Strata hlasu po operácii

sisa7587
2. júl 2022

Dobrý deň, moja mamka mala na hlasivkách polypy preto musela ísť na operáciu kde jej polyp pozdĺž celej hlasivky odstránili. Zatiaľ je 2. deň od operácie ale nemôže rozprávať nejde jej to keď tak veľmi trošku. Nejako sa mi to nezdá. Kontrolu má 13.7. Viem že treba trošku času na to ale mňa by zaujímalo ktoré máte skúsenosti z takouto operáciou či malí hneď hlas alebo po akom čase sa im to zlepšovalo? Prípadne nám môžte odporučiť niečo kúpiť atď.
Ďakujem pekne za odpoveďe.

bosorka2302
2. júl 2022

znamapo operacii stitnej zacala rozpravat az po vyse roku

sisa7587
autor
2. júl 2022

@bosorka2302 panecku tak to by bolo

mogaa
2. júl 2022

@sisa7587 ono strata hlasu je to najmenej....ak by sa polipy neriešili, mohlo to prejsť do rakoviny....takto je možnosť že sa hlasivky zregenerujú....

janinah
2. júl 2022

Prečo sa pýtaš laikov na nete a nie lekára? nedajbože tu odporučia somarinu a ty to pújdeš na mamke skúšať....je 2. den od operácie,pozri si anatomiu hlasiviek a ako sa hlasivka hýbe,ked chce rozprávať,domysli si pooperačný opuch a pochopíš aspon trochu ako to funguje....

magda1953
2. júl 2022

mm robili 20.5. endoskopiu a ešte nemá hlas

marca12
2. júl 2022

@sisa7587 jasne,ze nebude mat hned hlas. Poznam jedneho,ktory az po asi mesiaci zacal rozpravat a teta po operacii stitnej zlazy az po niekolkych mesiacoch a dodnes tazko rozprava. Po operacii hlasiviek uz asi nikdy nebude mat taky pevny hlas ako predtym,predsa ke to zasah do hlasiviek,tomu sa neda zabranit

sisa7587
autor
2. júl 2022

@janinah ja som sa pýtala na nete ľudí ktorí podstúpili takú istú operáciu ako mamina - ZA AKÚ DOBU SA IM HLAS VRÁTIL?? PRÍPADNE čo by poradili. Nechápem prečo by som sa nemala pýtať veď to nie je žiaden hriech. Za opýtanie nebijú. A úplný "LAIKY" to nebudú keďže nejakú skúsenosť už presne s takým prípadom MAJÚ.

janinah
2. júl 2022

@sisa7587 ok...a teda lekár povedal čo?.....nevieš,lebo si sa nepýtala a zjavne ani mamka,kedže to fyzicky nedokáže....

majamat
2. júl 2022

podla man je to normalne., ved ked si vezmes, pri azpale hlasiviek toiez nerozravame, stratime hlas a polyp a chirurgicky zakrok na hlasivke je este vacsi zasah,a ko ten zapal.
ci sa to zlepsi, to sa uvidi,a le sanca urcite je vysoka. myslim si, podla tohoto priznaku sa jednoducho neda urcit, ako to bude dalej.,

sisa7587
autor
2. júl 2022

@janinah tvoja otázka je ilerevantná. kontrolu hlasiviek má 13.7 na tej kontrole jej zavedú do hrdla hadičku z kamerou a pozrú sa na to ako to vyzera keď sa jej do vtedy hlas nevráti tak sa na kontrole dozvie viacej o tom.....Nás zaujímali skúsenosti ľudí ako po takejto operácií sa mali... Mňa skôr zaujímalo či je vôbec v poriadku fakt že nemá hlas. Ale upokojila som sa viaceré ktoré podstúpili takýto zákrok hlas hneď nemálu. Viacej na tvoje príspevky nebudem odpovedať. Fórum je na to aby sa ľudia radili, pýtali atď.

evasedl
8. jún 2023

Mojej neteri pri operácii štítnej žľazy v Zlíne poškodili nerv, jedna hlasivka ochrnutá, má slabý tenučký hlas , doktorke se to " nelíbí". Toto je dosledok neodbornej operácie a mladá žena ma posraty život.

evasedl
8. jún 2023

@sisa7587 celkom rozumiem, lebo od doktora ak to bola neodbornosť operatéra sa pravdu nedozviete

evasedl
8. jún 2023

@janinah lebo ak to posrali pri operácii, tak od doktora pravdu nečakaj, iba podotkne, že to sa stáva