Strácam hlas

ivivaiveta
6. feb 2015

Ahojte dievcence,
zase som bez hlasu ☹ .. a to som len trochu nachladla.. cim dalej, tym castejsie sa mi stava, ze pri najmensej nadche, viroze, mne to uplne zasiahne hned hlasivky a som v keli..normalne ma to obmedzuje v beznom zivote, uz sa hanbim dvihat aj telefon, ako storocna zena z hrobu. 😖 ..v lete sa radsej varim v aute, klimu zapat vôbec...z veci dostupných v lekarni uz som mala vsetko..neviete niekto o nejakom babskom recepte?..lebo potom uz len operacia ma caka a to by som nerada...alebo mam zacat liecit pluca najskôr, moze to byt o tom?..ak mate niekto skusenosti, budem vdacna..dakujem..

cajka_j
6. feb 2015

Mne sa toto deje odkedy mi zobrali mandle. A pomaha mi kalciovy sirup alebo panthenolove tabletky, samozrejme nie okamzite, ale relativne sa to da. Skus sa normalne cez obvodaka vypytat na foniatriu, tam by ti mali vediet poradit.

ivivaiveta
autor
6. feb 2015

@cajka_j mne to zacalo pred tromi rokmi po jednej chripke..krcny povedal, ze mam zhrubnute hlasivky, moze operovat, ak chcem..ja uz som vyskusala vsetko z lekarne ☹ ..vsimla som si, ze niekedy z nicoho nic mam lepsi hlas, ked nieco zjem(napr.cesnakovu polievku), ale sak sa nebudem furt cesnackou tlacit...cize cesnak asi obsahuje nieco, co tomu pomaha..urcite nieco z prirody bude, len sa neviem dopatrat...

elizita
6. feb 2015

mne pomohli Zlate pastilky, ale ty to mas asi chronicke...

ivivaiveta
autor
6. feb 2015

@elizita to som este nemala..priznavam..normalne v lekarni?..uz aj koloidne striebro som kloktala, ale krcny, ze kloktat nepomoze, ze hlasivky su nizsie, ze sa to k nim nedostane..

elizita
6. feb 2015

@ivivaiveta ano, normalne v lekarni, stoja okolo 3 e, su na tom nejake azijske haky baky.. tvari sa to ako nieco bylinkove... mne to poradila jedna obchodna partnerka, ked som jej v lete zdvihla telefon s hlasom ako zo zahrobia 🙂

bamb27
6. feb 2015

@ivivaiveta sem tam tak 2-3 krat do roka to mavam,, ale uz ked citim ze zle bude, tak si dam homeopatikum homeovox, a priebeh je taky hladky ze niekedy ani o hlas nepridem, pripadne len na par hodin,,, pritom nie som nejaky fanusik homeo, ale toto mi z neznamych dovodov zvykne pomoct, plus samozrejme kalciovy sirup, alebo aspon sumivy vapnik,,, zvysene mnozstvo ,,,pocas toho uzivania homeovoxu sa nesmie nic co obsahuje mentol,, aj na pastu pozor, znizuje to ich ucinok,, ale ono celkovo moc mentol nie je velmi napomocny v tychto pripadoch a musi sa uzivat ozaj poctivo kazdu hodinu,, radsej davam aj pri riziku, pri odznievajucej nadche a tak,, ked viem ze ma to moze chytit zas

ivivaiveta
autor
6. feb 2015

@bamb27 no moja, ja potom mozno nemozem nic mentolove, lebo som si teraz uvedomila, ze posledne dni si davam mentolove zuvacky 😕 ooo..dakujem, vidis, aj tam moze byt cast pravdy...mne homevox vôbec, mozem ho zjest za tasku..

sendy182
6. feb 2015

@ivivaiveta calcium chloratum 4 polievkove lyzice denne....aj ti zistili preco ?....urcite alergo vysetrenie....v nutnom pripade injekcie calciove....hlasovy klud .....olej na hrdlo....satka...

ivivaiveta
autor
6. feb 2015

@sendy182 ano, dala som si satku, aj naolejovala krk..krciar hovoril, ze to moze byt z castych angin v detstve, plus par rokov som robila v prasnom prostredi a ta jedna strasna chripka to dorazila..jednoducho uz mam zhrubnute hlasivky..ja som si uz na to zvykla, ze nemam anjelsky hlasok..ale tieto hlasove vypadky mam coraz castejsie, normalne ako chlap momentalne 😖 ..a to mam fakt slabu nadchu..

ivetlo
6. feb 2015

Ahojky, aj mne sa to deje často. Keď som bola mladšia tak som to mala brutálne, a vtedy mi na krčnom povedali lieky na imunitu, a vyslovene šetriť hlasivky, vyhýbať sa bublinkám a studenému. Teraz to mám tak raz do roka, ale hlasivky sú hlasivky. A máš to skutočne asi chronické. Tam len prevencia pomôže. Ono sa ti to časom bude menej a menej opakovať. Neboj, len sa vyhýbaj dráždivým veciam na hlasivky. 🙂 🙂 🙂

katrinka8
6. feb 2015

@ivivaiveta - ahoj, mne na stratu hlasu zaberá obyčajný calciový sirup (calcium chloratum), dá sa užívať aj dlhodobo - neviem, či si skúšala. Keď som bola ešte dieťa a stratila hlas, tiež mi pichli kalciovku.

ivivaiveta
autor
6. feb 2015

@katrinka8 ahoj..mne nic, z tych veci z lekarne..musim skusat nieco prirodne..este skusim tie Zlate pastilky, co tu boli spominane, tie mi nikto nikdy neponukal, ked som sa pytala...a v jednom starom receptari som nasla, ze varene pivo...dufam, ze sa nepotyckujem 😝
@ivetlo ja bublinkove absolutne nemozem, aj to pivo musim vymiesat..a asi to idem riesit komplexne..ako vravis, imunita, vycistit organizmus..hlasivky sa mi neda setrit, musim zvidnut stokrat telefon v praci...ale uz s tym musim nieco robit, minule mi jedna pani volala a zlozila,bo myslela, ze ma zle cislo..no des..

katrinka8
6. feb 2015

@ivivaiveta - no teda, to je ozaj smola ☹

zuzkaanicka
6. feb 2015

@ivivaiveta skusala si pit Vincentku? ... su aj take vincentkove pastilky ... ja mam s nimi velmi dobre skusenosti.

ivivaiveta
autor
6. feb 2015

@zuzkaanicka to myslis tu taku strasne slanu mineralku, ze?..viem, ze existuje, ale na toto som ju neskusala, vyskusam...skor ma tie pastilky zaujali..to tiez v lekarni?..krucinal, preco mi tam neponuknu naozaj vsetko, co moze pomoct 🙄 ..alebo nevedia...

zuzkaanicka
6. feb 2015

@ivivaiveta pastilky sa kupuju normalne v lekarni, volaju sa vincentkove pastilky, maju s prichutu ovocnou, alebo bylinkovou ... Vincentka je sice hnusna, ale pomaha ... mne tiez nechutila, ale kedze hlas potrebujem, tak som prekonala odpor, da sa na to zvyknut.

ivivaiveta
autor
6. feb 2015

@zuzkaanicka dakovala, draha..šecko vyskusam baby, lebo ma slak trafi...

zuzkaanicka
6. feb 2015

@ivivaiveta vyskusaj, mne naozaj velmi pomohli 😉

sendy182
6. feb 2015

@ivivaiveta vhodné sú inhalácie....min 20 min...vonku nedýchať studený vzduch ústami......vyskúšala si Florsamin striekať do hrdla....alebo účinnejší Bioparox?...je to atb bez predpisu.....čo čajík?....zo slezu nebadaného, prvosienky,šavlvia...repík kloktať?......skoré uzdravenie želám.....žiadne bublinky...studené nápoje ani džús

ivivaiveta
autor
6. feb 2015

@sendy182 dakujem pekne..kloktat ze nestaci, ze to sa k hlasivkam nedostane,dr. povedal....cajiky skusam, aj teraz..inhalovat co,slanu vodu?

sendy182
6. feb 2015

@ivivaiveta naj je Vincentka....áno nestačí iba kloktať....no vie troška napomôcť...mala si čaj Tatranská zmes?

ivivaiveta
autor
6. feb 2015

@sendy182 ten konkretne nie...teraz pijem nejaku prieduskovu zmes..