ten prst. 🙂

fefe123
20. aug 2018

juj, aj som si tak dokaličila nechty... ale našťastie, nie celé..... tiež som sa zle obula a dolu kopcom som si omodrila nechty... ja som si najprv myslela, že to mám od niečoho zafarbené... 😨 ale nie, podliate krvou... tak mi treba 😂 mne to postupne, cca za rok odrástlo a už to mám OK...

yanqqa
autor
20. aug 2018

@xeonela uz sedím pri svojej dr po výmenný lístok, tak snad sa zajtra dokopem aj na chirurgiu. Ja mám strach z toho, že mi budu trhat obe a uz pri prvom budem v bezvedomí :D

yanqqa
autor
21. aug 2018

No tak dnes som bola, skúšal strhnúť ale nechcel veľmi nasilu, tak ošetrili a zaviazali ze ešte počkáme kým sa viac oddeli 🙂 vo štvrtok na prevez tak uvidime

saska112
21. aug 2018

@yanqqa no tak nam daj vediet, ja som od malicka strasne zvedava ake to je. U dr. vydrzim vselico nie som citlivka ale tahanie zuba a nechta su mi akosi proti srsti...drzim palce !

bykaterina
21. aug 2018

mm strhavali niekolko krat, ale vzdy sa to pokaslalo zase. tvoj pripad asi nie je na trhanei ale skor skocit za sikovnou pedikerkou aby ti dala nohy do poriadku. Alebo potom k takemu dr co sa venuje plastickej chirurgii ze ti nechty tak urobi ze ich netreba strhavat mm to ma uz 17 r tak urobene a teda klop klop ma pokoj, ale ked si spomenie ako mu strhavali tak mu je šoufl este teraz z tej bolesti.

yanqqa
autor
21. aug 2018

@saska112 veď práve, ja som bola strašne vyklepana.. mali zo mňa srandu 🙂 teraz cítim taku pichlavu bolesť z toho, že mi to oddelil po kade to šlo.. ale keď mi to robil tak som veľmi nič necítila. Niečím to postriekal tak možno preto. Skusal to trochu kyvat a ťahať a potom ze necháme to ešte tak.

zviz
21. aug 2018

Toto iste sa stalo mojej mame, paradoxne tiez pri ture na Krivan 😁. Nechty z palcov jej zliezli same, trvalo to cca 4-5 mesiacov. Teraz ma pekne, zdrave a bolo to v podstate bezbolestne. Neunahlite sa, strhavanie je podla mna fakt ta najkrajnejsia moznost...

matabb73
21. aug 2018

@sara287 aj mne zarastal necht na palci na nohe. Pedikérka mi naliepala špony a asi po troch mesiacoch sa to úplne upravilo. Strhávanie nemá zmysel. Ja som si ho nechtiac strhla, keď do mňa narazilo autíčko na jarmoku a práve ten novo rastúci sa mi potom stáčal a zarastal.

yanqqa
autor
21. aug 2018

@zviz no len ja som musela k dr lebo mi to strašne puchlo a zapalilo sa a uz to vyzeralo na ATB. Uvidíme pri kontrole. Snáď mi ich nebude oddeľovať nasilu.

cawes
21. aug 2018

@yanqqa ahoj urcite nie chirurgia ja som sa takto tiez znicila na turistike. Asi 10dni som nosila slapky potom bolest presla. Ak by chcel ist necht prec tak by ti zacal odpadavat. Toto mam takto uz 4mesiac a vyrasta to na druhom palci modrina isla prec sama.

yanqqa
autor
21. aug 2018

@cawes ja to mám takto.. nechty uz nemajú zdravú farbu, takze zrejme uz pôjdu dole aj samé. To hnedé je nejaký liečivý krém, ale ta farba nechtov je real, oproti ostatným nechtom sú tie dve podľa mňa uz nezive.

cawes
21. aug 2018

@yanqqa ano vyzeraju byt odumrete ale aj tak pockaj oni odpadnu same a to si potom sama strhnes. Ja som malemu takto strhavala par sni dozadu.

babyfrog
22. aug 2018

treba ist k pedikerke a ona ti ich pekne spravi... ja som bola na strhavani a nikdy viac...na jednom palci mi poškodili lozko uz mi nikdy pekny nechcet nenarastie a ten druhy mi nanovo rastol taky isty..isla som k pedikerke a ten neposkodeny mi dala do poriadku

xeonela
31. aug 2018

@yanqqa A co doktorka na to povedala? Nebudu ti ich teda nakoniec strhavat? Nevyzera to veru pekne, hadam sa coskoro z toho dostanes 🙂

yanqqa
autor
31. aug 2018

@xeonela no nakoniec ich nestrhavali 🙂 dvakrát som bola na chirurgii, kde mi to narezali a vyčistili, čo tiež nebolo veľmi príjemné ale dalo sa vydržať a na tretíkrát len vyčistili a napísala mi ze kontrola podľa potreby, co v mojom ponímaní znamená ze nikdy viac 😀 ešte je to trochu citlive, ale uz to neboli tak ako predtym, keď som naozaj 3 noci za sebou zaspavala s plačom a dúfala ze sa dozijem rana. Teraz uz len počkať kým nechty odrastu a narastu nové.

krasinka
14. jan 2019

@sara287 ahoj chcem sa opýtať po tom ako ti to strhli objavila sa to na obvaze aj krv ?