Strach z celkovej anestézy

maria123a
5. aug 2023

Ahojte, mám 25 rokov som zdravá nemám nejaké vážne ochorenia ( iba užívam malé dávky AD ) a mám panicky strach z celkovej anestézy, že sa neprebieriem alebo tam zomriem , mám synčeka ktorý ma potrebuje :( neverím moc lekárom bojím sa že sa niečo pokazí

minenkak
5. aug 2023

@maria123a nič sa nepokazí nič ,sa nestane ,mám päť za posledné dva roky a to som o generáciu staršia

sisaza
5. aug 2023

@maria123a nie je sa čoho báť aj keď chápem.. aký výkon ti budu robiť?si mladá,mali by ti dat premedikaciu pred výkonom,ktorá ťa ukludni ...všetko bude ôk...ani sa nenazdali a budeš sa pýtať ci si po😉

kvietok2012
5. aug 2023

Neboj sa, nič sa ti nestane...vies ako dobre si pospíš? 🫣😀

mikadooo
5. aug 2023

@maria123a pred celkovou anestéziou ti pichnú náladovku a tvoj strach sa rozplynie 🙂. Čo myslíš, koľko relatívne zdravých žien vo veku 20-30 rokov sa po celkovej anestézii na Slovensku už viac nezobudilo? Žeby 0? 🙂

mamina7070
5. aug 2023

uz tu nevypisuj, a nezakladaj tolko tem o tom ako ides na interupciu, co ti tu mame napisat ked mas UPT namiesto antikoncepcie ? tak nesexuj !

marianarem
5. aug 2023

@maria123a Bude za tym mozno strach zo straty kontroly. AD beries na uzkost?
Kazdopadne ja som bola v celkovej 2x a prvykrat to bol vyslovene dobry zazitok, co som necakala, lebo tiez som mala obavy, bol to cudny pocit. Na mna to zaposobilo tak, ze som bola po prebrati kludna, dobre naladena a potom este nasledovali tri take mesiace, ked sa mi zdalo, ze som na tom celkovo nejako dobre. Aj som vtedy otehotnela, ale zial nedopadlo to dobre a tam nasledovala druha narkoza pri kyretazi. Tam som sa uz az tak dobre necitila vzhladom na smutok, to sa nedalo, ale samotna narkoza tiez prebehla super.

verca1802
5. aug 2023

Mam 23 a už som to bohužiaľ podstúpila 5x 🙂 neboj ,oni vedia čo robia . Nesmieš myslieť na také veci , ani nevieš ako zaspis a hneď aj budeš hore ;)

pkgirl30
5. aug 2023

chápem ako sa cítiš, koncom augusta ide na zákrok v celkovej. ešte nikdy ma neoperovali a tiež mám dieťa o ktoré sa musím starať. tiež ma napadnú kadejaké blbosti v hlave 🤦😄 ale nič sa nestane uvidíš. ani sa nenazdáš a zrazu budú na teba volať sestričky haló zobuďte sa už ste po operácií. držím palce 🌞

euka210
5. aug 2023

@maria123a co by sa stalo, ked to nie je nejaka extra tazka vynimocna operacia, tak niet co pokazit.

mamina7070
5. aug 2023

@euka210 ide na UPT

1234321
6. aug 2023

@maria123a už tvoj príspevok je napísaný totálne bojazlivo. Keď sa bojíš tak asi máš niečo vo svojom živote zmeniť, nenapadlo ti to?🤦‍♀️ aký zakrok? Musíš na neho ísť? Či len si sa znova TY rozhodla pre niečo a preto ideš?

jaskolka
6. aug 2023

@maria123a keď si pozriem tvoje minule príspevky, tak mam z toho čudné pocity... Raz píšeš,že ťa chlsp miluje po prvom stretnutí, že máš skvelý vzťah, že sa snažite o dieťa, potom ze asi to vyzerá, že je to neúspešne tehotenstvo, anembryomola, odrazu už sa chystáš na intrrupciu, bojíš sa anestézie, syn ti uteká k starým rodičom...
Neviem, ale pôsobí to všetko veľmi zvláštne.
.