Stretol sa niekto s tŕpnutím tváre ?

jasminn_1
11. jan 2020

Dobrý.. uz asi 2 tyždne mam taký problem, že mi začala trpnuť pravá strana tvare ( líce ucho a spankova časť) samozrejme som hned navstivila obvodného a ten mi povedal že to moze byt z nádchy a poslal ma k neurologičke u tej mam byť v utorok.. lenze uz od toho prešiel tyzden a pol uz je aj po nadche a stale nic keď mi to odtrpne tak akokeby som mala taky tlak v uchu tak terazneviem či nemam aj nieco s uchom a isť k ušnemu alebo ako to riesit u zubara som uz bola a vsetko v poriadku stretol sa s tym uz niekto ?

lenkakravcova
11. jan 2020

@jasminn_1 Stáva sa mi to pri veľkom strese. Ci už fyzickej zaťaží (i pri chorobe), alebo psychickej zaťaží.
Strpla mi takto tvar. Naposledy celá ľavá strana tela (bolo to dosť stresujúce lebo som necítila ani ci dýcham tou nosnou dierkou, manžel volal radšej sanitku). Chodila som po lekároch mesiac..
Neurologicka nezistila nič. Naordinovala mi len magnézium, vápnik a oddych. Do papierov napísala neurologicka tetania.

miriam1983
12. jan 2020

Aj tetanua ss takto prejavuje. Daj si magnezium. Malo by to povolit. A kludne kazdy den 1aj 2tbl.

ivangeline
12. jan 2020

Mŕtvica?

jasminn_1
autor
12. jan 2020

@ivangeline to akoze vážne ?

ivangeline
13. jan 2020

@jasminn_1 myslím, že je to jeden z príznakov. Určite by som nezanedbala kontroly. Ja si len spomínam na učiteľa už po mŕtvici a mal polovicu tváre ochrnutu a ťažšie hýbal tou časťou tela..

semila001
14. jan 2020

ja mam epilepsiu mavam to ja pred zachavatom bud mi trpne ruka noha pery tvar až znecitlivost

ticko
17. jan 2020

Ja to mám po chrípke časom to prejde ale nie úplne

mima1108
12. feb 2022

@jasminn_1 ahoj ako si dopadla s tou tvarou? Stale to trpne?