Strašne ma svrbí hlava

datelinka31
10. feb 2024

V poslednej dobe ma začala svrbieť zadná strana hlavy nad krkom, ale občas aj inde, no najmä tu, potom aj krk a plecia príšerne.. všimla som si to aj u detí, všetci sa škriabeme :(
Pozerala som nás, či nič nemáme, bola som aj u lekárky (nie u kožnej) ktorá ma pozrela popri inej kontrole a nič nenašla. Nemenila som prášok na pranie, ani aviváž, nechápem, z čoho to môže byť. Môže to byť z vankúšov páperových? Šampóny používame každý iný.. deti sa škrabú väčšinou za ušami.. už som zúfalá, nič podobné som nezažila.. je pravda, že som zmenila šampón, ale prečo aj deti? Z čoho to môže byť? Lekárka povedala, že z čohokoľvek, poradila šampón, fenystil, ale ja chcem riešiť príčinu, nie dôsledky..

dianka3
11. feb 2024

@datelinka31 a nemáte náhodou vši ? Stačí ak máš len pár na hlave,to škrabanie za hlavou a krkom a deti za ušami je typické.Nolen pozri deťom za uškami či majú aj vyrážky. Ty nemáš chrasty ked si prejdeš prstami po hlave? Skús vyčesať tým hrebeňom všiváčikom, ono stači aj keď len pár ich je tam a narobia šarapatu

datelinka31
autor
11. feb 2024

@dianka3 a tie vyrážky bývajú zo vší? Lenže prečo by ma tak strašne svrbel krk? Dnes ráno som sa zobudila a najprv začal krk a potom už aj hlava

dianka3
11. feb 2024

@datelinka31 jasné že zo vší, kôli tomu že ťa pohrýznú ti ostanú vyhrážky. Mali sme to tiež a až tak som to zistila. Skúsila si pozrieť? Máš aj na hlave vyrážky?Nemáš náhodou ten hrebeň doma?

datelinka31
autor
12. feb 2024

@dianka3 vyrážky nemám a vši sú predsa tiež viditeľne voľným okom.. mňa svrbia aj tie ramená 😒

chrumka333
12. feb 2024

@datelinka31 no znie takto ako vši,ale to by si lekárka hádam všimla, odfoť.

arasidka123
12. feb 2024

@datelinka31 nemali ste náhodou koronu? Alebo je dosť možné že aj máte...ja som mala takéto príznaky 3 mesiace skoro..tiež som myslela, ze prášok...šampón...vankúš...ale nie..

20erika07
12. feb 2024

@arasidka123 vidis, to ma vobec nenapadlo, tiez som po prvom covide mala strasne svrbenie, menila som šampóny, lebo moj mi zacal tiez vadit, ale svrbela ma hlava zo vsetkeho aj tak. Az po case ked som poskusala a vratila sa naspat k svojmu samponu ,odvtedy pokoj zas. No do suvislosti s covidom ma to nenapadlo davat.

datelinka31
autor
13. feb 2024

@arasidka123 uha, tak deti sú každú chvíľu choré, aj ja som bola ešte v decembri a aj v januári, ale netestovali sme sa..

datelinka31
autor
13. feb 2024

@arasidka123 a prosím ťa, kde si mala to škrabanie?

arasidka123
13. feb 2024

@datelinka31 hlava, krk, ramená...vedela som, že som pozitívna, lebo aj testy vyšli, ale nejak mi nedocvaklo, že to ma súvis. Až potom, keď som čítala o príznakoch a potom aj keď obvolávali z úradu, tak som si to spojila. Lebo nič iné mi to spôsobiť nemohlo.

datelinka31
autor
15. feb 2024

@arasidka123 lenže ja som bola chorá v decembri a žeby sa to až teraz prejavilo.. inak už aj oko mám opuchnuté a červené.. ja nechápem čo sa nám deje