Strach z pavúkov

28. júl 2024

Ahojte… viem že je veľa ľudí ktorý majú strach z pavúkov no až tak? Keď vidím pavúka nenormálne sa mi rozbúcha srdce a mám pocit že idem skolabovať a pól dňa chodím ako postará pozerám sa pod nohy na steny všade nedokážem na to nemyslieť trvá to kým sa ukľudním.. kvôli pavúkom máme nábytok na stene nikdy som sa nepriznala že všetko chcem namontované na stene kvôli tomu aby sa nehniezdili za skriňami vždy poviem že sa mi to tak páči čo je vlastne aj pravda vyzerá to fajn..zámer bol ale iný.. gauč kým som našla vhodný to bolo utrpenie.. rôzne dekorácie a nábytok proste vyberám pedantne ja proste nechcem zákutia kde by mohli žiť predstava že niekde v dome sú mi robí husinu.. je to normálne?

babovka2321
28. júl 2024

Ja by som chcela vidiet, aky je to vhodny a nevhodny gauc proti pavukom? Nabytok mam povacsine na stene, vsade mam sietky, ziaden iny hmyz doma nemam, ale pavuky si najdu cestu vzdy, do kazdej miestnosti. Aj mne sa hnusia, ale co uz. Keby si videla, kolko pavukov mame v strku na dvore, asi by ta trafil slak.

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
28. júl 2024

@babovka2321 na nôžkach v presnej výške vysávača aby keď vysáva zlikvidoval prípadnú pavučinu aj z vrchu a samozrejme nie pri stene ale uprostred izby 😅

lenka098123
28. júl 2024

Namiesto nového gauča a špeciálnych dekorácií skús investovať do terapie u psychologičky, ktorá ti s touto fóbiou pomôže 🙂

autor
28. júl 2024

@lenka098123 premýšľala som nad terapiou ale nedávam tomu nádej.. ja to mám od detstva tak ktovie či by sa niečo dalo s tým vôbec robiť neviem si to predstaviť

aniele
28. júl 2024

Tak ja som nemala vyslovene fóbiu z pavúkov, ale nepríjemné mi boli, zo starých pavučín ma striasalo. A potom sme kúpili starý kamenný dom, ktorý bol päť rokov neobývaný. Moja mama ho nazvala pavúčím kráľovstvom. Veľkí vypasení fešáci, kúty plné starých zaprášených pavučín... ale vyčistiť to bolo potrebné. Nádych, výdych, zaťať zuby... mne to bolo najlepšou terapiou. Odvtedy ma naozaj nenaplaší nejaký ojedinelý mnohonožec v byte či v záhrade.

hankab
28. júl 2024

Bývaš v byte či v dome?
Mám podobnú fóbiu od detstva, hnusí sa mi ich aj zabiť, lebo sa k ním nechcem priblížiť. Najhoršie to bolo keď som bývala sama, polhodinu ma oblieval pot keď som sa k nejakému mala priblížiť a zabiť ho. Raz dokonca v podnájme mi jeden liezol po parapete nad radiátorom tesne pred sťahovaním sa, capla som po ňom papučou a spadol nevedno kam, nevyšiel a myslela som si, že dostanem infarkt 🤣 tak som tam viac nespala, na druhý deň som zavolala brata aby mi pomohol odsťahovať posledné veci a ušla som 🤭
Teraz bývame v dome kde na jar ich vylieza hrozne veľa takých 5cm kusov na terasu, a keďže som vkuse pistala a nedokázala som sedieť na terase v klude bez neustáleho obzerania sa, priateľ našiel na internete prípravok proti pavukom. Vystrieka ním každý mesiac dôkladne celu terasu aj všetky vonkajšie steny domu pomocou takého postrekovaca na hrozno a máme celú jar, leto aj jeseň pokoj 🤗 vraj je to vhodne aj na vnútorne priestory. Neviem presne aká je to značka, ale keď pogooglis, nájdeš. Bežne biolity a podobne spreje síce zaberali, ale už len vtedy keď sa nám pavúky šplhali po strope a ja som sa k ním ani neodvážila priblížiť. Tento postrek vytvára ochranu, ktorá im asi natoľko prekáža že sa k terase ani nepriblížia. Pre mňa vynález storočia 🙈

crazy_cat_lady
28. júl 2024

Ja sa tiez bojim pavukov, neviem, ci extremne, ale ked vidim takeho ze vacsieho, tak sa mi rozbucha srdce a mam taky ako keby zachvat, alebo ako to nazvat, potrebujem si sadnut, predychat to, vyplakat sa.. myslela som si, ze ked budem starsia, tak ta fobia sa zlepsi, ale mam pocit, ze to je prave naopak :D ale zase nemam take stavy, ze ked vidim niekde pavuka, tak som pol dna mimo a nemyslim na nic ine, to by som asi ba, kebyze vidim nazivo strehuna a toho sa snad nikdy nedozijem, lebo to by bol asi instantny infarkt :D

hankab
28. júl 2024

@crazy_cat_lady my sme mali strehuna v práci v meetingovke 🙈 kolega, čo sa nebojí pavúkov ho nakladal do kelimku od jogurtu a teda mal čo robiť, lebo strehun skáče. Chvalabohu som sa z toho kraja SK odsťahovala a u nás (zatiaľ) nežijú 😁

bianka33
28. júl 2024

Mám to veľmi podobné. Vekom sa cítim trošku odvážnejšia ako za mladi, ale stále pociťujem obrovský hnus. Majú veľa nôh a to ako sú rýchli ma desi. Sranda a pritom z chrobákov nemám takú hrôzu.

micusa2222
28. júl 2024

nie si sama, mám to isté, až infarktové stavy..ale musím z toho dostať,,

luczach
28. júl 2024

Umývala som okná a to ľavé okno otváram, len keď umývam okno - je na poistku. Tam v tej ryhe bola pavúčica aj so zámotkom - kvantum malých pavúčich vajíčok. Vďačne som ich povysávala. Pavúky môžu hniezdiť aj v ryhách okien.

liz_lemon
28. júl 2024

@luczach takze ich mas vo vysavaci? nechapem to vysavanie pavukov, co myslis, ze ich to zabije?

luczach
29. júl 2024

@liz_lemon Nemam. Lebo mam ten bezsackovy a po tomto som ho vyprazdnila - obsah isiel do kontajnera - pavuky spolu s tym bordelom. A umyla. Tak ako sa robi s bezsackovymi vysavacmi.

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz