Strach z vyšetrenia MRI

29. aug 2024

Mám naplánované vyšetrenie na MRI. Bola som 2 x. Mala som potom stavy, že som sa bála ísť do výťahu alebo do tunela, ked sme šli autom. Prežívala som hrozné úzkosti. Už teraz mám des ako to zvládnem :( . Čo pomohlo vám prekonať strach?

kristina82
29. aug 2024

Ja som bola iba raz,oci som vo vnutri neotvorila,nevedela som tuez ako by som to zvladla a v pohode.maj zatvorene oci a mysli na nieco prijemne

zmrzlinka2021
29. aug 2024

Potrebovala som riesit svoje zdravotne problemy. To bola silna motivacia.

MRI nie je povinne, vzdy je moznost ho odmietnut. Ale ja som nechcela. A hlavne ide o nepodostatneny stach.

pribinak
29. aug 2024

Nech ti obvodná predpise nejaké lieky na ukľudnenie pred vyšetrením

autor
29. aug 2024

@kristina82 to som celý čas mala ;) neodvážila som sa otvrorit oci

autor
29. aug 2024

@zmrzlinka2021 aj to viem, že je to úplne iracionálny strach. Ale ma to paralyzuje.

bublinka1426
29. aug 2024

ako to dlho trva asi aj mna poslu a nemam rada uzavrete priestory

autor
29. aug 2024

@bublinka1426 podľa toho co idú vysetrovať. U mňa cca 30-40 min.

zmrzlinka2021
29. aug 2024

Autorka,
popros svoju lekarku, nech ti predpise lexaurin a daj si jednu tabletku cca 40 min predtym

bublinka1426
29. aug 2024

chbrtica

luccija
29. aug 2024

Liek na ukludnenie večer a ráno pred vyšetrením.Je to písané aj na ziadanke, že kto má klaustrofobiu, úzkosť má byť medikovany a povedať to personálu.Prvy x som po 5 min odišla potom som mala liek.Nemyslim si, že mám klaustrofobiu výťahy, jaskyne zvládam, ale MRI mi robilo veľkú uzkost

autor
29. aug 2024

@luccija teraz výťahy a tunely v pohode dám, ale do jaskyne ma nikto nedostane. 🙂 Mala som aj lieky.

jaskolka
29. aug 2024

Tetaz je už aj možnosť "otvoreneho" MRI,nad tým sa nedá uvažovať? Síce je pravda, ze to nie je všade dostupné a tiez neviem, ci je možné úplne všetko ním vyšetriť.

autor
29. aug 2024

@jaskolka aj to som si overovala ale na chrbticu nie je vhodné, lebo je slabšie :(

katkaseiner
29. aug 2024

Nemam rada stiesnene uzavrete priestory...ked som isla na MRI tak som mala cely cas zatvorene oci a z toho hluku som si predstavila ze som na diskoteke...ano, nesmejte sa, s otvorenymi ocami by som to nedala bez pohnutia....uz len to ze vies ze ides do komory..ktovieco tam je...necakam pavuka ale ja sa aj toho bojim...

taktotedanie
29. aug 2024

Nabuduce sa objednaj do otboreneho mri

danielockazihlavka
29. aug 2024

Chodím už 12 rokov a naučila som sa to zvládnuť. Do uší si dávam štuple, niekedy mi povedia, že sa hýbem. Vyšetrenie trvá 30-40 minút, kontrast mi nachystajú vopred a potom už prístroj. Ľahnem si, dajú mi škrupinu na hlavu, zatvorím oči a otvorím, keď ma vytiahnu. Netreba sa báť, nie je to strašné. Pre mňa bolo najhoršie vydržať nehýbať sa a vydržať ten čas.

lukbe
29. aug 2024

Mne nevadí mat otvorene oči, vtedy vidím na personal, aspoň u nás. Máš tak pocit, že su tu pre teba.

andrea_prestastna
29. aug 2024

Daj si tabl na upokojenie pred tym. Bola som vela x ale uzkosti mam z inych veci. Klud nic sa nedeje

margotka17
29. aug 2024

Ja som bola raz, mala som obavy, ale začala som si spievať a nejako som to dala. Oči som mala celý čas zavreté, inak by to určite dopadlo zle. A tam máš tu hadičky s loptičkou, keby niečo stlac a výberu ta von.

sjuzir
29. aug 2024

Môj ocino chodí pravidelne a robí to tak že si oči zaviaže šatkou. Nenúti ho to ich otvoriť. Umna bol toto najväčší problém keby ich otvorím koncim..

aandrea9
29. aug 2024

Neotvaraj oči. Tiež som prvý krát skoro skolabovala, pretože som bola zvedavá 🤦‍♀️