Strava pri nádore na hrubom čreve

katina55
26. dec 2013

Ahojte baby,na MK som casto prispievam tu,ale vytvorila som si novy nick.Azda pochopite.Mam dve male deti a diagnostikovali mi nador na hrubom creve.Vela som pocula o tom,ze v takychto pripadoch je velmi dolezita strava.Je tu niektora z vas ktora by mi vedela poradit ako sa spravne stravovat,resp.poradila nejake recepty.Dakujem

sissmiss
26. dec 2013

@katina55 ako si sa stravovala doteraz? Co sa tyka jedla, pitia...Znama bola na tom velmi zle, operovali ju, vselico skusali, dnes je fit. Viem ze okrem ineho sla aj do aloe produktov

epelino
26. dec 2013

@katina55 a ako ti na to prisli prosim ta?

sirinka
26. dec 2013

@katina55 pri onko sa neodporucaju zivocisne bielkoviny a skor surova strava. velmi drzim palce!

baruskas
26. dec 2013

Moja svokra je úspešne 12 r. a verím že aj bude vyliečená z nádoru v hrubom čreve (pár cm chýbalo a mala by kolostómiu lud. vývod)....čo sa týky stravy najma vylúčit strukoviny a skorej dodržiavt bezzvyškovú diétu a vela pit cviklovej štavy a taktiež pit extrakt z aloe vera (dá sa to kúpit v lekárni)...toto svokre velmi pomohlo najma po operácii, pri chemoterapii a rádioterapii..

sailes
26. dec 2013

surová strava, semienka /tekvica, slnečnica.../ zeleninové štavy...

katina55
autor
27. dec 2013

@epelino Zacala som mat problemy so stolicou,cca 2tyzdne pred zistenim som nemala stolicu vobec.predtym ziaden problem

rebellefleur
27. dec 2013

@katina55 - http://www.badatel.sk/kpm/co-jest-pocas-rakoviny/ - tu máš link na stránku kde máš toho popísaného furu a stravovani počas rakoviny a aj iných metod ako si pomoct .. Držím ti velmi palce

rebecca2006
27. dec 2013

skús si pozrieť nejakú literatúru od Bukovského, myslím Prírodná lekáreň alebo tak nejako- dosť sa tomu tam venuje. Strava je d§ôležitá, ale samotná nevylieči, ani všelijaké diéty s cieľom vyhladovať nádor, tie sú vyslovene nebezpečné.
Verím, že Ti ochorenie yistili včas a že ťa adekvátne poliečili, vo včasnom štádiu sú prognózy veľmi dobré....
Určite by som stravu zamerala na racionálne stravovanie, vynechala všetky karcinogény- stop údaninám, mäsovým výrobkom, celkovo ynížiť množstvo mäsa a živočíšnych tukov, viac zeleniny v surovom aj varenom stave, dostatok vláknin, obilniny, ovsené vločky, naturálna ryža, dostatok vitamínom. Pozor na niektoré potravinové doplnky, ktoré môžu podporovať nádorové bujnenie- napr. mzslím kolostrum, chlorella....Čo sa týka bezzvyškovej stravy veryus stravz s vysokým obsahom vlákniny- tu doporučenie závisí od lekára, ja neviem, či si po operácii, akej, či je rana zhojená, či máš plánovanú chemoterapiu- na toto sa prosím opýtaj ošetrujúceho onkológa, aby si si niečím neublížila. Držžím palce

katina55
autor
27. dec 2013

@rebecca2006 operacia ma caka po novom roku

rebecca2006
28. dec 2013

@katina55 tak držím palce a v tom prípade sa o všetkom súvisiacom so stravou poraď s onkológom alebo chirurgom, a royhopdne do operácie pozor na vlákninu- aby sa nezopakovali problémy s upchatím čreva....dátum operácie je skorý, dovtedy stravou veľa neovplyvníš, sústredila by som sa na onkologickú liečbu a stravu by som riešila až v druhopm slede. Ak samoyrejme nemáš teraz naordinovanú bezz vyškpvú...