Strach a úzkosť

miminko12
11. máj 2024

Dobrý večer, neviem ako začať prosím o radu. Pred pár dňami mi bolo zle. V utorok minulého týždňa som cely deň prespala a veľmi mi bilo srdce tak som si zavolála záchranku, po vyšetrení mi povedali, že mám všetko v poriadku. A DALI MI 1tabletku neurol. Tu som si rozdelila na polovicu, lebo som sa bála v živote som také lieky nebrala...3dni som prespala potom som sa cítila už lepšie tak som sa vybrala k lekárke ta mi predpísala magnézium, že som veľmi vyťažená.po magnézium mi bolo lepšíe ale na druhy deň mi prišlo zase zle som mala závraty sa mi krútila hlava a veľmi bilo srdce veľmi som sa bála tak mi zase volali záchranku. Vzali ma urobili vyšetrenia všetko bolo v poriadku tak ma zase pustili. Predtým mi dali diazepam. A predpísal mi lieky neurol a citalec. Nechcem brat veľmi také lieky som slobodná mamička a bývam sama zo synom. Tak sa bojím. Chcem sa spýtať či už mal niekto taky problém ako ja, že veľmi bilo srdce a pocit slabosti na odpadnutie. Ako dlho to trvalo a ci vám lieky pomohli. Ďakujem za odpoveď

deti95060810
11. máj 2024

prečo nezačneš brať lieky ktoré ti predpísali?
bez liekov sa zrejme nepohneš ďálej.
stav sa ti bude zhoršovať - najmä na jeseň .
ak nechceš lieky skús aspoň ten magn. pravidelne.
uvidíš ako bude ďálej.

miminko12
autor
11. máj 2024

@deti95060810 ako dnes som začala 1tabletku,lebo včera mi ich dali. Len sa bojím keď ich budem užívať či mi neuškodia. Alebo neviem. Ci na nich nebudem závislá. Alebo ci nebudem z nich unavená. Zajtra mam ísť do práce po dlhom čase...ja som v živote také stavy nemala...

dadka1997
11. máj 2024

@miminko12 skusila sa persen, alebo niečo bylinkové na psychiku ? Odporúčam

believe3589
11. máj 2024

@miminko12 chod normálne psychiatrovi. Sú lieky, ktoré nie sú návykové a pomôžu Ti. Urob to pre seba a zároveň urobíš dobre aj pre syna. Potrebuje mamu, ktorá je v pohode. Máš právo na plnohodnotný život, nekaz si ho. Relaxuj, čítaj motivačnú knihu, choď na prechádzku, nájdi si nejakú záľubu, cvičenie, káva s kamoškou... je toho veľa, čo môžeš robiť. Dá sa z toho dostať. Držím palce.

gemerka17
11. máj 2024

@miminko12 cestou za psychiatrom sa stav sa psychologom. S nim musíš najviac spolupracovať. Zachviľu znova budeš zbytočné volať zachranku. Daj si pomôcť a nebuď tvrdohlavá. Len aj ty sama musíš pre to niečo urobiť, aby bolo lepšie. Toto čo opisujes ma veľmi veľa ľudí.

alina765
12. máj 2024

@miminko12 Treba brať Neurol stále, moja mama to má už 4.rok....

modraorchidea
17. máj 2024

@alina765 neurol sa nemôže brať dlhodobo... potom po vysadení môže nastať epilepsia