Strach z narkózy

niki9807
10. dec 2023

Ahojte žienky. Mam taký problém že mám strach z celkovej narkozy. Pri malom som mala na akútny cisársky čiže ma museli dať do celkovej tiež som sa hrozne bála ale teraz sa bojím ešte viac 😩 termín mam koncom februára ak to pôjde určite budem chcieť spinal (aj z toho mam strach ze to budem cítiť 🤦🏻‍♀️), ale ak náhodou niečo a ma budú musieť dat zas do celkovej.. dá sa nejak ten strach prekonať? Ja sa hrozne bojím ze sa neprebudim a kadejaké somariny mi napádajú. 🥺 Len si nato pomyslím a je mi zle🫣

janinah
10. dec 2023

Buď tým ľuďom na operačnej sále veríš alebo nie.Na toto si odpovedz.Ak neveríš.tak si napíš na papier prečo nie a choď to riešiť so psychológom.

marianarem
10. dec 2023

@niki9807 Nebojis sa celkovo straty kontroly nad vecami? Ono vselico sa moze stat, ale ta narkoza je pre lekarov na sale uplna rutina a zatial co ty v nej kontrolu nemas, lebo spis, tak oni maju a pozorne ta sleduju. A keby daco, tak hned zasahuju..
Inac sranda, fakt pristup k narkoze zalezi od cloveka. My so sestrou mame problemy s nespavostou a mysleli sme si zase, ze my im tam teda urcite nezaspime 🙂

martinkatinka
10. dec 2023

Ale ved druhe dieta nemusis rodit cisarskym. Neboj sa niecoho, co ani nastat nemusi.

marcellka32
10. dec 2023

Musíš veriť lekárom, vedia čo robia, narkóza nie je strašiak, bola som už 3 x

niki9807
autor
10. dec 2023

@martinkatinka ale budem kvôli jazve uz to viem to som riešila s Dr..
No neviem dievčatá ja som celkovo ustrachany človek celkom ťažko sa s tým žije 🙈😀 ale skúsim to nejak začať brať lepšie

kk77
10. dec 2023

@niki9807 urcite sa budu snazit Ti dat len ciastocnu anestezu. Ja som ju mala a veru som sa tiez bala, ale poviem Ti, bolo to super. Na sale vladla velmi dobra atmosfera, kazdy vedel co robit, pekne sa so mnou rozpravali. Su to profesionali a kedze ide zaroven o 2 zivoty, tak budu mega obozretni. Ja byt Tebou, sustredim sa na to, ze im das doveru. Vzdy ked Ti napadnu cierne myslienky, odved svoju pozornost na ich profesionalitu a daj im doveru. Do februara Ta caka este kopec krasnych zazitkov, Vianoce, novy rok a pekne zazitky s rodinou. A hlavne, este budes ten najkrajsi domcek pre svoje babatko!

niki9807
autor
10. dec 2023

@kk77 tak chcem rodiť v Humennom u nás vo vt s lekármi mam len a len zle skúsenosti.. Tak to zanedbali ze som skoro prišla o malého a naposlednú chvíľu ma prevážali do HE ale to je dlhá debata.. Možno aj preto mam taky postoj ze sa bojím aj tých lekárov no ale verím ze v he sú profesionálny a ze to tam stihnem ako chcem❤️... Ďakujem za povzbudivé slová

diaszoky
10. dec 2023

@niki9807 mam by iso porazit skor zo spinalu toho pichnutia ako z celkovej

danielkadandy
17. dec 2023

@niki9807 och to ako keby som ja pisala...mna to tiez caka a tiez presne sa tak bojim...pri prvom sa mala som spinal a mam z toho traumu ...ja beriem aj lieky od uzkosti lebo som proste taka uzkostliva

niki9807
autor
19. dec 2023

@danielkadandy tiež som brala lieky mávala som úzkosti ale ked som potratila tak až, depresie vtedy už trebalo aj Lieky.. Tie už. Našťastie neberiem ale strach zo, všetkého mam vzdy🤦🏻‍♀️ tak držím Prsty musíme to nejako zvládnuť ❤️❤️