Stresová situácia, tras nôh a rúk

12. nov 2023

Pekny večer, dost ma trapi tato moja symptomatika stresu. Vzdy ked som v nejakej stresovej situacii sa mi toto objavi, napriklad vystupujem niekde na verejnosti, mam stres a normalne citim ako sa mibtrasu svaly na nohach plus ruky, stretnem nejaku osobu, s ktorou mam nejaky napaty vztah, nechcem ju stretnut a zrovna sa mi zasa objavi tras ruk a noh, to ze to v tych situaciach vnimam, ze sa to deje ma samozrejme znervozni este viac, lebo tym padom premyslam, ci to je vidno …. Mate to niekto podobne? Ako ste si s tymto pomohli? Ďakujem

loliki
12. nov 2023

Užívať veľa dobre vstrebateľného Magnézia!

biibiana
12. nov 2023

Mas socialnu fobiu? Alebo len malo sebavedomia a sebalasky? Mala si uz niekedy vysetrenie na neurologii?

autor
12. nov 2023

@loliki myslis ze by to mohlo naozaj pomoct? Ake magnezium je take dobre kvalitne? Ďakujem

autor
12. nov 2023

@biibiana ja si myslim, ze to je skor tym sebavedomim asi … a tou sebalaskou …. Akoze myslim si, ze sa vela zlepsilo, celkovo ked sa porovnam teraz a ja neviem 10 rokov dozadu, je to lepsie a minimalne, ale aj tak este nastanu situacie, ktore ma dokazu vyviest z miery

loliki
12. nov 2023

magnézium ororát je Magnerot.
Ostatné formy:
Napr. magnézium bisglycinát
https://www.drmax.sk/gymbeam-magnezium-chelat-b...
Magnézium chelát:
https://www.kompava.sk/magnezium-chelat?packagi...
Magnézium threonát :
https://www.futunatura.sk/magnezium-l-treonat?g...

Alebo niečo proti tréme.

biibiana
12. nov 2023

No ked vidis ten progres, ze sa to zlepsuje tak na tom dalej pracuj. Sama najlepsie prides na to co ti pomaha. Ja sa niekedy zamerne vystavujem takym situaciam o ktorých viem, ze budem v strese a budem sa triast a proste si poviem, ze klin sa klinom vybija.. Ked to mas len v strese tak to bude najskor nizkym sebavedomim. ( mam to tiez) Skus urcite magnezium, tiez ho uzivam..

isis234
12. nov 2023

Lipozomálne magnézium. web. zdravysvet.sk

biibiana
12. nov 2023

@loliki existuje nieco volnopredajne proti treme? Trebalo by mi na skusky nieco si dat 😀

loliki
12. nov 2023

@biibiana Novo-passit. Ale informuj sa v lekárni. 😉

autor
12. nov 2023

@biibiana a pomaha ti to? 🙂 ano, ja mam nizke, mala som velmi prisnu vychovu, kde som bola casto davana dole, plus v skole ma sikanovali a napriek tomu, ze som vzdelana a myslim si, ze aj vzhladovo vyzeram dobre, tak si vnutri neverim a som tym taka poznacena a v tychto situaciach sa to prejavi 😔

autor
12. nov 2023

@loliki ďakujem ❤️

autor
12. nov 2023

@isis234 ďakujem ❤️

loliki
12. nov 2023

@biibiana Naprogramuj si do hlavy správne príkazy: Dokážem to. Viem to. Spomeniem si. Teším sa na 1. Predstav si, ako sebavedome odpovedáš. 👍

autor
12. nov 2023

@loliki horsie ked nastanu nejake situacie nečakane, to je najhoršie, sa mi stane napriklad ze stretnem niekoho, komplikovaneho v mojom zivote, napaty vztah s tym človekom a priprava ziadna 🙈🙈🙈 a uz to ide, nohy ruky

biibiana
12. nov 2023

@loliki Rozumiem a snazim sa, ale ja som tremista od zakladnej skoly.. mam 33r a stale mam tremu pre kazdu blbost, ale bojujem s tym statocne 💪

isis234
12. nov 2023

napíš IP, niečo prepošlem zajtra. Mysli na niečo pekné. Nepripúšťaj si tých, kotrí ti ubližujú. Predstav si ich, ako malého chrobáčika neškodného. Zaspávaj s tým, že sa máš rada. si šťastná

biibiana
12. nov 2023

Neviem ci mi to pomaha, urcite mi pomaha sport v kolektive a celkovo socializacia. Ked ostanem dlhsie doma s detmi..tak to mam potom problem ozvat sa aj na poste.. hned sa roztrasiem 😀 Ale casom sa to zlepsuje, ale naozaj pooomalicky..asi to bude aj vekom.

autor
12. nov 2023

@isis234 ono ten clovek mi ani priamo nejako neublizuje napriklad, len je to s nim nejake komplikovane v mojom zivote, hra nejaku taku napatu rolu a ja z toho zostanem uplne posrata

autor
12. nov 2023

@biibiana skusim si aj to magnezko zasovazit a uvidim …. Ano urcite nejaky treninf pomaha, len teda niektore veci sa moc nedaju natrenovat, napriklad to nahodne stretnutie nejakej osoby neprijemnej v mojom zivote, neviem to naplanovat a ked je to malokedy, tak o to viac ma to asi rozhodi, musim sa nejako vtedy odosobnit od tej situacie

loliki
12. nov 2023

@biibiana Ale o tej treme nikto nevie, ona je neviditeľná. Takže nemusíš to ostatným vešať na nos. Alebo opačne, ak ti to pomôže, hneď s tým vyrukovať: Keď sa tu zosypem, len ma oblejte studenou vodou. Mám hroznú trému a stáva sa mi to na každej skúške. Zasmejete sa a vybavené.

marianarem
12. nov 2023

Ja ucim na VS, velakrat som aj prezentovala na konferenciach, najvacsie publikum som mala okolo.400 ludi. Veru zo zaciatku som sa tiez triasla. A mam potvrdene, ze vidiet to bolo. A co sa stalo? Nic. V publiku sedia ludia z masa a kosti, mnohi dobre vedia, co je trema a ty proste len ukazujes, ze si tiez clovek. Teraz po x rokoch sa uz netrasiem, nastastie ja som taky typ, ze nezacnem sa vyhybat, ale radsej sa trenujem. Aj pri stretnuti zoci-voci som sa uz triasla. Presne napriklad kedysi pred jednym chalanom, s ktorym sme mali.komplikovany vztah. Tiez sa nic nestalo, nakoniec sa to ustalilo na dobrom kamaratstve, ktore trva doteraz. Po rokoch som zistila, ze ani on nemal vtedy tolko sebavedomia, ako sa zdalo.
Pri manzelovi sa mi tiez triasol hlas pri niektorych tazsich debatach, ktore sme mali este v zaciatkoch vztahu. A zobral si ma 🙂
Ono to trasenie zase az tak nevadi 🙂

isis234
13. nov 2023

Usmej sa naňho. Alebo skús si toho človeka nevšímať.

autor
13. nov 2023

@isis234 ano, asi lepsie si nevsimat, aby som si tu situaciu tak neuvedomovala

autor
13. nov 2023

@marianarem tak ono zalezi asi pred kym sa trasies, pokial sa človek trasie pred niekym, kto to vyuzije proti alebo sa na tom smeje tak to je take neprijemne ked sa to deje

lucia851
13. nov 2023

Ja som mala takýto stres kvôli práci úplne sa mi triasli ruky aj nohy a nakoniec som tu prácu musela nechať tak

autor
13. nov 2023

@lucia851 je to sila, mne ked sa ti stane, ja to nechapem, ako ma telo moze neposluchat a same sa trasie takto

cukroska
17. nov 2023

Viem presne o čom je reč. Môže to spôsobovať aj tetánia. Skúste neurológa. Mne pri strese príde tiež akási svalová slabosť,akoby vnútorné chvenie.

biibiana
18. nov 2023

@cukroska a mas diagnostikovanu tetaniu? Ja som na neurologii bola ( pre dlhodobe bolesti hlavy, ct, eeg, rtg. ) a nezistili mi tetaniu, teda nebola o tom u dr.vobec rec. Ale chvenie a tras mavam kazdy den pri strese, emocional.vzruseni a pod. Keby som bola blizsie pri BA tak idem za Eva Toth =

https://www.metoda-tre.sk/

cukroska
19. nov 2023

@biibiana áno