Strach z noci

vanda_vans
9. sep 2016

Baby asi som trochu svihnuta ale strasne sa bojim tmy. Hlavne teda noci. Spavat musim pri svetle a ani to nepomaha. Mam strach ze niekto v noci pride,vykradne nas alebo horsie. Bojim sa aj zaspat.

dominika6
9. sep 2016

@vanda_vans aha a doteraz si nespala?

glorikarebeka
9. sep 2016

@vanda_vans smer psychiater, samozrejme myslim to v dobrom

nadabula
9. sep 2016

Strach neprichadza len tak, musela si nieco prezit, alebo tym trpis dlhsie? Ked je to dlhsie, treba ist k lekarovi ☹

melonik7
9. sep 2016

@vanda_vans skús si večer pred spaním zamknúť vonkajšie dvere (uvedomuj si, že to robíš), nechaj si tú lampu zasvietenú (ešte lepšie takú čo sama po xx intervale vypne), daj si pred spaním čaj na spánok (alebo teplé mlieko) a podobné veci, ktoré ťa upokoja..neviem koľko máš rokov - ale ja som sa bála presne z týchto dôvodov čo píšeš (nie tma - ale cudzie osoby) ako 17 ročná..prešlo to

helenanovakova
10. sep 2016

uvedom si, že strach je len v tvojej hlave. nielen z tmy, ale z čohokoľvek. je nereálny. ty si ho vytvoríš a potom sa ho držíš a on ťa oberá o energiu a vnútornú pohodu. keď na teba príde myšlienka, že by sa ti v tme mohlo niečo stať, tak ju okamžite zmaž a začni myslieť na niečo pekné. alebo praktické, napr. čo zajtra budem robiť alebo nakupovať a pod. problém ľudí, ktorích moria strachy je ten, že nereálnu vec v hlave si zhmotnia a ona sa im napokon potom aj stane. takže sa neboj, že vás niekto v noci vykradne, lebo to pritiahneš a vás fakt niekto vykradne. a takto to je pri všetkom.... želám každú noc dobrú a prespatú v tme 🙂