Streptokok v pošve

dana1992
8. aug 2014

Ahojte, prosim o radu. Mali ste niektora streptokoka v posve ? Neviete ci sa moze preniest do posvy aj ked sme sa len bozkavali ? Viem ze oralnym sexom ale potrebujem vediet ci aj bozkavaním sa moze dostat do posvy. Dakujem za cenne rady a napady

kocurikova1
8. aug 2014

Nie nemala ale robim v mikrobiologickom laboratoriu. Ak nebol kontakt dutiny ustnej s posvou tak nie. Co mas 5 rokov ze davas takuto otázku, alebo si ju len zle formulovala?

daniela1983
8. aug 2014

@dana1992 no a preco ta to trapi? velmi vela zien ma streptokoka... kvoli comu to riesis?

dana1992
autor
8. aug 2014

@daniela1983 rozmyslam ze ako som ho dostala, musim to zistit

dana1992
autor
8. aug 2014

@kocurikova1 poslala som vam spravu

daniela1983
8. aug 2014

@dana1992 ved pokial nie si tehotna tak to zbytocne riesis, nie? navyse co ti pomoze vediet ako si sa nakazila?

dana1992
autor
8. aug 2014

@daniela1983 tehotna nie som, kvoli partnerovi, ak to mam od neho tak sa musi liecit

daniela1983
8. aug 2014

@dana1992 no pozri ak by sa to takto prenasalo a muselo liecit tak by sa muselo liecit cca 60% partnerov tehotnych zien, lebo zhruba taky vyskyt je streptokok v tehotenstve a este som nepocula ze by sa partner liecil ked ma zena streptokoka... jedine co sa s tym robi je ze sa podaju antibiotika tesne pred porodom. par hodin. pretoze streptokok sa po prelieceni v posve zase rozmnozi...ako si prisla na to ze by sa mal partner liecit?

dana1992
autor
8. aug 2014

Ja som to citala na internete. Najhorsie je , ze ma boli zaludok , den po oralnom sexe ma zacal boliet. Vraj sa z traviaceho traktu posuva smerom dole.- teraz ho mam v posve ale boli ma aj zaludok ako som spominala. Beriem take kapsuly vaginalne. Co mam robit ? Som bezradná.

kocurikova1
9. aug 2014

Prestan sa tym zaoberat streptokok v posve ti nic nerobi a nemyslim ze bolest zaludka ma suvis s oralom. Daniela 1983 ma pravdu aj ked ho preliecis tak sa objavi znova. A partnera tiez neries lebo sa len zbytocne budete hadat. U tehotnych sa lieci len z dovodu ze su ohrozene deti pocas porodu nie matka. U deticiek moze sposobovat zapaly oci atd....ale matke nerobi nic vela zien ho ma v posve a casto sa poklada ze beznu floru.

daniela1983
9. aug 2014

@dana1992 no nechcem byt sprosta, ale...ked ti to nechuti tak to nejedz a nebude ta po tom boliet brucho...

tazko ma bolest brucha nieco spolocne s oralom

dana1992
autor
9. aug 2014

@daniela1983 ja to nejedavam ani nikdy nebudem, ale dakujem vam obom, ste ma upokojili. 🙂

akinom0077
11. aug 2020

@kocurikova1 streptokok v posve ked sa premnozi sposobuje vytok... mala som s tym problem... zaroven poviem to po lopate ked mam streptokok v posve a partner mi robi “ lyzacku” moze to chytit a sposobi mu to napr anginu .... detto ked budem mat streptokok v posve nasledne pohl styk chyti to... potom keby robim zas oral partnerovi dostanem to do hrdla... napisala som tak ako je mala som s tym minulosti 2 roky problem v kuse antibiotika jeden mesiac od obvodnej na hrdlo druhy od gyn... po antibiotikach mykozu... preslo to ked sme sucastne brali liecbu s partnerom antibiotika... dlho vsak trvalo gyn aj obvodnej kym prisli na to... potom mi to vysvetlili tak ako som pisala... bola som mlada v tom case smiala som sa u obvodnej a pamatam si to ako teraz povedala mi nesmejte sa cez anginu, pripadne streptokoka ziaden oral... a to treva dodrzovat staci ked mierne boli hrdlo... clovek nikdy nevie co moze zacinat..