Stretávanie sa cez koronavírus. Aký je váš názor?

16. apr 2020

Zdravim vas. Chcem sa spytat na to, aky mate nazor na stretavanie sa ludi pocas tohto obdobia. Grilovacky, male oslavy.....
Mam dojem, ze kazdy druhy na to kasle a ja, co som poctivo doma, plus nam stoji podnikanie, na to doplatime. Pretoze takto sa opatrenia neuvolnia 😥
Som len ja na hlavu, ze to beriem vazne (a nemyslim si, zeby to bola najhorsia choroba sveta).. alebo? Chcem, aby to cim skor preslo....ci sa aj vy stretavate napr s tym, s kym ste v praci?

basullinka
16. apr 2020

My ako rodina sa nestretavame, telefonujeme si. Kym sa vymysli vakcina, pripadne ako taka liecba (co bude sakra narocne) treba vydrzat. Prva vlna akejkolvek podobnej choroby je vacsinou najhorsia. Avsak myslim, ze zodpovednost treba, trosku vydrzat a riesit len nevyhnutne veci (praca, nakup) a oslavy, grilovacky pockaju. Ale zase nehnat to do krajnosti (pomaly kloktat savo). Proste zlaty, rozumny stred 🙂

majaon
16. apr 2020

Ahoj,ja to beriem tak isto ako ty,čo sa týka stretávania sa,tak len v nevyhnutných prípadoch ako práca,nákup...žiadne grilovačky ani len s mojimi rodičmi,svokrovcami,nič a to budem mať v sobotu 40-ku 😛 a na pláne som mala rodinnú oslavu v reštaurácii,hold smola,odkladá sa na neurčito...práve ma vytočil môj partner,ktorý to trochu podceňuje v tom stretávaní sa s jeho rodinou...

panelacikova
16. apr 2020

Tiež sedíme doma. Ja maximálne obchod raz za týždeň cca a s dcérou spolu občas na prechádzku von, preč - mimo ľudí... jedenkrát za deň. ale tiež nadobúdam pocit, že iní ľudia na to totálne serú a majú to na háku. s rodinou som sa nevidela už prakticky dva mesiace...

luccija
16. apr 2020

Dodrziavam nestretla som sa ani s rodičmi.Von chodíme denne, do obchodu tak 2x týždenne.Ale u nás v dedine grilovačky, párty hudba na plné pecky čakala som kto zavolá policajtov.Dnes som videla už veľa teenegerov na bicykloch, nanuky si kúpiť sa mi zdá, že ľudia dosť polavuju.Ak sú spolu v práci to sa mozu už rovno aj cez víkend stretnut.Ale začína mi byť otupno a začínam túžiť po káve na terase či zmrzline.

bundicka223
16. apr 2020

My sme tiez poctivo doma.... Nestretavame sa a ideme vybavit len najnutnejsie veci ako supermarket raz za dva tyzdne a na postu ale ziadne oslavy, grilovacky ani nic take

janinah
16. apr 2020

Sedím doma a chodím do práce do nemocnice,semtam les...rodičov som nevidela mesiac,ani neuvidím....ale bláznov a hlupákov je dosť a najviac ma štve,že ich zrejme potom budem zachraňovať v prvej línii a ohrozovať seba i moju rodinu,lebo ktosi nevedel doma na zadku vysedieť....

sense
17. apr 2020

Chodim do prace kedze home ofgice nie je mozny plus robim v odvetvi kt sa uplne zastavit nemoze, na nakup a do prirody... mama byva u mna, dieta chodi ku otcovi.... grilovacka ako party a kopec ludi nie, grilovanie s rodinou dcera,mama,priatel ja ano...
Zivot sa nezastavil , len spomalil...

jexica
17. apr 2020

stretavam sa s rodicmi chodime sa k nim na dvor hrat s malym ma tam vsetky hracky ... vydrzala som mesiac a potom som psychicky to nedavala uz tak sme tam zacali chodit a som na tom podstatne lepsie

marca12
17. apr 2020

Cela pandemia je len o nevrazivosti. Kazdy kazdeho sleduje,kam ide,co robi. Preco by sa rodina nemohla vonku stretnut za dodrzania pravidiel? My sa navstevujeme, ale iba vonku,vzdialeni od seba,nie sme v blizkom kontakte. Prestante uz s tou nevrazivostou. Ja teda nepoznam nikiho,kto by vo velkom oslavoval,griloval.... ale ak aj,co ty vies,za akych podmienok a opatreni griluju.

erickatt
17. apr 2020

Raz za týždeň skontrolovať robotu moju. Poliať kvety a pustiť na chvíľu vodu ( inak je odstavena) a zastavím sa u našich či im niečo netreba. Obchod raz za týždeň... Inak minimálne ,

lenuliatko84
17. apr 2020

My sa stretávame len s mojimi rodicmi,chodime tam na dvor kazdy jeden den.oni su len doma a my tiez

emmusska
17. apr 2020

na dvore sa s mamkou stretneme max raz za tyzden no aj to len s ruskom a na dvore, do domu sa nechodi. zvacsa jeto ale vtedy, ked sa chodi na nakup a nakupuje sa aj im

zuzanockamt
17. apr 2020

áno, stretávame sa s rodinou - rodičia, svokrovci, súrodenci a neplánujeme to meniť

martinka13
17. apr 2020

Raz v týždni veľký nákup, s rodičmi sa stretávame cez víkend u nás na velkej záhrade v ruskach. Udrzujeme si odstup. Určite menšia šanca nákazy, ako pri nákupe v potravinách....

11iva11
17. apr 2020

Ináč je tu niekto, komu ten zákaz stretávania sa s rodinou potajomky vyhovuje? Vôbec mi nevadí, že nemôžem vidieť svokru, napríklad 😀

zuzkalujza
17. apr 2020

My nechodíme nikam, iba raz za 2 týždne na nákup aj to len iba jeden z nás, väčšinou priateľ. Obaja sme na home office. Čo sa týka stretávania, tak sa stretávame občas s našimi a s jeho bratom, švagrinou a ich dcérkou. Ale nikdy nie v byte, iba vonku na záhrade v rúškach a v odstupoch.

oli18
17. apr 2020

Neviem, ako babky mozu na zahrade dodrziavat odstup od vnucat, ked tie behaju hore, dole. Aj ku nam prisiel na dvor 8 rocny vnuk a prve co bolo som ho objala opacne a pobozkala s placom na chrbat. Neviem, ako by som sa tomu vyhla pri mensich vnucatkach, najme pri rocnom bobakovi, ktorych som uz pomaly 2 mesiace nevidela. Takze nechodime, nestretavama sa a cakame na lepsie casy.

lenka2710
17. apr 2020

Ja som sa tiež nestretavala ani s rodičmi ani svokrovcami, asi mesiac a pol sme sa nevideli, svokrovcov tuším aj dva mesiace už! Ale oco je v nemocnici s mozgovou príhodou a mamu som samu nemohla nechať, takže som si ju zobrala k sebe, nech to para tlači, rovnako sa môže nakaziť aj na nákupe v potravinách! Ja som doma s malou, už aj muž prestal do roboty chodiť, ona býva na lazoch, tam jedine by ju mohol nakaziť strom alebo vietor! Takže niekedy prídu také okolností, ze si človek nevyberie! Takže s mamou sa teraz stretávam! Normálne minule vravím mužovi, že mi už asi začína aj prepínať z tej korony, že mi normálne aj svokra začala chýbať 😂😂😂

zuzzqa
17. apr 2020

Ano stretavame sa s rodicmi aj svokrovcami, budbu nich alebo u nas na zahrade. Kamaratov sme tak nejak obmedzili, i ked muz sem tam zajde na 5 minut za znamym ked si potrebuju popoziciavat naradie a pod. Ja kazdou chvíľou rodím a určite pridu rodicia aj svorkovci ku nam na navstevu aj castejsie ked sa maly narodi. Korony sa nebojím o nic viac nez ostatných vysoko infekcnych ochorení. Hygienu dodržiavame cely zivot, nie len teraz

deti95060810
17. apr 2020

nie nechodíme nikde ....jedine mm do práce - ale to musí a ja ku otcovi - je na mne závislý kvôli veku a zdr. problémom.
do obchodu 1-2 krát za týždeň. máme 4 deti tak to si vieš predstaviť ako tie nákupy vyzerajú...😉

simsalabim
17. apr 2020

My dodrziavame velmi poctivo. nestretavame sa, cas travime vsetci 5 spolu. Robime aj studujeme z domu. Vyuzivame zahradu, pripadne sa ideme prejst ci previezt na bicykli s ruskami. Na nakup chodime vynimocne, vacsinou si ho dame priviezt. Neikedy zanesieme potraviny susedom. Vidim, ze mnohi susedia to cele ignoruju, chodia kade tade, bez rusok, spolocne travia cas...my sa teraz drzime stranou. Sme za divnych... Manzelov brat sa dokonca na nas nastval, lebo chcel kupit nieco na inzerat v nasej mestskej casti a chcel, aby mu to manzel isiel pozriet, zaplatit a doniest. Manzel mu povedal, ze ved ma auto, nech si po to ide sam.... to je v ramci BA taky problem? Za inych okolnosti by mu to vyzdvihol, ale teraz mi to pride cez ciaru.

autor
17. apr 2020

@marca12
Kazdy druhy clovek napise, ze ma takych susedov. Aka nevrazivost?
Nemyslim si, ze je korona najhorsie ochorenie na svete, ale ked prispejem k tomu, ze sa to rozsiri, tento blazinec neskonci. Ak si ludia myslia, ze toto nebude mat na nic dopad, su podla mna naivni, pretoze ekonomicke nasledky uvidime az po tom vsetkom. Cim skor to skonci, tym lepsie. Nechranim seba, chranim v prvom rade ostatnych a pride mi zvlastne, ze niektori maju na take drahe grilovacky. Kiezby niesli nasledky len ti nezodpovedni, ale to nejde..

ericavargo
17. apr 2020

my poctivo sedime doma, od 6. marca, max. na nakup skoro rano a do lesa s dietatom raz za cas, snazime sa prispiet k tlmeniu a nesireniu, ale je to riadne psychicky narocne, keby sa takto spravali vsetci, bol by pokoj, ale su ludia, co dodrzuju a taki co na to kaslu.

elizabeth88
17. apr 2020

Ano,aj ja to vnimam.Ja som rodicov nevidela ani nepamatam a u niektorych susedov stale nejake navstevy a nie malo.

jaroe
17. apr 2020

Nechapem blbcov, ktori to nedokazu vydrzat. Dolezite je najskor nastartovat ekonomiku, nie oslavy a grilovacky. Sedime uz mesiac viac menej doma, ak neratam vybeh do obchodu alebo do lesa. A to zijeme v byte. Kebyze mame RD, tak je to uplna pohoda. Rodicov som nevidela od jarnych prazdnin, kebyze byvaju blizsie a hlavne nie v byte, tak by sme ich isli pozriet aspon na zahradu, s ruskami a tak, ale takto to zial nejde, fakt nechcem riskovat.

jaroe
17. apr 2020

@marca12 tak ja som vcera videla jednu grilovacku na nasom sidlisku v BA-Dubravke, bolo tam asi 20 ludi, vratane deti, bez rusok, urcite neboli vsetci zo spolocnej domacnosti. Necitim nejaku nevrazivost, len proste nechapem.....

ladynina
17. apr 2020

Stretavame sa so susedmi (4 clenna rodina) deti sa nam hraju navzajom. A sem tam pride moja mama a otec (nemaju este ani 50 a pracuju) So svokrou byvame..aj sme opekali u nas (vzdy len 2 rodiny naraz takze nas bolo 8) Inak s ostatnymi sa nestretavam..mam sestru, s tou volame, svagrovcom volame, chodime von len do lesa a tak.

hettinka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
fomelka
17. apr 2020

So sudemi je to bežné keďže sa nám deti spolu hrajú na dvore takže ich máme pod dohľadom a k rodičom nechodíme často ozaj len tak raz za čas a aj to sme vonku

eliska13
17. apr 2020

Muž chodí do práce aj cestuje po SK, chodíme na bicykel, veľa cez víkendy do lesa, ale nestretávame sa s nikým asi 2x týždenne obchod.K rodičom iba nákup zanesiem neviem čo mi muž prinesie z roboty hneď medzi prvými pozitívnymi bol ich zákazník, takže som opatrná.Boli všetci testovani