Strach ísť skoro spať

nypajuli
15. jún 2022

Ahojte, idem sa s vami poradit s takou blbostou ale zaujimaju ma ine pohlady: moj muz ma priam panicky strach si ist lahnut o 21-22-23 hodine. Kazdy den chodi spat po polnoci. Aj ked je unaveny, jednoducho nelahne si. Doraba nejake veci do prace ale tak to by mohol aj skor, aj si to moze odlozit takze v tom by som gro problemu nevidela. Uz ste sa s tym stretli? Co s tym? Dakujem

majah212
15. jún 2022

psycholog/psychiater - tazko analyzovat dovodyd preco to tak je (hlavne takto cez internet). ak to vyznamne narusa kvalitu jeho a vasho zivota, treba to riesit s odbornikmi

jankaceglo
15. jún 2022

@nypajuli áno. Poznám. Ja to mam. Ale nie jje to strach. Mam tak odmala nastavený organizmus, nedá sa mi skôr spať, len ležím a prevalujem sa. Tak aspoň využívam čas. V ideálnom prípade ráno by som potom vstaval okolo 9:00,ale to sa nedá, keďže mam male dieťa, ktoré stáva o 6:00. Tak som tiež nevyspata... A áno, môžem ísť skôr, ale nezaspím. Odkedy si pamätám, takto to mam. Akurát že som sa počas školy mohla dospat cez víkend, teraz sa nemôžem. A hoci som strašne unavená, nezaspím. Tiež okolo polnoci až pol jednej je moja doba... Už som si o tom aj hľadala informácie kedysi dávno a dočítala som sa, že niekto má proste takto nastavene telo... Nemyslím si, že sa s tým niečo dá robiť. Zatiaľ sa mi nepodarilo nič a mam 27 rokov... Od škôlky som proste večer nevedela a zaspať ( skôr si nepamätám, ale mamina mi vravela, že aj ako bábätko som po nej v noci skákala...). A ráno som samozrejme trucovala a nechcela do škôlky, lebo som bola nevyspata... Možno tebe stačí 8 hodín spánku od 22:00-6:00 a vyhovujú ti. A tvojmu mužovi podobne ako mne, treba tiez 8.hodin,ale v inom čase. U mňa ideálne 1:00-9:00....😉

nikha2809
15. jún 2022

@jankaceglo opísala si presne mňa.Zbytocne si pôjdem ľahnúť skôr, pretože aj tak nezaspím skôr ako okolo 1.Ale ja mám aspoň to šťastie že moje deti si ľúbia ráno pospať tiež takže keď nevstavame do škôlky tak spíme dlho 😀 Už sa neviem dočkať prázdnin 😀

luccija
15. jún 2022

@jankaceglo si nocny typ tak ako ja.Su ludia skovranci, ktori vstavaju rano a najaktivnejsi su rano a potom sovy, ktore chcu rano spat a poobede vecer su najaktivnejsi.Ked moja kamaratka ide vecer spat ja zacinam varit🙂
Presne ten cas co pises je pre mna ideal 01 a vstavat 9.
@nypajuli preco ma strach?asi sa mu len nechce nie?

simca06022011
15. jún 2022

Inak prečo to nazyvas strachom? Boji sa? Coho?

savanna
15. jún 2022

Tazko povedat, ci ide o to, ze ma tak nastaveny organizmus, alebo sa naozaj niecoho boji. Alebo ci skor nejde o workoholizmus, pripadne perfekcionizmus, kedy ma pocit, ze pracu si musi vzdy vsetku dokoncit v dany den.

midori123
15. jún 2022

@jankaceglo uplne si ma opisala, pretoze to som cela ja! Je 22:49 hod. a ja som prave nalozila pracku na 2,5 program. A samozrejme pockam kym doperie a ja povesam. Som od rana od 6.00 hore a zajtra vstavam tak isto. Tesim sa na vikend, kedy dospim🙂)
Som nocna sova a do postele by ma nikto nedostal skor ako po polnoci.
Nechapem, ako niekto dokaze uz o 21.00 hod. spat🙂))

ewka9
15. jún 2022

A myslíš si, že sa bojí? Lebo ak áno, tak čoho? 🙂 Pýtam sa len pre to, lebo som to veľmi nepochopila..ja tiež nikdy nejdem spať pred polnocou, lebo milujem svoj večerný kľud keď deti zaspia a len v noci mám čas pre seba, tak obetujem spánok 🙂pred polnocou idem spať vlastne len keď som chorá alebo raz za čas, keď na mňa doľahne vyčerpanie..inak som zvyknutá, mám to tak nastavené..sú dve skupiny ľudí, niekto chodí spať so sliepkami ako sa hovorí a niekto je nočná sova 🙂 myslím si, že manžel je v pohode🙂

nika523
15. jún 2022

Ja to tiež tak mám skôr ako o jednej ráno ma do postele nikto nedostane aj by som aj išla nezaspím, už to ani neskúšam

oblecenie99
15. jún 2022

Hlásim sa k sovám 😁 takto som nastavená od narodenia. Stačí mi 5, maximálne 6 hodín spánku, keď spím dlhšie,tak som na ďalší deň spomalená a rozbitá.

telusikk
16. jún 2022

No, tak toto asi nie je veľmi v poriadku ak sa niečoho obáva možno je na mieste pokec s psychológom.