Strach z narkózy

11. júl 2022

Čaká ma zákrok v trvaní 15-20min., jednodňová chirurgia, len je vykonávaný pod narkozou a strašne sa bojim. Neskutočne.

bajka16
11. júl 2022

Nemáš sa čoho. Pri takejto krátkej operácii duplom. Nič nebudeš ani vedieť neboj.

autor
11. júl 2022

@bajka16 bojim sa, že sa nepreberien 🙈 mam z tiho hysaky

marca12
11. júl 2022

Preco by si sa neprebrala? Budes mat predoperacne vysetrenia. Nemaluj si v hlave katastroficke scenare. To uspavanie je zabavne. A prebudis sa ani nevies ako. Vsetko dobre dopadne,neboj.

martinkatinka
11. júl 2022

Ja mam za sebou 6 narkoz a som tu 😉

bajka16
11. júl 2022

Máš nejaké zdravotné problémy pre ktoré by si sa neorebrala?
Fakt sa nemáš čoho báť. Narkozu pichaju podľa váhy takže určite sa preberieš.

slovenka753
11. júl 2022

Och ja som sa tiež bála. Tiež len na taky krátky zákrok. Pamätám si ze mi zmerali tlak a asi potom mi to pustili. Chcela som im povedať ze mi začína trpnut tvar (ani neviem ci som to fakt cítila) a prebrala som sa na posteli ked mi sestra obliekala nočnú košeľu a chcela som odísť. Dala ma ľahnúť a spala som ďalej. Na chvíľu som sa prebrala, napísala úplne nezrozumiteľnu sms a zase spala. Nemusíš sa báť. Oni si ta asi 10x skontrolujú, stále dookola sa ta budu pýtať na tie isté veci aby to malo na 100percent pod chytené. Ja ani neviem jak sa môže stať že niečo iné operujú ako majú, lebo sa ma to už priamo na sále pýtali 2x ze to a to idú robiť. Raz anestéziológie a raz lekár. A predtým otázky na alergie a tak. A predtým ako som išla na sálu tiež asi 10x.

zitulina
11. júl 2022

Nič sa neboj,podla výsledov predoperačných vyšetrení ti budú robiť narkózu,a 15-je nič. Ja som mala už 6 ×jedno stoho 6,5 hodinovú,a som tu 😊

jasminka22
11. júl 2022

Neboj sa, mala som taku kratku narkozu, zobudili ma a potom som uz ani spat nemohla co sa mi nechcelo 😁, nic mi nebolo. Je dobre mat respekt, ale stres Ti nepomoze. Nie je potrebny.

petricka22
12. júl 2022

Nemas sa coho bat, ja mam za sebou tiez asi 7 narkoz, vacsinou len kratke zakroky a to si v lahkej narkoze, preberaju ta uz na sale.
Ja sa celkovo moc nebojim. Takze ani zakrokov sa nebojim a na narkozu sa tesim. Pretoze je to naozaj ako vo filme. Povedia ti, pocitajte do desat a ty citis, ako ti to pustia do zily a rozlieva sa ti to pocelom tele a zrazu tma. Nie je to nic hrozne. Treba nastavit mysel inak. Ved denne je v narkoze kolko ludi…

autor
12. júl 2022

@petricka22 preberajú na sále pri jednodňovom zákroku? Nie na izbe?

petricka22
12. júl 2022

Si v lahkej narkoze, preberas sa skutocne uz na sale, ked ta odvazaju, popripade az na izbe, ale ja uz som sa velakrat na sale… jasne, ze potom chvilu dospavas a preberas sa na izbe, ale za chvilku si uz schopna vstat a chodit, mozes mat pocit, ako by si mala vypite, ze sa ti trochu mota hlava, ale postupne to vyprcha…

tahomi
12. júl 2022

Vzdy sa pacient prebera na sale, len si to vela ludo nepamata 😉