Stolica po pôrode

16. jan 2023

Ahojte, som 6 týždňov po pôrode a mam strašnú bolesť konečníka pri stolici. Je jedno ci je stolica tuhá alebo riedka, vždy to boli keď ide von. Po pôrode som mala prvú stolicu na 3 deň ale ta bola bez bolesti no ostatné už s bolesťou. Nemáte niektorá skúsenosť co by mohlo na bolesť pomôcť pripadne co sa mohlo stať keď to boli? Ďakujem pekný deň 🙂

babovka2321
16. jan 2023

Hemoroidy?

autor
16. jan 2023

@babovka2321 ale to by ma bolelo aj mimo stolice nie? Teda môj manžel má hemoroidy a keď ho to chytí tak nemôže ani sedieť a boli ho to vkuse

babovka2321
16. jan 2023

Mna mimo nikdy nebolelo, ale prva stolica po porode bola horsia ako porod samotny, plakala som na zachode.

janage
16. jan 2023

Môžeš mať aj analnu fisturu. Boli to jak žiletky keby išli. Prvá pomoc unigel procto capiky. Uvidíš veľmi ulavia a začne sa hojit. Dlho sa to hojí a musíš dávať stále pozor, aby stolica bola mäkká. Ak sa do 7 dní stav nezlepší tak už len lekár.

katarinka89
16. jan 2023

Vnútorné hemoroidy

janica_
16. jan 2023

Ahoj. Mala som presne to iste, taka bolest ze ta to prekvapi a nechces sa ani pohnut. Primar mi povedal ze mozu vzniknut mikrotrhlinky, aj ked sa mi to zda divne, lebo som mala akutnu sekciu, v kazdom pripade som to pred porodom nemala. Zahojilo sa to, ale chvilu to trvalo. Snazila som sa netlacit a nestahovat sa, zvolit co najpriaznivejsiu/otvorenejsiu polohu, ked som musela ist na toaletu. Nebrala som nic, takze s tym neviem poradit

autor
16. jan 2023

@janage lenže to boli aj keď je stolica úplne mäkká, ako keby to proste ten zvierač nejak sa poškodil

janage
16. jan 2023

Áno to už potom boli pri všetkom. Lebo neustále sa ta trhlina pri vypraznovani zas a zas otvorí. Akoby prst si si porezala v ohybe a hybala ním. Pozri skus tie capiky, poškodiť ti nepoškodia. Je to princíp mokrého hojenia rady. Ak ti do týždňa nebude lepšie smer lekár.
A pomáhajú aj pri vnútorných hemoroidoch.

janage
16. jan 2023

A neskutočná úľava už po 2 dňoch. Ale kúp presne tie.https://www.adc.sk/databazy/produkty/detail...
Jeden čas boli nedostupné a ponúkali s kyselinou hyaluronovou podobne ale neboli také dobré.

ivkabojkasova
16. jan 2023

Tak ako pise kocka vyssie, bude to asi najskor analna fisura (trhlina). Tiez som to mala, riesila som s proktologom, lebo to boli sialene bolesti. Skus pogooglit viac info, nejake diskusie som citala aj tu na MK, aj ohladne produktov (cipky, maste) a pod.

colombianita
17. jan 2023

Hemoroidy sú vonkajšie aj vnútorné, tie vonkajšie bolia vždy, keď sa objavia, lebo to proste tlačí... Vnútorné najmä pri vyprázdňovani... Mne presne na toto čo opisujes pomohli len čipky proctoglyvenol, môžu ich aj kojace ženy... A to som skúšala všelijaké druhy, ale len tieto pomohli. Presne ako hovoria baby, je to dlhé hojenie, ale musíš dbať na každodenné vyprázdnenie, zmakcit stolicu pomocou stravy a pitia veľa vody, zvýšená hygiena. Striedala som to aj s obyčajnými glycerynovymi čipkami, vtedy som mala pocit "šetrnejšieho" vyprázdnenia.. a keby bol poškodený zvierac (čo je ten sval), tak trpiš únikom, bolesť/rezanie/pálenie je z mechanického poškodenia kože (čiže môže byť aj trhlinka), ale vyššie spomenuté by ani pri trhlinke nemalo poškodiť